Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

atika - mozna sobie zamontowac samemu. co wiecej Ikea ma swoj system z szafek Besta (tylko nie na wszystkich zawiasach on dziala - np do poziomych szafek te klik-klaki sa za slabe)

 

dzięki. A na kuchniach też Cię męczę pytaniem ;) jak możesz zobacz ;)

Bo własnie interesują mnie te Twoje poziome szafki - jakie to i co planujesz zamiast uchwytów/czy uchwyty jednak ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a czy uchwyte sa konieczne? Mozna zrobic szafki bez uchwytow na mechanizmie Tip - on (otwarcie na lekkie klikniecie palcem i takie same zamykanie), koszt zalezny pewnie od wojewodztwa, ja place 30 zł od mechanizmu, ale wiem, ze w roznych firmach bywaja tez po 50-70 zl od sztuki. Na calej kuchni koszt zrobienia szafek na klikniecie wyszedl mi 720 zl ;)

 

Tak się zastanawiam, jeśli się zrobi całą kuchnię bez uchwytów z wykorzystaniem tego systemu tipon, to co z otwieraniem lodówki? w niej się chyba nie da zainstalować takiego mechanizmu? czyli trzeba dać uchwyt, czy jak ją otwierać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danka01 ja bym montowala uchwyty poziome we wszystkich szafkach i dlugie.

czemu ? bo mi sie takie podobraja i nei sadze zebym sie gubila w tym z ktorej/badz w ktora stronę szafka się otwiera. po paru razach robi się takie rzeczy automatycznie :)

to cargo rzeczywiście wąskie jest, ale jako że jest wąskie to i bardzo cięzkie nie będzie. a tak czy innaczej - poziomy uchwyt wystarczy. Jedynie co to żeby uchwyty były zamontowane na tej samej wysokości co uchwyty od szafki obok [lodówka i zamrażarka bodajże...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatarak hehe - a mi nawet to szkło się podoba i to, że jest to taki ciemniejszy akcent do tej kuchni. Ale wiadomo - kwestia aranżacji... i może tego jak to wygląda na żywo.

Wiesz co - zupełnie nei wiem z czego jest ten blat. musiałabym się do sklepu przejść, żeby zobaczyć a raczej zapytać co to jest ...

ale kolor kuchni jest super - połysk i jakby trochę błyszczących drobinek wtopione.... jest on moja alternatywą dla bordo.

Edytowane przez nicol21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w realu to jest cos wg. mnie bliżej lekkiego wrzosu.... plus odrobinki srebra. w sumie to bym okreslila jako jakis taki fioletowo-wrzosowy-szary

ale duzo zależy od monitora zaiste. mniej więcej tak wygląda w zbliżeniu... i to jest druga strona frontu tutaj [wewnętrzna]

 

http://img683.imageshack.us/img683/6267/imgp2881o.jpg

 

a zewnętrznej nie zrobiłam juz dobrego zdjęcia bo to sztuczne światło było....

http://img258.imageshack.us/img258/3592/imgp2882.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze odpowiadajac na pytanie o systemie TIP-ON, nie wiem jak to jest z lodowka, wydaje mi sie, ze chyba musialaby byc ukryte jakies listwy z boku lub dolu frontu a nie takie zapiecie. U siebie bede miec lodowke S-b-S ktora bedzie miala normalne raczki.

 

Bezuchwyt o ktorym wspomniala AJa?! jest fajny, ale np w moim przypadku, mam dolne szafki w fornirze palisander, a bezuchwyt ma konkretne kolory - nie moge dobrac bezuchwytu idealnie do forniru tylko ewentualnie cos w podobnym odcieniu. Do tego majac Tip-on mam malutkie przerwy 3-4 mm midzy szufladami a nie 1,5cm. Reasumujac bezuchwyt jest fajny, jezeli pasuje :D

 

Dzis zrobilam wycieczke po domotece (bardzo deisgnerska galeria z meblami) w celu wymacania roznych systemow i oczywiscie meczenia sprzedawcow o kazdy detal. Porownalam mat z pol matem i wysokim polyskiem na froncie i o dziwo stwierdzam, ze paluchy bardziej widac na macie niz polysku, z tym, ze mnie interesuje tylko i wylacznie front bialy, zdaje sobie sprawa, ze inna bajka jest z czarnym lub bordowym frontem w polysku.

 

System Tip-on przetestowalam dzis ze 100 razy i bardzo mi sie on podoba, zwlaszcza otwieranie kolanem szafek dolnych. Jestem absolutnie zauroczona elektronicznym sterowaniem szuflad (okucia Blum cena chyba 700 zl za szuflade.. ;/ ) i rozczarowana systemem Aventos do szafek gornych. Podsumowujac ciesze sie, ze wybralam Tip-on i do czasu montazu mam nadzieje spac spokojnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też bardzo się podoba Tip-on i chciałam go zamontować u siebie. Ale przeszłam kilka salonów kuchennych i testowałam szuflady z tym wynalazkiem i rzeczywiście małe szuflady 60 -otwierały się bez zarzutu, a 90 niestety nie domykały się, albo żeby się otworzyły to trzeba było mocno pchnąć. Zapytałam się sprzedawcy o co chodzi, on mi odpowiedział, że to wszystko w zależności od obciążenia. Tip-on to zamykanie mechaniczne i wytrzymuje tylko do jakiejś masy tzn jeśli wypcha się szufladę po brzegi produktami to mogą być problemy z prawidłowym funkcjonowaniem. Dlatego do szuflad warto zakupić SERVO-DRIVE też z Blum, to elektroniczne zamykanie, w którym możemy ustawić wagę szuflady i to urządzenie wypycha nam ją do przodu po 'kliknięciu'. Przy 4 szufladach 90 powiedzieli że takie urządzenie kosztuje około 1200 zł. :jawdrop:

(to tylko dotyczy szuflad- a nie zwykłych szafek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolor jest moja alternatywa na kuchnie bordo. Jeśli mój luby oprotestuje całą logistykę zwiazaną z kuchnią bordo [mniejszy zakład i jest w stanie wykorzystać felerny narożnik - komin] to będzie właśnie taka wrzosowa.

Ale póki co - inne pytanie. mam te zdjęcia wizualizacji zrobionej przez salon i się zastanawiam jak do bordo kuchni i czarnego blatu będzie wyglądała ciemna podłoga. Ściany będą prawie białe, jakis ecru albo bardzo delikatny beż - może pastelowa ochridea z Dulux'a [jesli jest w wersji farby do kuchni i łazienki]. Podobają mi się płytki w dosc ciemnym kolorze - takie cos jak gwiezdny pył rozrzucony na płytce - kiedyś zrobiłam ich zdjęciu w beżu i gdzieś pokazałam na forum, muszę je znaleźc. Ale zastanawiam się czy jeśli będzie czarny granit jako blat i stolik, i czarna prawie podłoga to czy nie będzie za ciemno? płytki między szafkami to raczej jakiś beż będzie.

Jeśli czarny odpada, to czy ewentualnie taki beż jak poniżej na zdjęciu wchodzi w grę?

 

 

http://img837.imageshack.us/img837/3116/kuchniawidokzdrzwiamina.jpg

 

http://img543.imageshack.us/img543/2459/projektkuchni2str2.png

 

płytki

na ścianę:

http://img821.imageshack.us/img821/9913/p231110193201.jpg

http://img338.imageshack.us/img338/2379/p231110193202.jpg

 

na podłogę - czy mogą być prawie czarne? czy ewent do kuchni w kolorze takim jak niżej beżowe będą pasować?

http://img535.imageshack.us/img535/9697/p231110193203.jpg

 

http://img685.imageshack.us/img685/1076/imgp2277.jpg

Edytowane przez nicol21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pasowania, to się nie wypowiadam, bo ja niestety takie rzeczy umiem stwierdzić tylko "autopsyjnie", ale jeśli chodzi o względy praktyczne, to szczerze odradzam ciemną podłogę - mam obecnie w kuchni piękne kafle 60*60 cm w kolorze gorzkiej czekolady. Są piękne - tak przez półtora godziny po umyciu :bash: Gdyby nie to, że były horrendalnie drogie, już dawno bym je skuła - choćby pilnikiem do paznokci. Widać na nich każdy pyłek, każdą plamkę, każdy mikroskopijny okruszek - przy dziecku i kocie - porażka. Może sprawdza się w domach, gdzie się nie je i nie przygotowuje posiłków :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatarak ale masz je jednolite? bo te o ktorych mysle to maja taki jasniejszy pył jakby na nie rzucony, który tworzy troche takie mazaje. no i jest to wysoki połysk.

szczerze mówiąc nie mam za bardzo pomysłu na to co mogę spasować do tych płytek....

hmmm.... a może te co bym miała na ścianę też połozyc na podłodze? :D?

 

nie wiem czy sa tez jakieś sposoby aby na tym obrazku który mam zmienic kolor podłogi na ciemny = tak żeby jakoś bardziej to do mnie przemówiło....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...