Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak budować SILKĄ?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy otwory w silikatach nie przeszkadzają w kotwieniu kołków rozporowych? Jednym z argumentów, dlaczego zrezygnowałem z ceramiki było to, że jest dziurawa. Teraz widzę, że z silikatami nie jest lepiej, a może nawet gorzej. Mam tu na myśli silikaty z Grupy Silikaty.

Wersja NP jest ok, bo jest tylko jeden otwór umieszczony centralnie, ale reszta..?? Zwłaszcza w działówkach nie widzę sensownego rozwiązania...

 

Jak to wygląda w praktyce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak z kołkami, ale o silikaty w Rybniku można zapytać, niekoniecznie transport będzie ze składu, może być prosto od producenta, przynajmniej w przypadku styropianu tak często się robi. chyba że chcesz przechować w składzie budowlanym.

 

Zapytam na pewno! To przecież nic nie kosztuje, a kto wie... może mają jakąś mega promocję listopadową ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

a czy ta cena to za E18 kl20?

 

Dzisiaj się kontaktowałam ze swoim kierbudem i pytałam o to czy można zastąpić E18 kl20 na E18 kl15, różnica w cenie przy całości to ok 3200zł.Oczywiście powiedział że jak najbardziej. Jednak sprawa nie dawała mi spokoju i skontaktowałam się z biurem projektowym a tam,że....w żadnym wypadku.Ze względu na to że mur będzie na 18 cm to ma być kl20.

Czy ktoś może budował z kl15 i ma jakieś doświadczenie. Niby 3200zł przy całej inwestycji to nie dużo jednak po co przepłacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda, że do zwykłej zaprawy cienkowarstwowej (jak mam akurat Kreisel Murlep) można podczas rozrabiania dodać denaturat i wtedy można murować przy temperaturach poniżej 5 stopni? Tak mi powiedział koleś w hurtowni, gdy pytałem o zaprawę zimową...

 

Witam,

Czy ktoś stosował taki myk? Ile tego denaturatu dodać, powiedzmy na 25 kg kleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ta cena to za E18 kl20?

 

Dzisiaj się kontaktowałam ze swoim kierbudem i pytałam o to czy można zastąpić E18 kl20 na E18 kl15, różnica w cenie przy całości to ok 3200zł.Oczywiście powiedział że jak najbardziej. Jednak sprawa nie dawała mi spokoju i skontaktowałam się z biurem projektowym a tam,że....w żadnym wypadku.Ze względu na to że mur będzie na 18 cm to ma być kl20.

Czy ktoś może budował z kl15 i ma jakieś doświadczenie. Niby 3200zł przy całej inwestycji to nie dużo jednak po co przepłacać.

 

 

To pewnie architekci z rodzaju tych, co jeśli maja zaprojektowac płytę fundamentową pod dom jednorodzinny, tworzą jakieś 30cm monstra.

15MPa wystarczy bez dwóch zdań, chyba, ze masz jakiś wymyślny projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Wasze ekipy trzymały się wytycznych zawartych np tutaj: http://www.grupasilikaty.pl/download.php?file=251

czy raczej podchodziły do tematu bardziej "swobodnie"?

 

Bardzo szczegółowo opisane, pytanie do tych osób którzy już murowali z bloczków silikatowych czy wasi murarze zwilżali każdą cegłe przed nałożeniem kleju ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie z innej beczki. W projekcie mam ściany z Ytonga 24cm + 20 cm styro. Chciałem zamienić Ytonga na Silke E18 kl 15. P. I teraz czy:

- muszę dozbrajać fundament bo ściany będą znacznie cięższe przy silikatach

- co zrobić z tymi zaoszczędzonymi 6cm w grubości ściany? Można powiększyć powierzchnię użytkową o te kilka cm? Najlepiej gdyby dało się postawić ściany po obwodzie fundamentu czyli tak aby z zewnątrz nic się nie zmieniło a w środku byłoby 6cm więcej.

- czy jest sens stosowania cienkiej zaprawy skoro Silikaty są zimne a na to i tak pójdzie 20 cm styro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. To pyytanie do projektanta/kierownika budowy. Pewnie nie będzie potrzeby wprowadzenia zmian,, ale sprawdzic (i podpisać) to musi uprawniona osoba.

2. Właśnie dlatego warto zstosowac 18cm :)

3. Nie muruje się na cieńkiej zaprawie, żeby nie tworzyć mostków, tylko z uwagi na szybkosć, łatwość i czystość na budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...