Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak budować SILKĄ?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A kiedy chcesz budować?? Jesień to znaczy wrzesinień czy listopad? Zapytam się

 

bardziej wrzesień...

teraz to już nawet zaczynam sie przymierzać do sierpnia ;)

trzeba sobie stawiać ambitne cele ;)

 

TO chyba nie mój pan Józio on powiedział, ze do sierpnia to on będzie robić, jeszcze mi dach robi. Ale się zapytam

 

jeśli będziesz tak uprzejma to będę Ci bardzo wdzięczny.

w moich poprzednich postach znajdują się rzuty kondygnacji (celowo ich ponownie nie zamieszczam by nie zaśmiecać forum ;) )

jeśli to w jakikolwiek sposób może pomóc panu Józiowi w podjęciu decyzji...

 

no_kya

Pan Józio internetu nie obsługuje, ja poprostu przesłałam mu pocztą plan domu i tyle. Ale on dość kosztowny jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam silikatowców.

Mam pytanie stawiamy dom z silki xsella 18 na klej silka fix 10 czy u was klej po wyschnięciu jest taki kruch że grudkę kleju można w palcach rozkruszyć bez problemu mało tego w ścianie wymurowanej 3 dni temu w ostatniej warstwie znalazłem 2 lużne bloczki jakby klej wcale nie trzymał.Czy ktoś miał podobny problem czy majster coś knoci albo klej jest do bani.

Pozdrawiam Henias.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam silikatowców.

Mam pytanie stawiamy dom z silki xsella 18 na klej silka fix 10 czy u was klej po wyschnięciu jest taki kruch że grudkę kleju można w palcach rozkruszyć bez problemu mało tego w ścianie wymurowanej 3 dni temu w ostatniej warstwie znalazłem 2 lużne bloczki jakby klej wcale nie trzymał.Czy ktoś miał podobny problem czy majster coś knoci albo klej jest do bani.

Pozdrawiam Henias.

 

Potwierdzam, że Alpol AZ110 jest super. U mnie wiązał i trzyma jak skała. Niestety zabrakło w pod koniec mrowania (ehh te zaprawy cienkowarstowe i super wykonawcy :) ) i musiałem dokupić inną zaprawę - Maxit - cienkowarstwowa do gazobetonu i silikatów - niestety IMHO - gorsza wiąże dłużej i słabiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam silikatowców.

Mam pytanie stawiamy dom z silki xsella 18 na klej silka fix 10 czy u was klej po wyschnięciu jest taki kruch że grudkę kleju można w palcach rozkruszyć bez problemu mało tego w ścianie wymurowanej 3 dni temu w ostatniej warstwie znalazłem 2 lużne bloczki jakby klej wcale nie trzymał.Czy ktoś miał podobny problem czy majster coś knoci albo klej jest do bani.

Pozdrawiam Henias.

 

Jak jest gorąco to powinno pomóc zraszanie bloczków wodą (klej nie przeschnie szybko). U mnie, jak murowali to akrat było wilkgotno i deszczowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klej po wyschnięciu jest taki kruch że grudkę kleju można w palcach rozkruszyć bez problemu

 

Z tym klejem jest coś nie tak. W ubiegłym roku miałem stawiane ściany na klej Silka Fix 10. Przedstawiciel Alpolu potwierdził, że to ten sam Alpol 110, tylko w innych workach. I klej jest twardy. Dokupiłem w tym roku 2 worki takiego samego kleju, żeby trochę dziurek pozalepiać i faktycznie sypie się. Dodam, że doklejałem ścianki w środku. Nie przesychały za szybko.

 

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez Alpol jakos tak slabo trzyma pomoglo troche dobijanie bloczkow i teraz jak gdzies klej wystaje to jest twardy i trudno sie kruszy. Moze to byc spowodowane tym ze klej za bardzo wysechl przed polozeniem bloczka i juz nie trzyma tak ladnie jak powinien w takiej temp trzeba chyba zraszac bloczki woda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

mam pytanko: jaka grubość tego kleju powinna być pomiędzy poszczególnymi warstwami silki?

 

Teoretycznie ok. 3 mm.

 

Praktycznie to różnie - zależy od ekip, które mają zazwyczaj skłonności do używania klaeju tak jak zaprawy :-). Ale.. nie tylko, u mnie partia bloczków M12 xelli była równo o 2 mm niższa od m24 :evil: :evil: więc aby przewiazac sciany trzeba było dawac grubiej kleju albo pasma zaprawy.

 

resume: planowałem zużyć 1 paletę (dokładne wyliczenia na warst 3 mm) a jak widzę to wyjdzie pewnie 2 palety kleju :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy chcesz budować?? Jesień to znaczy wrzesinień czy listopad? Zapytam się

 

bardziej wrzesień...

teraz to już nawet zaczynam sie przymierzać do sierpnia ;)

trzeba sobie stawiać ambitne cele ;)

 

TO chyba nie mój pan Józio on powiedział, ze do sierpnia to on będzie robić, jeszcze mi dach robi. Ale się zapytam

 

jeśli będziesz tak uprzejma to będę Ci bardzo wdzięczny.

w moich poprzednich postach znajdują się rzuty kondygnacji (celowo ich ponownie nie zamieszczam by nie zaśmiecać forum ;) )

jeśli to w jakikolwiek sposób może pomóc panu Józiowi w podjęciu decyzji...

 

no_kya

Pan Józio internetu nie obsługuje, ja poprostu przesłałam mu pocztą plan domu i tyle. Ale on dość kosztowny jest

 

aha

dzięki w każdym razie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ja ten klej mogę dostać w stolicy? Bo nie ma :(

 

Ja kupowałam w Wodanie na bartyckiej ok 18 zł brutto za worek 25 kg

Asia

 

Asieńko a dawno????

dzięki

 

W połowie kwietnia.

 

Koleżanki mąż jest handlowcem Alpolu on mi dał namiar na ten Wodan

Jak nigdzie nie znajdziesz to daj znać, zadzwonię do niego

i zapytam gdzie może być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...