Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak budować SILKĄ?


Recommended Posts

poszukuje jakis materialow na temat konstrowania scian (obliczenia itd) z silki

mam sciany 18 i kierownik ciagle mnei przygnebia ze jemu sie te sciany wydaja nie tego....

i ze sie ich boi

ja tez sie juz powoli zaczynam bac

 

jak macie jakies materialy dokumentujace, ze silka 18 jest spoko to dajcie cynk

 

Dla silki, to nie mam pomysłu, ale na stronie http://www.grupasilikaty.pl/pliki_do_pobrania2.php znajdziesz coś na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam budujacych z silikatów.

Tez mam zamiar budowac z tego materialu. Moze mi ktos pomoze. Buduje w okolicach Warszawy (Stare Babice) i poszukuje materialow. Moze ma ktos namiar gdzie kupic bloczki silikatowe grubosc 24cm.

 

Z gory dziekuje za informacje.

 

Pozdrawiam, Anna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam budujacych z silikatów.

Tez mam zamiar budowac z tego materialu. Moze mi ktos pomoze. Buduje w okolicach Warszawy (Stare Babice) i poszukuje materialow. Moze ma ktos namiar gdzie kupic bloczki silikatowe grubosc 24cm.

 

Z gory dziekuje za informacje.

 

Pozdrawiam, Anna.

 

Droga Aniu zamów w fabryce, czas oczekiwania 4 miesiące, ja zamawiałam w niemcach, i nadal jestem, 7 maja rusza producha mojego zamówienia, a złożyłam je hen, hen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukuje jakis materialow na temat konstrowania scian (obliczenia itd) z silki

mam sciany 18 i kierownik ciagle mnei przygnebia ze jemu sie te sciany wydaja nie tego....

i ze sie ich boi

ja tez sie juz powoli zaczynam bac

 

jak macie jakies materialy dokumentujace, ze silka 18 jest spoko to dajcie cynk

 

Że jest spoko materiałów nie mam, chociaż byłem w kilku budynkach o ścianach w tym wymiarze - stoją. Architekt, który robił mi adaptację stwierdził, że minimum na ścianę nośną to 24, więc się nie upierałem. Z powodu braku tego wymiaru wziąłem 25.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie to jest pytanie

jak to policzyc

moze to pytanko do gena- jak wyliczyc potrzebna grobosc sciany?

wedlug norm na sciany wyliczylem, ze moja sciany z silki ma srednio jakies 3,5 MPa

 

ale nie bardzo wiem jak policzyc sprawy typu smuklosc, czy wyoblenie....

moja "najtrudniejsza" sciana ma 3 metry wys i 7,25 dlugosci w swietle scian poprzecznych, 18 cm grubosci nie ma ona zadnych polaczen z dzialowkami itd

 

czy nie jest zbyt smukla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja budowałem z silki 18. Kierownik kazał zbroić nadproża 2x górą i 5x dołem fi 12(albo 10 nie pamiętam-nie mam przy sobie dziennika), podciągi długie(5mb)były zbrojone więcej i grubszymi drutami. Domek stoi od listopada, nic nie pęka ściany proste.

A co do tynkowania. Gładź może i owszem. A gdzie będą kable. Moi murarze stawiali ściany zachowując kanały elektryczne pionowe(silka E18). No i co z tego jak jest dużo podciągów, nadproży, strop żelbetowy. Kable biegną po ścianach. A tynk i tak musi mieć jakąś minimalną grubość(chyba 8mm),żeby był trwały.

Pomimo dokładnego zbudowania u mnie budynku ja bym nie odważył się kłaść tylko gładzi. Spoiny na pewno by były widoczne na powierzchni pod słońce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Aniu

 

Ja kupowałam na początku kwietnia silikaty z Jedlanki 24 cm w Hurtowni Dolcan w Ząbkach za 3pln netto z transportem na białołękę w cenie.

Proponuję żebyś tam zapytała. tel 022 678 91 00.

 

Jak ja szukałam silikatów to była jeszcze większa panika niż teraz, Dolcanin nie wykorzystał tego a mógł. Silikaty czekały na mnie miesiąc w hurtowni. A od poniedziałku są na budowie i właśnie powstają mury. Wykonawca jest zadowolony z ich jakości, a do tej pory murował tylko z silki, więc chyba jest ok.

Tak wogóle to ten dolcan sprowadza sobie silikaty z Jedlanki do budowy swoich osiedli i dlatego mają towar i dobrą cenę u producenta.

 

Powodzenia

Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy chcesz budować?? Jesień to znaczy wrzesinień czy listopad? Zapytam się

 

bardziej wrzesień...

teraz to już nawet zaczynam sie przymierzać do sierpnia ;)

trzeba sobie stawiać ambitne cele ;)

 

TO chyba nie mój pan Józio on powiedział, ze do sierpnia to on będzie robić, jeszcze mi dach robi. Ale się zapytam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy chcesz budować?? Jesień to znaczy wrzesinień czy listopad? Zapytam się

 

bardziej wrzesień...

teraz to już nawet zaczynam sie przymierzać do sierpnia ;)

trzeba sobie stawiać ambitne cele ;)

 

TO chyba nie mój pan Józio on powiedział, ze do sierpnia to on będzie robić, jeszcze mi dach robi. Ale się zapytam

 

jeśli będziesz tak uprzejma to będę Ci bardzo wdzięczny.

w moich poprzednich postach znajdują się rzuty kondygnacji (celowo ich ponownie nie zamieszczam by nie zaśmiecać forum ;) )

jeśli to w jakikolwiek sposób może pomóc panu Józiowi w podjęciu decyzji...

 

no_kya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...