Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

TRAWNIK - z rolki czy siany? CENY?


Recommended Posts

widziałem przypadkowo ułożoną trawę z rolki. Ułożona jest w miejscu publicznym przez miasto. Nikt ją nie pielęgnuje, tylko warunki atmosferyczne.

Wygląda pięknie. Gęsta, zielona bez chwastów, wygląda super.

Droga? A jak kupujecie podłogi do swoich domów, czy kostkę brukową, to ile płacicie? :D

Taki sam towar, jak inny.

Żeby dorobić się takiej trawy, to ile trzeba kasy i roboty? A i efekt różny. :)

 

Przy 16 arach wychodzi jakieś 16 000. Dla mnie kasa wyrzucona w błoto.

Gdybym zarabiał 20 000 miesięcznie to pewnie bym się zastanowił. Niestety zarabiamy przeciętnie 10 razy mniej. 10 arów to ja sobie sam za niecałe 500 zł zrobię, poczekam rok i jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 16 arach wychodzi jakieś 16 000. Dla mnie kasa wyrzucona w błoto.

Gdybym zarabiał 20 000 miesięcznie to pewnie bym się zastanowił. Niestety zarabiamy przeciętnie 10 razy mniej. 10 arów to ja sobie sam za niecałe 500 zł zrobię, poczekam rok i jest.

 

popieram :-)

a paneli albo płytek sam sobie nie wychoduje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

długo milczałam bo byłam ciekawa Waszego zdania, my mamy ok 500m2 działki gdzie ma byc trawa, postanowiliśmy jednak siaći czekać, firma od ogrodów namawia nas teraz na nawadnianie- "inwestycja na lata" cytując :) pracują na sprzęcie Gardenii?macie może w tym temacie jakieś doświadczenia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrowkaania my posialiśmy ostatecznie sami. Wybraliśmy dwa rodzaje traw do wymieszania, siewnik gardeny i jakoś poszło. Dziś mija tydzień a trawa wschodzi od wczoraj, miejscami już się zieleni. wysialiśmy w sumie prawie 20 kg i mamy jeszcze 10 na dosiewki. System nawadniający /zraszający mąż zrobił sam. W sumie wydaliśmy 2 tys.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years później...
Chciałbym odświeżyć ten wątek :-) Czy coś się zmieniło cenowo w trawnikach, czy po tylu latach jesteście zadowoleni z wyborów? Proszę o wpisy i kolejne opinie- mamy z żoną kilka dni na podjęcie ostatecznej decyzji, jaki trawnik. Żona upiera się przy rolce, bo widziała taki trawnik u koleżanki i bardzo jej się spodobał. Ja czytając opinie w necie również się do niego coraz bardziej przekonuję, ale jeszcze nie podjąłem ostatecznej decyzji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MatBan, jak dla mnie nie ma się nad czym zastanawiać. Jeżeli myślisz o założeniu takiego trawnika to go bierz. Mamy kolejny sezon trawnik z rolki od Trawnik Producent i chwalimy sobie. Nam się dość szybko zakorzenił, bez żadnych chwastów (tylko trzeba dokładnie teren oczyścić przed położeniem). Podlewanie takiego trawnika to przyjemność, a patrzeć jak biegają po nim dzieci bezcenne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czas - szybciej-drożej, wolniej-taniej

2. Jakość nasion - przy siewie wiesz co siejesz, przy rolce ufasz, ze producent zastosował wysokiej jakości nasiona.

 

Dobrej jakości nasiona (i właściwa pielęgnacja oraz przygotowanie gleby) dają piękny trawnik, niezależnie czy układany z rolki czy siany.

 

Niestety, wiele osób nabiera się na tanią trawę z rolki. I potem są kłopoty, bo do siewu użyto szybko rosnące gatunki kostrzewy trzcinowej i odmiany pastewne albo szybko rosnące odmiany na trawniki sportowe - szybki efekt do pierwszego koszenia, szybka sprzedaż, szybka kasa.

 

W Poznaniu wszystkie firmy zakładające ogrody, jakie znam, sprowadzają trawę aż spod Gorzowa Wlkp., bo w Poznaniu dobrej jakościowo trawy z rolki nie idzie dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...