Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Tak całkiem jednolite nie są - mają takie jakby delikatne paseczki - coś jak te szare na ścianę lub te beżowe, które pokazujesz. Nie są matowe, ani na wysoki połysk - tak raczej w połowie drogi :) Satyna? Raz je potraktowałam jakiś preparatem nabłyszczającym - efekt był jeszcze gorszy, przez pół dnia szorowałam specjalnym zmywaczem, bo mnie szlag trafiał. Jedyny plus takich ciemnych kafli jest taki, że ciemna fuga się nie brudzi :)

 

Mam też porównanie z jasnymi kaflami z takimi "paseczkami" - całkiem inna bajka :) można się prędzej potknąć o okruszki niż je zauważyć :D. Te ostatnie szare w Twoim poście bardzo mi się podobają - jaka to firma? Myślę, że te maziajki na nich są bardzo bezpieczne.

Moje brązy kupował mąż:( - jakaś włoska produkcja, ale nie znam marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Proszę o radę dotyczącą moich projektów kuchni. Co poprawić? Mam niewiele czasu. Kuchnia jest otwarta na salon, jest też jadalnia w wykuszu obok kuchni (po prawej).

Fronty na dole to ma być orzech amerykański (nie tak jak na tym projekcie). Jakie dać płytki na podłogę i nad blaty kuchenne? Szafki u góry to lakierowany MDF jasny kremowy kolorek.

2 projekt kuchni foto 1.jpg

2 projekt kuchni foto 2.jpg

3 projekt kuchni foto 3.jpg

2 projekt kuchni foto 4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- jasny kremowy i drewniany to chyba najbardziej niewdzięczne kolory na dobieranie płytek - albo do jednego odcienia (kremowego), albo do ciemnego (orzecha).

- zlew pod okno, takim quasi-narożnikowym "czymś" mówię nie

- ładny okap zamiast pochłaniacza. miejsca do upakowania gratów - pod dostatkiem

- zamienić cargo i lodówkę miejscami - z dostęp do lodówki będzie wygodniejszy.

 

niby wszystko fajnie i poprawnie, ale jeśli o mnie chodzi - to ta kuchnia jaj nie... no nie ma nic powalającego. ładna, schludna, nudna - brakuje mi w niej odrobiny szaleństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slusznie Dus zauwazyla, ze fornir + krem sa bardzo niewdzieczne w dobieraniu kolorow plytek. Zostaje wam wtedy krem na podloge co sie brudza fugi lub ciemne plytki na ktorych widac kazdy pyl :p

 

Osobiscie wolalabym szafki gorne w kolorze bialym, wtedy np podloga moze byc szara i szklo na scianie tez moze byc szare lub plytki :p Gdyby szafki gorne byly np czarne na wysoki polysk to szary tez dobrze by wygladal :)

 

Ustawienie wzglednie poprawne, odnosnie szalenstwa to zrobilabym przykuwajacy uwage okap o ile was stac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatarak

te płytki to Paradyż ARKESIA 60x60 gres polerowany, w Obi w krk po 89,99 byl z miesiac temu. na allegro widze koło 75 pln już się pojawiają.

ja myślę o tej płytce w kolorze grafit. bardzo ładnie wygląda [gdzieś w knajpie najpierw go zobaczyłam i był połączony z ciemnym drzewem tzn panelami - i bardzo fajnie to wyglądało!] tylko kurka boję się czy nie będzie za ciemno. no i czy w ogóle te płytki w paski będą pasować do całości - bo ten bordo i szary jakies takei zimne są a ten beż taki ciepły....

te paski występują też w brązie - same w sobie są ładne, ale do bordo i szarego to juz zupełnie nei będą pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marmichkon

ja bym w ogole wyrzuciła jedno z tych dwóch rzeczy- albo kargo albo te puste półeczki w rogu i jeśli da się to bym wypełniła tą przestrzeń tylko na dole, tak aby było więcej przestrzeni koło tej strony okna. bo jakoś tak po stronie lodówki upchane jest. Dość lubię symetrię i tyle.

pozatym nei wiem czy bym nie zrobiła lodówki i ewent tego cargo w tym ciemnym kolorze, jakoś tak średnio mi pasuje tam cała jasna szafka... ale nie wiem czy kolorystyka jest do komentowania w Twoim przypadku czy kolorystyka musi być taka i basta! :)

 

a tam gdzie masz tą deskę przyczepioną do ściany i szklane półki wstawiłabym taki stolik który jakby ciągnie się ze ściany na podłogę. Ktoś na forum miał tak bardzo fajnie zrobione w kuchni.

Oczywiście jeśli nie planujesz stolika w kuchni to ten pomysł odpada :)

albo chyba że planujesz regularny stół na środku kuchni albo w oklicach okna.

Edytowane przez nicol21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nicol, dziękuję za info o Arkesii. Faktycznie brąz + bordo + szarość to już byłaby przesada :( Mnie w ogóle bordo średnio pasuje, ale rozumiem, że ta kwestia nie podlega dyskusji? :)

 

BTW. widział ktoś jakieś duże kafle na podłogę w kolorze jasnego pudrowego różu albo innym murmurowopodobnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Potrzebuje porady odnosnie mojego projektu kuchni. Kuchnia z Ikei, chce ja zamowic w tym tygodniu. Projekt robiony w programi Ikei (2 pierwsze zdjecia), z powodu jego ograniczen (lub mojej malej znajomosci tego programu :rolleyes:) nie oddaje do konca zamierzonego przeze mnie efektu.

Sciana ceglana po prawej stronie - czesciowo oddziela kuchnie od jadalni. Od strony jadalni beda plytkie szafki stojace przykryte blatem debowym, ktory ma polaczyc sie z blatem wyspy. Wyspa - od strony okna 2 szafki 80 cm z szufladami, z drugiej strony blat z miejscem do siedzenia.

Dwie scianki ceglane po lewej - tam bedzie zabudowany piekarnik, mikrofala i jedna szuflada. To co opisalam w duzym stopniu odzwierciedla rzut kuchni. Rys 4.

 

Problem z podjeciem decyzji co do:

- blatow w czesci roboczej kuchni (ksztalt litery L)- kolor jasny (imitacja kamienia - zdjecie 2) czy ciemny (prawie czarny - zdjecie 1)

- okapu; czy dac zwykly i na lewo od niego szafke wiszaca, czy pozostac przy takim asymetrycznym jak na zdjeciu 3 (taka byla pierwotna wersja projektu kuchni)

 

Inne porady i uwagi mile widziane (mam nadzieje liczne ;))

Z gory dziekuje

ania

wersja z czarnym .JPGprojekt jasny bl&#97.JPGprojekt z duzym &#1.JPGrzut kuchni..jpg

http://forum.muratordom.pl/images/misc/pencil.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam do was prośbę.

Mam taki projekt mebli do kuchni.

http://img836.imageshack.us/img836/512/63386170.th.jpg http://img718.imageshack.us/img718/3779/65575599.th.jpg http://img256.imageshack.us/img256/1950/35493633.th.jpg

Jesteśmy na niego zdecydowani. Zastanawiamy się jednak nad 2 rzeczami.

Oświetlenie - musi być sufit podwieszany bo jest wyspa. Ale pytanie do was jak, gdzie i jakie najlepiej wybrać i rozplanować oświetlenie? (ledy czy halogeny)

Kafle do ścian - nie będzie ich dużo, bo jedynie na tej ścianie z oknem, ale nie wiem na co się zdecydować.

Fronty mebli mają być ciemne, coś w ten deseń:

http://vernotti.pl/cache/images/40b6fab16afdc5e654402e3b8d98b8b2.jpg

Blat natomiast jasny beżowy, tak samo podłoga. Kuchnia jest otwarta na salon i ma być w stylu nowoczesnym.

 

Z góry dziękuje za wszelkie uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aniutaJ

wszystko zależy od efektu jaki chcesz uzyskać. ponieważ łączysz cegłę i drewno - poszłabym w coś co ociepli, więc jakąś beżową imitację kamienia. twój projekt nasuwa raczej klasyczne skojarzenia, dlatego myślę, że pierwotny okap będzie ciekawszy. może to tylko program - fronty wiszące - konsekwentnie z szybkami albo konsekwentnie bez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzieki za komentarze do mojego projektu.

Kuchnia rzeczywiscie ma byc w stylu sielsko -wiejsko- romantycznym (stad cegla, ten duzy asymetryczny okap). Na podlodze i scianie beda takie plytki jak ponizej. Troche sie boje czy nie beda sie za bardzo zlewac z jasnym bezowym blatem. Najbardziej pasowalby mi blat ciemnoszary, imitacja kamienia ale takiego w ikei nie ma ;-(

Moze jeszcze jakies podpowiedzi, uwagi? :no:

ania

 

pastorelli class&#10.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatarak pudrowo różowy mówisz ? no nie widziałam, na razie nie wybieram się na sklepy, ale jakbym kiedyś widziała....

co do bordo... to kurcze sama już chwilami nie wiem. kuchnia, która nas zauroczyła była właśnie w bordo połączona z szarym na bokach i jako blat. gdzies wrzucałam zdjęcie. no i mi się podoba. ten taki wrzosowo-szary jest alternatywą, ale tylko jeśli nie damy rady zamówic kuchni w moich rodzimych okolicach [tam jest lepsze wykorzystanie trudnych przestrzeni w naszej kuchni] to wtedy zamówimy ten wrzoso-szary, bo tutaj z kolei nie mają bordo, który mi się podoba... oczywiscie, nie ma tego wrzoso-szarego w moich rodzimych okolicach. ale w sumie fajnie, że jeszce mam dużo czasu na decyzję, więc sporo go jest aby ustosunkować się do tego bordo właśnie :)

i średnio co drugi dzień myślę o tym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To spokojnie, skoro myslisz o tym co drugi dzien ;) Ja jak mozdze to spac nie moge i budze sie myslac o tym :D

 

Taka rada Nicol, jezeli firma nie ma czegos co Ci sie spodoba, to popros zeby sprowadzili kilka probek i sobie wybierzesz - to jest normalne w kazdej firmie z ktora mialam stycznosc, wiec niech nie marudza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kłopoty ze snem, jak się za bardzo nakręcę na rozmyślanie o domu i ogrodzie :) Co do kolorystyki kuchennej, to jeszcze luz - nie mam czasu pochodzić po sklepach, a w moim przypadku obsesja musi być zainspirowana konkretnym obiektem widzianym na własne oczy. :D

 

A pudrowego różu na podłogi proszę mi szukać, oj tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my, że tak powiem juz sporo musieliśmy chodzić, i mój luby stracił już cierpliwość do dywagacji na temat kuchni. już czasem mówi - dobrze, na wszstko się godzę, po prostu powiedz mi co chcesz :) co jest i dobre i nie... ale o kolorze kuchni to on juz słuchać nie chce :/

no ja też się czasem tak nakręcam i myślę wieczorami.

a co gorsza - najlepiej mi się myśli o domu, ogrodu jak zbieram się do nauki. w kwietniu egzamin - byleby go zdać. nie muszę chyba mówić, że większą frajdę mam planując, czytając i oglądając forum....

myślę, że ten fachowiec od kuchni z dobrymi rozwiązaniami bez problemu by sprowadził mi jakieś próbki. Będziemy w okolicy koło świąt [jeśli pogoda pozwoli!] i może coś wypatrze a on to sprowadzi z Kalwarii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...