Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak budować SILKĄ?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Oj :cry: ,

 

mam sygnały, że z mojego priva nie wychodzą info. podaję więc oficjalnie dla zainteresowanych z terenów na pd. od W-wy: Skład budowlany WZM Prażmów, naprzeciwko szkoły podstawowej i gimnazjum, jadąc od strony Piaseczna po prawej stronie, ok. 900m od wjazdu do wsi. Tel. 7270051.

To nie hurtownia Silki, ale skład, w którym zaoferowano mi ściągnięcie silikatów z Jedlanki. Oryginalna Silka jest dostępna np. w składzie bud. w Pracach Dużych przy drodze Piaseczno-Tarczyn.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj :cry: ,

 

mam sygnały, że z mojego priva nie wychodzą info. podaję więc oficjalnie dla zainteresowanych z terenów na pd. od W-wy: Skład budowlany WZM Prażmów, naprzeciwko szkoły podstawowej i gimnazjum, jadąc od strony Piaseczna po prawej stronie, ok. 900m od wjazdu do wsi. Tel. 7270051.

To nie hurtownia Silki, ale skład, w którym zaoferowano mi ściągnięcie silikatów z Jedlanki. Oryginalna Silka jest dostępna np. w składzie bud. w Pracach Dużych przy drodze Piaseczno-Tarczyn.

Pozdrawiam,

 

 

dzięki doszło, będę rychło dzwonić,choć mój kochamy mówi, że 50 przestali robić jako mniej zyskowne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam fabryke kolo Lublina w Niemcach

www.ppmb-niemce.com.pl

Na jesieni zamawialam u nich, w sumie przyjechaly 4 transporty bloczkow 6NFD P+W i 3NFD. Ja jestem bardzo zadowolona zarowno z kontaktu jak i ceny (25% rabatu od cen katalogowych).

Polecam.

 

Moze bylem za malo przekonywujacy, ale nie chcieli sie targowac. 3.27 brutto za bloczek. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to w Kluczach i Leżajsku (bo tam dzwoniłam) nie ma problemu z zamówieniem

Mi powiedzieli,że jeśli zamówię u nich to do tygodnia mi zrobią ile chcę :transport to 2,60 za km.

 

Kurde a ja dzwonie do Kluczy i mowia ze nie ma. Dzwoni hurtownik i tez mu mowia ze nie ma. Chyba nas nie lubią ! ;)

 

edit: no i zadzwonilem ponownie, materialow brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Właśnie dzwonił do mnie hurtownik z ofertą na silikaty (Inowrocław) i tak:

N24 3,90 brutto

N12 2.25 brutto

jeden transport 400zł

i na sam. wchodzi :

N24 72m2

N12 144m2

jak u was krztałtują się ceny na dzisiaj?

 

i powiedzcie, jak wiecie, ile wchodzi na HDS N24 a ile N12 , chodzi mi o samochód długi Tir a ile na krótki samochód skrzyniowce.

Mam nadzieję że ktoś będzie wiedział o co mi chodzi.

Pozdrawiam i proszę o szybkie odpowiedzi bo muszę się decydować ceny szaleją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemce - jednego dnia dawali mi 3.05 na N24 i mozliwosc przetrzymania do 30 kwietnia, moze nawet dluzej a nastepnego 3.27 i odbior do 15 marca - a mialo byc tak pieknie :(

Jedlanka - u producenta 2.73 netto i na razie brak, u lokalnego posrednika 2.73 brutto + transport ~700 za samochod - odbior do konca marca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Silka? Ja mam już domek zadaszony, ale został do zamurowania otwór w ścianie. Z powodu braku polskich silikatów kupiłem Silkę Xelli. Problem jest w wysokości bloczków, ale i tak nie mógłbym ich przewiązać ze ścianą. Co drugą warstwę daję kątownik budowlany 10x15.

 

W wypadku zastosowania innych materiałów (ceramika, keramzyt, suporeks) i tak może być kłopot z różnicą wysokości. Można stosować systemowe łączniki do ścianek, o których było gdzieś wcześniej w tym wątku - zamiast przewiązania muru na strzępie.

 

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja budowałem latem 2006 z silikatów z Przysieczyna. Nośne 24 cm, działowe 12 cm. Mały kłopot pojawił się przy przewiązaniu ścian nośnych za pomocą bloczków połówkowych. Okazało się, że są minimalnie wyższe. W związku z tym na tych przewiązaniach poszło więcej kleju. Ostatnia warstwa kładziona była na zaprawę, aby wyprowadzić poziom pod strop.

 

Na cały dom w 2006 roku różnica między silikatami i silką wyniosła około 3000 PLN na korzyść tych pierwszych. A że w opinii forumowiczów materiał był tej samej klasy - wziąłem co tańsze.

 

Kupując silkę masz z głowy problem bloczków połówkowych koniecznych do przewiązania ścian przy polskich silikatach (chyba, że znajdziesz takie 50 cm długie).

 

Od lata 2006 wełna elewacyjna była praktycznie niedostępna. Domek zadaszony przezimował i teraz czeka na ocieplenie. Zamówiłem wełnę, bo jakoś szkoda mi zamykać silikaty styropianem.

 

Jest jeszcze taki wynalazek w formie styropianu z dziurkami na całej powierzchni, które mają ułatwiać dyfuzję pary wodnej.

 

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

 

a co to za styropian z tymi dziurkami? wiesz cos wiecej na ten temat? producent ? Na ta chwile mysle jednak o styropku na sciane zewnetrzna i to frezowanym 15cm - 24zł m2. Powoodów są dwa ,1- cena 24zł (wełna paroc 15cm- najtanszy w naszym regionie 48zł m2) , drugi powód to mocowanie wełny na sciane , w skladzie mowili mi ze welne montuje sie albo na jakis klej albo na metalowe kołki cz jakoś tak, ta pierwsza opcja spowoduje ze z kleju robi sioe jednolita powłoka na sciane co defacto uniemozliwia jej "oddychane" a wiec po co wełna, a montowanie na kołki znowu podraza całą inwestycje. To informacje uzyskane na skladzie budowlanym, nie wiem czy prawdziwe... :) Ale mnie zmusza do kupna styropku różnica cen i fakt ze zamaist polskich silikatów musze kupic xelle co daje 2500zł róznicy w cenie :( Było pieknie, wszsytko sobie obmyslilem szczegółowo a wizyta w składzie sprowadzila mnie na ziemie ....

 

 

pozdro

art

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi roznica pomiedzy silikatami polskimi z transportem od producenta na w marcu/kwietniu a xella z mozliwoscia przetrzymania do czerwca wyszlo ~1600zl roznicy.

I wybralem xelle, wole juz doplaci te 1600 a nie martwic sie czy mi cos nie wyparuje z dzialki albo czy w marcu transport nie utopi mi sie na dzialce..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...