Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak budować SILKĄ?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak podjąłem decyzję o zakupie silikatów to oczywiście wiedziałem o tym sposobie wzmacniania ścian.

Ale z niego zrezygnowałem i poparł mnie mój konstruktor.

Myślę że jest to jakaś forma przesady.

 

Bardziej bym się czepiał tych którzy robią nadproża samonośne w ścianie 2 warstwowej zamiast L.

 

Pozdrawiam silikatowców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam silikatowców :p

 

Ja zaczynam na wiosnę tej wiosny :p budowę z silikatów i też wszyscy mi wciskają silikatki 18cm na ściany zewnętrzne :x

Co prawda w projekcie mam 18cm silikatki,ale to jakoś do mnie nie przemawiało od samiutkiego początku i w związku z tym mam pytanko trochę nie silikatowe :roll: : jeśli chciałabym zmienić grubość ścian zewnętrznych z 18cm na 24cm to musze pisać do muratora (projekt z muratka) o zgodę na zmianę ??

częćś działowych ścian mam z 18cm a część z GK i chciałabym ten GK zmienić na 12cm silikatki :roll: też na to muszę miec zgodę ??

Bo no nie przemawia do mnie ściana zewntrzna i wewnętrzna z tych samych 18cm silikatków :-? a już na pewno nie z GK czy KG :roll:

Po przestudiowaniu tego wątku od pierwszej strony jestem przekonana o słuszności mojej decyzji zmiany silikatków z 18cm na 24cm i to bez gadania :D

 

Styropian łoczywiście 15cm :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wiecie, gdzie produkują jeszcze te duże bloczki 24 lub 25 na 50 cm?

chciałam z Jedlanki zamówić, ale nie ma ich w najnowszym katalogu i chyba już nie produkują ;-(

 

Druga kwestia - znacie jakąś hurtownię w Warszawie, gdzie sprzedają silikaty?

 

 

Trzecia kwestia - czy ktoś z was kupował w Jedlance bezpośrednio? jak z transportem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby kto mial informacje gdzie moge kupic silikaty TERAZ albo chociaz zamowic na konkretny miesiac (np marzec/kwiecien) to poprosze o informacje - gdzie dzwonie czy jestem tam odsylaja mnie z kwitkiem. Śląsk acz wiadomo mozna przywiezc i z wiekszego dystansu jak bedzie trzeba. Bede wdzieczny za pomoc !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wiecie, gdzie produkują jeszcze te duże bloczki 24 lub 25 na 50 cm?

 

To ja jezzmam nie chce mnie muratorum forum zalogować na jezzmam to musiało chcieć na cockerka hehe

 

Kasiu_de z tego co mi powiedzieli w Leżajsku to od lutego tego roku nie produkują już 50ek :( podobno nie było na nie zbytu i zaprzestali produkcji.

A szkoda bo miałam na nie chęć,ale teraz zostaje mi 24ka albo 25ka :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby kto mial informacje gdzie moge kupic silikaty TERAZ albo chociaz zamowic na konkretny miesiac (np marzec/kwiecien) to poprosze o informacje - gdzie dzwonie czy jestem tam odsylaja mnie z kwitkiem. Śląsk acz wiadomo mozna przywiezc i z wiekszego dystansu jak bedzie trzeba. Bede wdzieczny za pomoc !

 

Z tego co wiem to w Kluczach i Leżajsku (bo tam dzwoniłam) nie ma problemu z zamówieniem :p

Mi powiedzieli,że jeśli zamówię u nich to do tygodnia mi zrobią ile chcę :transport to 2,60 za km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzecia kwestia - czy ktoś z was kupował w Jedlance bezpośrednio? jak z transportem?

 

Mają samochód z przyczepą i z hds-em. Ja co prawda nie kupowałem od nich bezpośredni, poniewaz nie chcieli mi dac upustów od cen katalogowych i odsyłali do dystrybutorów, ale samochód do mnie przyjechał bezposrednio od nich i był to ich transport. Kupowałem u dostawcy:

http://www.allegro.pl/item153419349_cegla_elewacyjna_lupana_0_58zl_vat_szt.html

Firma Multiservis - faktura. Jesli dobrze pamietam dostałem 14% rabatu.

 

Pozdr

filipek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello,

 

Kasia_de:

czy wiecie, gdzie produkują jeszcze te duże bloczki 24 lub 25 na 50 cm?

chciałam z Jedlanki zamówić, ale nie ma ich w najnowszym katalogu i chyba już nie produkują ;-(

 

Kończę stan surowy z silikatów z Jedlanki: 24/500, 18/500 i 12 (3NFD). Zamawiałem w połowie stycznia, dostawa była po tygodniu. Nie mieli tylko 1/2, więc moi murarze robią sobie połówki sami... :lol:

 

W Jedlance oprócz zakładu z Grupy Silikaty jest jeszcze zakład chyba "niezrzeszony". :roll: Spróbuj http://www.silikaty.net.pl. Ja mam stamtąd, na jakość nie narzekam.

 

Pozdrawiam silikatowców,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello,

 

Kasia_de:

czy wiecie, gdzie produkują jeszcze te duże bloczki 24 lub 25 na 50 cm?

chciałam z Jedlanki zamówić, ale nie ma ich w najnowszym katalogu i chyba już nie produkują ;-(

 

Kończę stan surowy z silikatów z Jedlanki: 24/500, 18/500 i 12 (3NFD). Zamawiałem w połowie stycznia, dostawa była po tygodniu. Nie mieli tylko 1/2, więc moi murarze robią sobie połówki sami... :lol:

 

W Jedlance oprócz zakładu z Grupy Silikaty jest jeszcze zakład chyba "niezrzeszony". :roll: Spróbuj http://www.silikaty.net.pl. Ja mam stamtąd, na jakość nie narzekam.

 

Pozdrawiam silikatowców,

 

To rozumiem, ze:

1. zadzwoniłęś do fabryki, i oni Ci przywieżli towar???

to jak mam jedno bardzo ważne pytanie ZA ILE? I BLOCZKI I TRANSPORT?

Ja potrzebuję 4000 sztuk, czy ilość ma odbicei w ewentualnym rabacie?

2. Czy dostałeś od razu klej do tych siliikatów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello,

 

tosinek, nie dzwoniłem do fabryki, ale zamawiałem przez okoliczny skład budowlany. Zaproponowali mi bloczki:

BSD 24/500 - 6,55 PLN

BSD 18/500 - 6,20 PLN

3NFD - 2,30 PLN

Ceny brutto z transportem na działkę, przechowywaniem niewykorzystywanego materiału na placu itp.

Nie szukałem już gdzie indziej, po prostu zaakceptowałem cenę i po tygodniu miałem pierwszą partię materiału na budowie. Nie brałem kleju, tylko murowałem na zaprawę w spoinach poziomych.

 

W sumie materiał na dom 200m2.

 

Pozdrawiam :lol: ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello,

 

tosinek, nie dzwoniłem do fabryki, ale zamawiałem przez okoliczny skład budowlany. Zaproponowali mi bloczki:

BSD 24/500 - 6,55 PLN

BSD 18/500 - 6,20 PLN

3NFD - 2,30 PLN

Ceny brutto z transportem na działkę, przechowywaniem niewykorzystywanego materiału na placu itp.

Nie szukałem już gdzie indziej, po prostu zaakceptowałem cenę i po tygodniu miałem pierwszą partię materiału na budowie. Nie brałem kleju, tylko murowałem na zaprawę w spoinach poziomych.

 

W sumie materiał na dom 200m2.

 

Pozdrawiam :lol: ,

 

To ja bardzo proszę o namiary na tę hurtownię, może być na priva. A ta silka była paletowana????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...