Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

@Synthia

no więc odkopałam tą twoją kuchnię :) tak naprawdę potrzebujesz oświetlenia blatu koło okna. w pozostałych miejscach masz zaplanowane oświetlenie podszafkowe i to wystarczy. nie do końca wiem jak to rozwiązać, bo w twojej kuchni widziałabym coś zupełnie delikatnego przezroczystego nad barem i jakąś bajerancką nowoczesną lampę centralnie w kuchni (masz dużo miejsca, może być spora, a poza tym coś srebrnego bądź białego - przełamie ciemne kolory). tyle, ze wówczas reflektorek kierunkowy to takie nie wiadomo co - nie pasuje do nowoczesnego bajeranckiego czegoś, wystaje poza szafki..

a może byś ten podwieszany sufit zrobiła na całej powierzchni kuchni - de facto jako 10cm obniżenie (chyba tylko tyle trzeba na halogenki). całość byłaby gładka, bez żadnych załomów, schodków, rowków, no ale przynajmniej 2-3 reflektorki w ciągu nad oknem będą niewidoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

hej dziewczyny :) poszłam za Waszą radą zrobiłam wysoką zabudowę. Poniżej umieszczam wszystkie opcje dla porównania. Na pewno najlepsza jest w wysoką zabudowa wg Was? Będzie to miejsce widoczne z salonu - nie sądzicie, że będzie zbyt "ciężko"?

wiem, że mnie będzie denerwowało jak lodówka nie będzie przy blacie roboczym, bo mam tak teraz :( Co do okapu na środku ściany - jeśli płytę przesuniemy w lewo, to będzie zaraz przy narożniku i źle się będzie przy niej pracować... Też bardzo lubię symetrię :(

kuch2zm..jpg

 

kuchh1zm..jpgkuch3zm..jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie wysoka zabudowa "do kąta", no ale w kwestii lodówki - to już sobie sama musisz odpowiedzieć. i te dwie szafki po obu stronach okna - na plus (zastanów się co przewidujesz za ubranie na okno - jeśli ma być jakaś firanka czy roleta montowana poza światłem okna, warto żeby szafka nie dochodziła do wnęki okiennej a kończyła się te 2 cm wcześniej - żeby ta firanka czy roleta swobodnie się tam mieściła)

widok z salonu nie będzie ciężki - będziesz widziała ładny bok zabudowy, front piekarnikowy i mikrofalowówkowy uważam zaś za ładniejszy niż każda wisząca szafka.

a w kwestii okapu - nie miałam na myśli połowy liczonej po ścianie, ale po krawędzi blatu do której możesz podejść (fronty szafek). z twoich wizualek wynikało że płyta jest na pierwszej szafce od spiżarki. ja bym przesunęła tak, żeby po obu stronach płyty (tj. narożnika z frontów szafek i przejścia) była taka sama odleglość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętam, ale żeby nie było, że mieszam - zaraz odkopię i będę wymyślać :)

 

@ madzia11mk

nie podoba mi się bajzel z wiszącymi szafkami.

po 1 - bez sensu jest to przeszklenie w 1 szafce. do niczego nie nawiązuje i tylko psuje względnie uporządkowany układ.

po 2 - po co narożniki? owszem taka szafka jest odrobinę większa, ale i mniej wygodna. zysk miejsca nie jest aż tak duży, żeby powalał. o ile jeszcze narożnik na dole jestem w stanie zrozimieć, to ten samotny wiszący - estetycznie, wg mnie, podobnie jak szybka - kwiatek do kożucha. ta wisząca narożna szafka jest moim zdaniem zwyczajnie nieładna i jeśli już tam musi być - zabudowałabym całą linię, żeby dotykała słupka

po 3 - w ogóle w kwestii wiszących szafek to bym cię jednak na układ równoległy namawiała (w kwestii dolnych zaś na kąty proste)

 

 

Dziękuję bardzo za odpowiedź i sugestie :) Jak tylko znajdę chwilkę to poprawię projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Synthia

no więc odkopałam tą twoją kuchnię :) tak naprawdę potrzebujesz oświetlenia blatu koło okna. w pozostałych miejscach masz zaplanowane oświetlenie podszafkowe i to wystarczy. nie do końca wiem jak to rozwiązać, bo w twojej kuchni widziałabym coś zupełnie delikatnego przezroczystego nad barem i jakąś bajerancką nowoczesną lampę centralnie w kuchni (masz dużo miejsca, może być spora, a poza tym coś srebrnego bądź białego - przełamie ciemne kolory). tyle, ze wówczas reflektorek kierunkowy to takie nie wiadomo co - nie pasuje do nowoczesnego bajeranckiego czegoś, wystaje poza szafki..

a może byś ten podwieszany sufit zrobiła na całej powierzchni kuchni - de facto jako 10cm obniżenie (chyba tylko tyle trzeba na halogenki). całość byłaby gładka, bez żadnych załomów, schodków, rowków, no ale przynajmniej 2-3 reflektorki w ciągu nad oknem będą niewidoczne.

 

Duś kochana jak by coś ci przyszło do głowy albo wam dziewczyny to proszę..... Reflektorki do mnie nie przemawiają

Poszukam jeszcze na necie może znajdę jakiś sufit. Mam teraz taki mętlik w głowie bo czasu coraz mnie a decyzję trzeba podjąć za chwile. Nie chciałabym zepsuć kuchni. A i jeszcze jedno jeżeli nie szary płytki na podłogę to czy ecru albo delikatny beżyk pasowałby? Ja znalazłam podobne płytki na podłogę tylko 60 x 60 (fine gres porcellanato) jak na zdjęciu 2 co wstawiła wyżej nicol21.

 

Nicol21 bardzo ładne te płytki ...

Edytowane przez Synthia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

 

Już od dawna odwiedzam to forum, oglądam wasze projekty, czytam ciekawe porady. Oto mój wstępny projekt kuchni: czerwone fronty planuje zrobić w na wysoki połysk natomiast brązowe fronty na dolnych szafkach na matowy, ponieważ wydaje mi się że są bardziej narażone na różnego typy zabrudzenia. Na ścianie między szafkami ma być beżowe szkło, a blat jasny. Nie mogę się zdecydować na ten wysoki połysk u góry a na dole mat i czy to będzie do siebie pasować? Bardzo proszę o wasze cenne uwagi.

 

http://iv.pl/images/89088413495145450908.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiscie nie podoba sie polaczenie matu z polyskiem. Chyba, ze meble sa biale na wysoki polysk, a blat jest drewniany ;)

 

Gorne szafki sa zwlaszcza narazone na zabrudzenia, jezeli lubisz szorowac paluchy z szafek ;)

 

Moim zdaniem za malo miejsca przy kuchni, zrobilabym normalna szafke narozna a nie skosna, zamienilabym miejscami lodowke i slupek z piekarnikiem.

 

Nie wiem czym jest ten waski pasek brazu na tych zabudowanych slupkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@danka01

 

1. uchwyty - jedne w pionie, drugie w poziomie. mi się to nie podoba.

2. szafki górne - albo wszystkie otwierane do góry, albo klasycznie. fakt, ze szafki sąsiadują - potęguje tylko moje negatywne doznania estetyczne w tym względzie.

3. czy pomiędzy słupkiem piekarnikowym, a lodówką masz cargo pokryte fornirem!? zdecydowanie zostawiłabym to w czerwieni. poza tym proponuję zamienić miejscami lodówkę i piekarnik. z tej 1 korzysta się jednak cześciej i umiejscowienie jej bliżej blatu jest wygodniejsze.

 

poza tym zastrzeżeń chyba nie mam (choć podobałoby mi się bardziej, gdyby zlew był pod oknem i w innych kolorach). wygląda to calkiem poprawnie http://forum.muratordom.pl/../images/smilies/wink-2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że czerwone cargo wygląda o niebo lepiej.

a nie chcesz tego cargo umieścić najbliżej ściany? ono się otwiera tak, że i tak będzie wygodny dostęp, a gdyby zamienić lodówkę i piekarnik, to fronty mikrofali i piekarnika miałyby fajną czerwoną ramkę (po jednej cargo, po 2 lodówka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@danka01

 

1. uchwyty - jedne w pionie, drugie w poziomie. mi się to nie podoba.

2. szafki górne - albo wszystkie otwierane do góry, albo klasycznie. fakt, ze szafki sąsiadują - potęguje tylko moje negatywne doznania estetyczne w tym względzie.

3. czy pomiędzy słupkiem piekarnikowym, a lodówką masz cargo pokryte fornirem!? zdecydowanie zostawiłabym to w czerwieni. poza tym proponuję zamienić miejscami lodówkę i piekarnik. z tej 1 korzysta się jednak cześciej i umiejscowienie jej bliżej blatu jest wygodniejsze.

 

poza tym zastrzeżeń chyba nie mam (choć podobałoby mi się bardziej, gdyby zlew był pod oknem i w innych kolorach). wygląda to calkiem poprawnie http://forum.muratordom.pl/../images/smilies/wink-2.gif

 

jeśli chodzi o te uchwyty to nie bardzo mogę sobie wyobrazić czy te uchwyty na dole też mają być w jednym kierunku :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy uchwyte sa konieczne? Mozna zrobic szafki bez uchwytow na mechanizmie Tip - on (otwarcie na lekkie klikniecie palcem i takie same zamykanie), koszt zalezny pewnie od wojewodztwa, ja place 30 zł od mechanizmu, ale wiem, ze w roznych firmach bywaja tez po 50-70 zl od sztuki. Na calej kuchni koszt zrobienia szafek na klikniecie wyszedl mi 720 zl ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy uchwyte sa konieczne? Mozna zrobic szafki bez uchwytow na mechanizmie Tip - on (otwarcie na lekkie klikniecie palcem i takie same zamykanie),

 

fajne to ;) Nie wiesz czy do szafek IKEA można sobie samemu zamontować ??

A czy do szuflad też mozna to założyć ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...