Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak budować SILKĄ?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a jaka zaprawe uzywaliscie do murowania silikatu? chodzi mi o sklad

 

Ja będę miał Alpol AZ 110.

 

ja też ja miałem po 14,3 worek netto ale od 1 kwietnia Alpol też podnosi ceny.

Myślę że nie warto ponieważ na dom do stropu zużyłem 2,5 tony.

 

Dziury w silikatach i ich duży minus ja sie chce kleić

 

2,5Tony?!! mury tylko do stropu. Dobrze policzyłeś. Albo Ci ten klej znikał. Średnio na mury zewn. parteru jak muruje nie powinno być więcej jak koło 1-1,3T.

I pamiętajcie że aby zwiększyć przyczepność kleju (i zmniejszyć zużycie) silkaty powinny być wilgotne. Czyli przed kładzeniem kleju powinno się je zwilżyć wodą.

Sprawdz dokładnie ilość tego kleju. Często wykonawcy tak murują, że nakładają za dużo kleju, a po nałożeniu pustaka nadmiar zgarniają kielnią i heja na dół w piach.

I wtedy spokojnie może pójść i 3T.

 

Ale gość wyraźnie pisze o dziurach w silikatach, chyba kolesie kładli mu te bloczki dziurami do góry. jak tak robili to rzeczywiście można trochę kleju tam wlać :)

 

Ano kładli dzirami do góry bo tak się składa że tak się zamyka pióro i wpust :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki

W czym się robi klei do silikatów? I jaką firmę mi polecacie? Ile wynosi na m2 dla ekpy która budowała już ze silikatów

 

Do wyrobienia kleju pewnie wystarczy jakieś wiadro i wiertarka, co do cen robocizny i zużycia nie mogę się wypowiadać.

 

wiadro i owszem

ale wiertarka raczej nie chyba że taka którą można trzymać jak młot pneumatyczny.

Ja polecam młot pneumatyczny i mieszarkę w jednym - u Rosjan/Ukraińców można kupić i jak mówią nie do zaj....... 8)

 

na cenę robocizny klej czy cement nie miało to znaczenia

a co do zużycia to szczerze odradzam klej - powiem tak mój kierownik budowy człowiek o olbrzymim doświadczeniu w budownictwie mieszkaniowym - powiedział od razu jak usłyszał o kleju że będzie drożej niż na zaprawę.

mało tego różnica między cienką spoiną na zaprawę a na klei jest tylko taka że na klej jest drogo.

 

Pozdrawiam niedowiarków

 

PS. A co do "znikania" kleju to jest to wykluczone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano kładli dzirami do góry bo tak się składa że tak się zamyka pióro i wpust :lol:

 

Możesz rozwinąć temat zamykania pióra i wpustu, bo jakoś trudno mi sobie to wyobrazić ??

 

Uchwyty w silikatach tak są wyprofilowane że trzymanie bloczka inaczej niż otworami do dołu wydaje się być co najmniej niewygodne, a bloczek przecież należy nakładać od góry.

 

---

 

Tutaj można sobie pooglądać jak producent wyobraża sobie układanie tego cuda:

 

http://grupasilikaty.pl/pierwsza_warstwa.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano kładli dzirami do góry bo tak się składa że tak się zamyka pióro i wpust :lol:

 

Możesz rozwinąć temat zamykania pióra i wpustu, bo jakoś trudno mi sobie to wyobrazić ??

 

Uchwyty w silikatach tak są wyprofilowane że trzymanie bloczka inaczej niż otworami do dołu wydaje się być co najmniej niewygodne, a bloczek przecież należy nakładać od góry.

 

---

 

Tutaj można sobie pooglądać jak producent wyobraża sobie układanie tego cuda:

 

http://grupasilikaty.pl/pierwsza_warstwa.php

 

ale jaja jak na Wielkanoc

 

cóż cięzko dzis o dobrą ekipę, mojej brakuje tylko rozumu :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

 

 

słuchajcie no, czy w wypadku zakupu stali na zbrojenia domu jest możliwy wybieg oszczedzający inwestorowi 15 Vat? Chodzi o mozliwość wykonania usługi budowlanej polegającej na wykonaniu i montażu zbrojenia ław fundamentowych , posadzek oraz stropu przez firme ktora defacto tą stal wam spzredaje a jest firmą handlowo-usługową taka usługa jest na 7% Vacie... chyba tak samo wygląda sprawa okien (zakup 22%) ale zakup z montazem to juz 7% prawda?

 

czy ktos moze mi cos na ten temat powiedziec ? To pilna sprawa....

 

 

pzdr

art

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

 

 

słuchajcie no, czy w wypadku zakupu stali na zbrojenia domu jest możliwy wybieg oszczedzający inwestorowi 15 Vat? Chodzi o mozliwość wykonania usługi budowlanej polegającej na wykonaniu i montażu zbrojenia ław fundamentowych , posadzek oraz stropu przez firme ktora defacto tą stal wam spzredaje a jest firmą handlowo-usługową taka usługa jest na 7% Vacie... chyba tak samo wygląda sprawa okien (zakup 22%) ale zakup z montazem to juz 7% prawda?

 

czy ktos moze mi cos na ten temat powiedziec ? To pilna sprawa....

 

 

pzdr

art

 

A nie możesz sobie odliczyć od podatku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do końca tego roku, a więc rozliczając się w 2008 RP zwraca ci 15 % poniesionych nakładów na zakup materiałów budowlanych podanych w liście MFinansów.

zobacz tu: http://www.swinoujscie.urzad-skarbowy.gov.pl/info_vat_bud.htm

Mam nadzieję, że jesteś fizyczny i budujesz dla siebie.

 

Dzisiaj coś w jakichś wiadomościach opowiadali że wybrańcy ustalili co to ma być budownictwo społeczne czy coś takiego i chyba na przeciętne mieszkania vat nie wzrośnie. Jakiś ważniak też opowiadał że też coś trzeba wymyślić dla budujących metodą gospodarczą więc może np. przedłużą możliwość odliczenia podatku vat ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

A czy ktoś murował silikaty zaprawą M-fix Optiroc?

Mam do wyboru Alpol za 18pln za worek i M-fix za 14 pln

Które lepsze?

 

P.S. Jeśli ktoś szuka silikatów w Warszawie to ja kupiłam 3 tyg temu w firmie Dolcan silikaty z Jedlanki (24 cm za 3 pln netto ale to były ostatnie palety przed podwyżką)

 

Pozdrawiam Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja decyduję się na silkę głównie ze względu na jej właściwości akustyczne, ale zastanawiam się czy nie będę musiał do tego dobrać jakichś specjalnych okien o podwyższonej izolacyjności akustycznej. Czy też standardowe okna drewniane mają ten parametr na poziomie porównywalnym z silką? Nigdzie na stronie producentów okien nie znalazłem potrzebnych mi informacji, może w tym wątku ktoś mi pomoże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może orientuje się z Was ktoś, czy gdzieś można dostać silkę lub silikaty we Wrocławiu lub w okolicach wrocławia. Jeździmy po różnych hurtowniach ale nigdzie nie mają. W jednej obiecali nam, ze będzie za miesiąc i się zapisalismy na listę oczekujących :-? . A w innej powiedzieli, że teraz nie ma co obiecywać materiałów, bo nikt tego nie wie kiedy naprawdę będą i trochę nas podłamali.

Może ktoś z Was jednak dostał ten materiał w ostatnim czasie i mógłby zdradzić nam do jakiego składu z okolic wrocławia moglibysmy jeszcze uderzyć z zamówieniem na ten materiał. Bylibyśmy wdzięczni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukuje jakis materialow na temat konstrowania scian (obliczenia itd) z silki

mam sciany 18 i kierownik ciagle mnei przygnebia ze jemu sie te sciany wydaja nie tego....

i ze sie ich boi

ja tez sie juz powoli zaczynam bac

 

jak macie jakies materialy dokumentujace, ze silka 18 jest spoko to dajcie cynk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...