Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

tez bym zamienila lodowke z slupkiem z mikrofala/piekarnikiem... bo tak bedize niezbyt wygodnie. i jak ktos napisal- kwestia to w kuchni bedize urzedowal.

fajnie z tymi oknami - z drugiej strony troche beda sie chlapac :) jedyne co to tak srednio podoba mi sie to male okienko po lewej stronie - pod szafkami.....

 

jesli nie chcesz ruszac lodowki to moze by tak zamienic miejscami kuchenke i zlew? albo zlew zrobic po drugiej stronie tego samego blatu zeby byl blizej lodowki? moze nie koniecznie trzeba ruszac lodowke :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a czy takie piekarniki z mikrofala się sprawdzają? Prawdę mówiąc nawet nie wiedziałam, ze jest taka alternatywa[/

jesli ktos namietnie uzywa mikrofalowki (do gotowania), to zapewne wygodniej miec dwa sprzety. jesli natomiast okazjonlanie (tylko do podgrzewania) - mysle ze to dobry pomysl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duś okna zaczynają się na wysokości blatu czyli 90cm i mają wysokość 70cm.Tak więc górne szafki są na wysokości 160cm. Zrobiłam to długie okno w celu doświetlenia blatu. Na razie mam stan surowy otwarty ale wydaje mi się, że z pozycji siedzącego człowieczka w jadalni będzie fajna panorama. Skoro zgadzasz się z lodówką to znaczy, ze podoba Ci się wersja bez górnych szafek nad małym oknem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa wydawało mi się że szafki są niższe ;]

nie nie, te szafki zostawiłabym tam gdzie są. nie podoba mi się ten biały słupek wciśnięty na koniec blatu z krótszym oknem tuż koło mikrofalowki - u ciebie dominują proste formy i proste linie. zostawiając tam tą białą konstrukcję... no nie wiem, masz takie trochę białe straszydło ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście słupek dał bym po prawej stronie razem z lodówką - zresztą sam mam tak zrobione, mam bardzo podobną kuchnie :) całość wygląda bardziej elegancko niż taki biały strup na końcu blatu.

Ważna jest też kolejność prac jakie robisz w kuchni. Kolejność od prawej do lewej - wyjmujesz z lodówki, myjesz w zlewie i do gara.

Pomyśl jeszcze nad tym barkiem czy potrzebujesz całą szerokość szafki, chcieli tak samo mi wcisnąć w salonie (wiadomo cały mebel więcej kosztuje jak sam blat) lecz jak usiadłem u znajomego to się wystraszyłem, tam nie ma gdzie nóg włożyć, siedzisz praktycznie przy ścianie. Jedyne wygodne siedzenie to bokiem do barku.

U siebie zrobiłem blat co dodatkowo otworzyło jeszcze bardziej kuchnie i jest gdzie stołki schować jak nikt z nich nie korzysta.

Edytowane przez Samur_aj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem wdzięczna wszystkim i Tobie anulku i ann i nicole i Tobie Samur _aju :-)

Samur_aj wiesz, że początkowo było tak jak mówisz.Słupek z piekarnikiem i mikrofalą koło lodówki i barek był tylko blatem w kształcie L bez szafki pod spodem.Ale w tej pierwszej wersji miałam kuchenkę po drugiej stronie.Ale przerzuciłam ją obok lodówki bo tak można bardziej garczki ukryć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agi - ja tylko żartowałam:yes:

 

Mnie się ten biały słupek u Ciebie podoba - sama nie wiem dlaczego ...

 

Ale kwestię siedzenia i braku miejsca na nogi rzeczywiście trzeba rozważyć. Ja tez planuję siedzenie przy blacie kuchennym, ale mam ten blat (w planach na razie) o szerokości co najmniej 100 cm a szafki pod spodem standardowo - 60cm. Czyli przynajmniej 40 cm na nogi (i chowanie stołków :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...