Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak budować SILKĄ?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ale ja pytalem o zaprawe cementowo wapienna a nie o klej bo przeciez pierwsza warstwe trzeba wypiziomowac na zaprawie potem tez bede kleil na alpol

 

Nie dopatrzyłem się odpowiedzi...

 

Zawsze wydawało mi się, że zaprawa będzie z cementu, wapna i piasku, a murarz mi mówi, że mam kupić cement, piach i plastyfikator. Możecie mnie oświecić które rozwiązanie jest poprawne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze wydawało mi się, że zaprawa będzie z cementu, wapna i piasku, a murarz mi mówi, że mam kupić cement, piach i plastyfikator. Możecie mnie oświecić które rozwiązanie jest poprawne?

 

Oba poprawne. Z wapnem mają trochę więcej roboty, ale zaprawa po związaniu jest bardziej elastyczna. Na nośnej u mnie był plastyfikator, fundament i osłonowa wapno. Jak bym budował jeszcze raz, to tylko wapno - chociaż pewnie wyjdzie drożej.

 

Pozdr

filipek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

mam pytanko: jaka grubość tego kleju powinna być pomiędzy poszczególnymi warstwami silki?

 

Teoretycznie ok. 3 mm.

 

Praktycznie to różnie - zależy od ekip, które mają zazwyczaj skłonności do używania klaeju tak jak zaprawy :-). Ale.. nie tylko, u mnie partia bloczków M12 xelli była równo o 2 mm niższa od m24 :evil: :evil: więc aby przewiazac sciany trzeba było dawac grubiej kleju albo pasma zaprawy.

 

resume: planowałem zużyć 1 paletę (dokładne wyliczenia na warst 3 mm) a jak widzę to wyjdzie pewnie 2 palety kleju :(

Do działówek jeszcze nie doszłam. Ale na zewnętrznych kleju jest tak na ok 5mm więc widzę, że u mnie też zamiast 1 palety pójdą dwie :evil:

W tym momencie doszłam do wniosku, że lepiej było robić na zaprawę, bo różnica cenowa zrobi się dość spora :-?

 

Jak u was ogólnie z jakością bloczków z Xelli? Ja mam sporo połamanych na paletach. I mają taki dziwny kolor, nie są czysto białe tylko takie trochę pomarańczowawe - ale to może leci pył z ciętej ceramiki na budowie obok ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak u was ogólnie z jakością bloczków z Xelli? Ja mam sporo połamanych na paletach. I mają taki dziwny kolor, nie są czysto białe tylko takie trochę pomarańczowawe - ale to może leci pył z ciętej ceramiki na budowie obok ;-)

jakos bloczkow ok troche jest peknietych ale tylko powiedzmy na jednym z kanalow a i tak wszysktie te polamane przydaja bo mniej trzeba docinac. Po postawieniu jakies 70 m2 scian mam odpadow 1 wiadro 20 l

co do koloru to kilka bloczkow bylo lekko brazowe i w kilku widac kawalki galezi ale poza tym material ok rowny i ladnie zrobiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umiłowani w silikatach :) Powiedzcie proszę coś o tynkach przy 2W + wełna. Mam trochę o wewnętrznych, ale nt. zewnętrznych nikt się jeszcze nie spierał.

 

Jakie tynki uważacie za warte polecenia i dlaczego? Jak ich rodzaj się ma do problemu oporów dyfuzyjnych w przegrodach zewnętrznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ja ten klej mogę dostać w stolicy? Bo nie ma :(

 

Ja kupowałam w Wodanie na bartyckiej ok 18 zł brutto za worek 25 kg

Asia

 

Asieńko a dawno????

dzięki

 

W połowie kwietnia.

 

Koleżanki mąż jest handlowcem Alpolu on mi dał namiar na ten Wodan

Jak nigdzie nie znajdziesz to daj znać, zadzwonię do niego

i zapytam gdzie może być

 

To ja proszę na priva namiar na męża co by miał piękną prowizję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak u was ogólnie z jakością bloczków z Xelli? Ja mam sporo połamanych na paletach. I mają taki dziwny kolor, nie są czysto białe tylko takie trochę pomarańczowawe - ale to może leci pył z ciętej ceramiki na budowie obok ;-)

 

Niby Xella ale.. trafiły się 2 palety E24 gdzie prawie wszystkie bloczki były peknięte. Wprawdzie trzymały się kupy i rysa była b.mała (dwustronna) ale wygladało to bardziej na wadę produkcyjną niż na uszkodzenie mechaniczne.

 

Poza tym materiał mocny ale kruchy. U mnie sporo odpadów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam wszystkich,

 

Po 2 miesiącach oczekiwania i błagania mam za tydzień dostać moje bloczki Silka E24 w ceni "około" 8 zł.

 

Czytając wcześniejsze posty o cenach rzędu 3-4 zł leją mi się łzy ale co robić?

 

Proszę potwierdzcie że teraz taka cena to niestety fakt. U mnie jest prawie 300m2 ścian zewnętrznych...

 

Pozdrawiam,

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm, kupowałem w tym tyg. z grupy silikaty bloczki 24 szerx25dłx22h za 4,80 zł netto na fakturę. Ale to dopiero połowa dostawy. Nie wiem, czy uda się zrealizować drugą połowę i w jakiej cenie

 

A bloczki będę łączyć na normalną zaprawę. Dużo czytałem o kleju i widziałem z kleju robione. I rozmawiałem z budowlańcami. Z klejem jest różnie (jeśli chodzi o trzymanie) a z zwykłą zaprawą jest zawsze ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uchwyty w silikatach tak są wyprofilowane że trzymanie bloczka inaczej niż otworami do dołu wydaje się być co najmniej niewygodne, a bloczek przecież należy nakładać od góry.

 

Silikaty z Jedlanki są inne, tam nie ma żadnych uchwutów tylko otwory. I można układać otworami do góry lub do dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Po 2 miesiącach oczekiwania i błagania mam za tydzień dostać moje bloczki Silka E24 w ceni "około" 8 zł.

 

Czytając wcześniejsze posty o cenach rzędu 3-4 zł leją mi się łzy ale co robić?

 

Proszę potwierdzcie że teraz taka cena to niestety fakt. U mnie jest prawie 300m2 ścian zewnętrznych...

 

Pozdrawiam,

Pawel

Rozumiem że bierzesz Silkę z XELLI. A może weźmiesz silikaty? Ostatnio mimo braków w fabrykach :D są dostępne u pośredników związanych z fabrykami w cenie około 4.7 netto za szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla tych co beda murowali na zaprawe:

nie zalujcie wody i lejcie bloczki przed murowaniem tak, aby byly mokre "jak bela"

inaczej zaprawa wyschnie wam zbyt szybko (slonce, lato itd) i bedzie sie sypala jak piasek

 

sam to przezylem, chociaz moczylem bloczki- ale tylko miotelka - dosyc obficie i kilka razy ale okazalo sie to za malo

 

na prawde radze nie zalowac wody, gdyz drugiego tak ssacego (wysysajacego) wode materialu to na razie nie widzialem ;)

 

pozdrowka

 

acha i standardowo odradzam budowe z 18- za wiotka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha i standardowo odradzam budowe z 18- za wiotka!

 

dlaczego za wiotka? czym to sie u ciebie objawia?

Pozdro

 

 

zlym samoopczuciem i wiecznym kombinowaniem, co by tu zrobic co by to ustabilnic.....

 

w sumie zarazil mnie kierownik budowy

a nikt mi dotad nei podal argumentu ktory by mnei 100 % uspokoil....

 

18 to byl najwiekszy strzal z d.... na mojej budowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo też mam postawione z 18 i właśnie jestem na etapie zbrojenia stropu, a ten w jednej części budynku wisi w trzech punktach na dosłownie paru metrach ściany z 18. Zbrojenia jak na razie jest bardzo dużo, a jeszcze trzeba „dowiązać” z kilka belek i mam – w sumie miałem obawy, ale jak u ciebie stoi, to chyba i u mnie wytrzyma.

Co do polewania, to u mnie przed kładzeniem kolejnej warstwy, bloczki były polewane wodą z butelki po wodzie mineralnej. Lało się dużo a nadal mam obawy czy to wystarczająco. Wieczorem każdą nowo wymurowaną warstwę jeszcze raz zlewałem, a czasami jak miałem czas to jechałem rano „podlewać”. To fakt, że to cholerstwo strasznie „pije” wodę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przypadku kleju to sie zgodze ze trzeba polewac woda szczegolnie jak jest cieplo lub bardzo cieplo ale w przypadku zaprawy nie widze powodu. Ja przynajmniej robiac pierwsza warstwe na zaprawe oczywiscie nie polewalem bloczkow i nic si enie sypalo (ale w tym przypadku wode odciagala tylko jedna warstwa bloczkow) na tomiast przy murowaniu na klej moczyc bloczki nalezy i szybko ukladac bloczki na powierzchnie zasmarowana klejem bo wysycha dosc szybko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy sprawdzaliscie swoje zaprawy

ja tak

te gdzie mialem wszystko pieknie mokre to zaprawa praktycznie bardzo trudno daje sie zadrapac gwozdziem

 

natomiast tam gdzie pojechalem ostro w upalny sloneczny dzien zraszajac tylko pustaki miotelka (kilkakrotnie, tak aby juz nie pilo (naiwny bylem ;) )

tam niestety ale jak wezme gwozdzia to w minutke moge wydrapac cala zaprawe z pustaka.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...