Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

miejsce na nogi przy barku musisz koniecznie zrobić - w przeciwnym razie będzie nie do użytku, wersja 2 niby lepsza funkcjonalnie - ale wizualnie wolę 1 - choć w pierwszej ten piekarnik mnie razi - przeniosłabym go pod płytę grzewczą., W 2 wersji nie pasuje mi ta zabudowa z piekarnikiem 3/4 wysokosci - w dodatku od strony barku będzie to chyba nie najlepiej wyglądać . Pomieszczenie generalnie nieustawne przez długie okna, więc ciężko coś zaprojektować. Spróbuj jeszcze innych wersji - może przeinść w ogóle płytę i okap na tą ścianę przy barku i wtedy żadnych górnych szafek na tej ścianie. piekarnik zawsze możesz dać w dolnej zabudowie nie musi być przecież w słupku, chyba że musi? Do tego jakiś bajerancki okap, a ścianę przy okapie można jakimś innym kolorem pociągnąć. a przy lodówce dodatkowe wysokie szafki do przechowywania Albo piekarnik pod płytę, którą masz teraz zaprojektowaną. Możesz tez spróbować dać wyspę, a ciąg szafek przy barku w ogóle zlikwidować. Niestety nie jestem ekspertem od gotowania, wiec może źle doradzam. Jednak zachęcam -zrób kilka różnych wersji - nawet sporo odbiegającyh od tych co wstawiłaś i porównaj ( chodzi oczywiście o układ bo rozumiem, ze kolorystykę i materiały już masz wybrane. Moze akurat wyjdzie coś jeszcze lepszego. P.S. tez mam nieustawna kuchnię i ten sam problem z aranżacją.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i jeszcze jedno ja żeby ukryć w razie czego bałagan /garnki w kuchni półotwartej jak u Ciebie, zamierzam zrobić drzwi przesuwne. jak będę zmuszona to będę je zamykać. A " garnki bedziesz miała nie tylko przy płycie ale tez przy zlewie, wiec tym bym się tak bardzo nie przejmowała. Poza tym barek masz wyżej niż dolna zabudowę więc zawsze coś zasłoni. Jak ktoś nie będzie przy nim bezpośrednio siedział to za wiele nie zobaczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję jen77. Muszę jeszcze raz przeczytać Twoje wskazówki bo jest ich wiele. Jestem wdzięczna za wszelkie uwagi.Zawsze chciałam mieć piekarnik trochę wyżej więc piekarnik w dolnych szafkach prawdopodobnie odpada.W barku jest choć trochę wyżej. Góra piekarnika 115cm. Ale masz rację barek służy do czegoś innego. Z wyspą próbowałam , ale jednak jest za wąsko. Piszesz, że piekarnik rzuca się w oczy. Dla mnie większym problemem jest mikrofala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zamierzasz dać mikrofale to dawaj razem ze z piekarnikiem w słupku albo 2 w 1 piekarnik z mikrofalą. Lepiej wyglądają dwa sprzęty razem jak każdy oddzielnie.

Zastanów się co do piekarnika jak ma być otwierany - jak szuflada czy tradycyjne. Jak szuflada jest chyba bardziej poręczny pod blatem lecz to moja opinia, żona ma przeciwne zdanie :)

Na tym etapie myśl już o sprzętach bo potem będzie problem i jak będziesz miała jakąś koncepcje to znowu AGD nie będzie pasować. U mnie tak było że trzeba było kupić okap i jak zwykle musiał być kompromis pomiędzy tym co wejdzie między szafki (były już zamówione) a tym co by się chciało mieć w kuchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

w końcu sama doszłam do etapu projektowania kuchni, bardzo proszę forumowiczki o opinię, porady co pozmieniac co nie pasuje co dodać, kuchnia jest mała otwarta na salon

wyszło mi coś takiego, słupki będą takiej samej wielkości tylko nie umiałam tak zrobić w programie, a pod okapem będzie płyta tez nie umiałam dodać :oops:

http://img227.imageshack.us/img227/328/kuch2r.jpg

 

http://img534.imageshack.us/img534/2664/kuch1.jpg

 

 

a tutaj taki ogólny pogląd na dom, tylko dom jest powiększony o ten podcień, czyli idzie na równo, wizualizację robiłam jeszcze przed budową

http://img84.imageshack.us/img84/1227/kopiadom.png

Edytowane przez kamilla_1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłam jeszcze takie coś, ale wtedy ta długa ściana zostaje taka pusta

http://img823.imageshack.us/img823/9278/kuchnia1.jpg

 

http://img690.imageshack.us/img690/7889/kuchnia2.jpg

 

ta wersja mi się mniej podoba, bo zawsze chciałam mieć piekarnik w słupku ;):oops:

drzwi jak w wizualce nie będzie,dałam je tylko by zaznaczyć ze ściana jest krótsza

Edytowane przez kamilla_1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta pusta ściana tez mi trochę nie-halo, ale układ zdecydowanie podoba mi się bardziej. a co sądzisz o umieszczeniu "w tej ścianie" szafeczki na szkło (szklanki, kubeczki, kieliszki) w sposób podpatrzony u efilo? z twojej wizualki nie wynika w jakim stylu ma być kuchnia, ale jeslii bardziej nowocześnie...

 

sprawdź ten pomysł, a nuż postanowisz w raki sposób zapełnić ta ścianę

 

a może układ w dwóch rzędach? i wtedy lodówkę i słupek od strony okna?

Edytowane przez duś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamilla spróbuj jeszcze zrobić wizualizację z zabudowa równoległą jak radzi duś. Jeżeli tak nie będzie dobrze to wróć do pierwszego pomysłu.

Moim zdaniem nie warto zostawiać całej długiej ściany pustej.

 

ps. gdyby nie lodówka to też nie miałabym aż takiego problemu z moją kuchnią;)

Może lodówkę do garażu:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Wreszcie udało mi się coś stworzyć dlatego chcałabym rady, porady i wskazówek.

Moja przyszła kuchnia ma wymiary 280na 195. Cudów nie ma. Piwnicy w domu brak, spiżarki również dlatego chciałabym upchnąć jaj najwięcej szafek jak się da.

Zlew ma być narozny w lewym kącie, ale mam nie wtawiony. Między zlewem a lodówką ma byc zmywarka 45.

Kolorystyka oczywiście też nie taka. Ogólnie wizja fronty Ikea Stat, blaty drewniane.

Czy można by jeszcze coś innego wymyślić. ?

kuchnia 1..jpg

kichnia 2..jpg

kuch a..jpg

kuchnia 3..jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...