Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak budować SILKĄ?


Recommended Posts

Drodzy Forumowiczowie podzielcie się swoimi opiniami i doświadczeniami. Czy naprawdę trudno buduje się z takiego materiału jak SILKA. Czy to jest tylko sprawa idealnego wypoziomowania pierwszej warstwy a później już tylko kontrola pionów? W tym miejscuu troszeczkę to uprościłem ale wiem, że naprawdę trudno o fachowca, który prawidłowo wykorzysta zalety idealnych wymiarów tych pustaków.

Ja w swoim życiu widziałem kilka ładnych domów wykonanych z tego materiału ale też widziałem tzw. "spiepszone" (przepraszam za wyrażenie).

Podzielcie się swoimi opiniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To już było. Poszukajcie w archiwum. Ze swojej strony mogę powiedzieć, że budowlańcy na początku sakali na klej, bo niby łatwiej im kielnią, ale potem byli zachwyceni jak szybko im idzie.

Problemy:

mało popularny mateiał i trudności w negocjacjach cenowych.

ciężki - trzeba dowozić pod sam budynek, a ciężarówki się zakopują. Za rozładunek HDSem trzeba czasem dopłacić. Koszty transportu mogą być znaczne.

trudno się tnie i dopasowuje.

Mimo tych wad jestem zadowolony z wyboru.

 

Więcej informacji w innych wątkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markos - też zdecydowałem się na silikaty (no nie wiem do końca, czy SILKA, bo słyszłem ze "nasze" też sa bardzo dobre). Możesz z własnego doświadczenia powiedzieć coś o innych zagrożeniach związanych z tym materiałem. Zalety można znaleźć wszędzie, ale trzeba się przygotować też na ewentualne przykre niespodzianki.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Chłopaki!

Ja zbudowałam dom z silki w tym roku. Obecnie mam stan surowy zamknięty. Fachowców miałam jak każdy - mała prywatna bez kompletnego doświadczenia z silką i do końca odradzająca nam ten materiał. Budowaliśmy na zaprawę tradycyjna, gdyż klej wychodzi znacznie drożej. Od dilera silki dostaliśmy broszurę dla architekta i wykonawcy, gdzie było wszystko wyjaśnione. Budowlańcy zatem pod okiem kierownika wypoziomowali dokładnie pierwszą warstwę i dalej to samo szło. Nie narzekali na materiał - wręcz przeciwnie - mówili, że dobrze się buduje. Ściana wygląda bardzo ładnie i równo. Jedyna wada to jest ciężar = no ale to juz nie był nasz problem. Tak jak napisano wyżej trudne były negocjacje i dość duża cena za transport. Za HDS do rozładunku też zapłaciliśmy dodatkowo. Ale cenowo wyszło podbnie jak Poroton czy Porotherm. My jesteśmy bardzo zadowoleni - jak się sprawuje do mieszkania, przekonamy się dopiero od lata, po przeprowadzce. Zdjęcie mojego domu jest w galerii domów, jak też w moim dzienniku. Zapraszam i chętnie służę pomocą w przypadku nowych pytań. Pozdrawiam! Ivette.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wakmen, moja opinie o silikatach (Silikaty-Klucze, małopolskie) są jak najlepsze. Murarze dobrze znali ten materiał i byli zadowoleni z jego jakości. Doświadczenie chyba mam jako takie, bo brałem czynny udział w budowie, więc obserwacje masz z pierwszej ręki... :wink:

Ściany są równe, myślę, że nie wydam fortuny na tynki... :p

Transport na paletach, które lądowały według życzenia nawet na piętrze... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba Twoje podejście do spraw budowlanych Krystian. Najważniejsze dla mnie są informacje z pierwszej ręki gdyż na tzw. "placu boju" będę również bardzo aktywny.

W przyszłości chciałbym uniknąć problemów podobnych do tych opisanych na końcu tego wątku. Nie każdy "fachowiec" a tym bardziej wyszkolony w lanach 70-tych potrafi czymś takim się zająć.

Co się zaś tyczy zalet podawanych przez producentów to można powiedzieć, że znam je już na pamięć.

Thanks for everything.

A jeszcze jedno. Jaki jest współczynnik ciepła dla przykładowych ścian 18 i 24? Jaką musiałbym dać grubość ocieplenia (wełny) przy ścianie gr. 18cm. aby uzyskać U=0,25 a jaką dla 24cm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj na te strone:

http://www.silikaty.lezajsk.pl/rozwiazania/rozwiazania.php

 

Wyliczenia wygladaja dosc wiarygodnie. Nb. Ja rowniez przymierzam sie do budowy domu z silikatow. Zastanawiam sie co do ocieplenia. Poglady (welna vs. styropian) slyszalem b. rozne, raczej ze wskazaniem in plus na welne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się zaś tyczy tych poglądów - wełna vs. styropian to nie widzę innego rozwiązania ja wełna. Z tego co mi wiadomo aby zachować zalety silikatów należy zastosować materiał izolacyjny przepuszczający parę wodną a jak wiadomo styropian tych warunków nie spełnia. Jest całkowitym izolatorem i bezsensowne jest wtedy tłumaczenie, że jego ściany tzw. ODDYCHAJĄ. W pewnym stopniu pochłaniają nadmiar wilgoci z pomieszczeń ale nie ma żadnej możliwości oddania jej na zewnątrz budynku co skutecznie uniemożliwia styropian.

Jestem również ciekaw opini ludzi, którzy wybudowali domy z silikatów a ocieplali wełną lub materiałem o podobnych właściwościach izolacyjnych. "Troszeczkę" znam się na ocieplaniu styropianem ale co do ocieplania wełną (chodzi o ściany zewnętrzne dwuwarstwowe) to znam tylko informacje pobierzne. Wełna mineralna lub szklana wykorzystywana do ocieplania poddaszy ma inną gęstość materiału dlatego chciałbym wiedzieć jaki materiał można zastosoawać do tematu wątku.

Czekam na dalsze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...