Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak budować SILKĄ?


Recommended Posts

Ja za radą wykonawcy, mimo iż buduję z 18-tki, ściany nośne wewnętrzne zrobiłam z 24-ki, właśnie po to by nie było problemów z podparciem stropu.

 

m.dworek: nie popadajmy w skrajność, to że możesz wydrapać gwoździem zaprawę w kontekście trwałości całej konstrukcji nie jest chyba jakoś bardzo znaczące :roll:

Pustaka poryzowanego jak pukniesz młotkiem to pęknie, jaki z tego wniosek? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Szanowni forumowicze

Jeśli potrzebujecie bloczków wapienno piaskowych to chętnie pomogę. Mamy wymiary :

248*240*248 16szt/m2

498*240*248 8szt/m2

248*115*248

240*115*123

290*240*123

produkt czeski

w odmianach do montażu na klej lub zaprawę.

aktualnie realizacja ok 5 dni

pzw. Michał 509 991 340

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni forumowicze

Jeśli potrzebujecie bloczków wapienno piaskowych to chętnie pomogę. Mamy wymiary :

248*240*248 16szt/m2

498*240*248 8szt/m2

248*115*248

240*115*123

290*240*123

produkt czeski

w odmianach do montażu na klej lub zaprawę.

aktualnie realizacja ok 5 dni

pzw. Michał 509 991 340

 

A proszę mi powiedzieć po ile i jaka lokalizacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni forumowicze

Podaję ceny EXw czechy, do tego należy doliczyć transport:

 

248*240*248 16szt/m2,na kelj, 5,12/6,25

248*240*238 16szt/m2,na zaprawe, 5,04/6,15

498*240*248 8szt/m2,na klej, 10,23/12,48

248*115*248 16szt/m2,na kelj, 2,80/3,42

248*115*238 16szt/m2,na zaprawe, 2,72/3,32

240*115*123 34szt/m2,na klej, 1,43/1,75

290*240*123 13szt/m2, na klej, 3,35/4,31

 

Transport organizujemy,

 

pzw. Michał 509 991 340

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tragedyja sie stala, braklo mi silikatu ;) 18tki.

 

Da sie to czyms zastapic gdybym nie znalazl ? Jakis sugestie ? Braklo mi na sciany szczytowe. 500 bloczkow zalatwia sprawe ale kurde po calym dniu dzwonienia wiem tylko tyle ze "nie ma". Nie bardzo mam pomysl czym to zastapic - musi byc 18 i miec odpowiednia nosnosc/wytrzymalosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o murowanie silikatów w wysokie temperatury:

Zanim zdecydowałam się na silkaty (Ludynia), rozmawiałam z technologiem z grupy silikaty. Uczulał mnie, żeby przy murowaniu powyżej 25st. C koniecznie moczyć (wkładać) całe bloczki przed ustawianiem w pojemniku z wodą . Inaczej dzieje się właśnie tak jak np. m. dworek wspomina. Bloczki ciągną wodę zkleju czy też zaprawy i nie wiążą się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

khm...khm... :-?

 

zdaję sobie sprawę jak głupio to wygląda...ale, no cóż, wygląda na to że obudziłem się z ręką w nocniku :-?

 

od sierpnia zaczynam budowę, z silikatów (choć pewnie będę ich potrzebował jakoś pod koniec, bo zanim wykopy, ściany fundamentowe, poziom zero) i nie mam jeszcze materiału

 

buduję w Kątach Węgierskich (gm Nieporęt, k. Warszawy) - czy możecie mi podpowiedzieć skąd wziąć silikaty 24 (konstrukcyjne) i 12 (działowe)?

 

czytałem posty m.in. michal33 - czy ktoś z Was już próbował tego materiału?

 

będę bardzo zobowiązany za odpowiedzi

 

z góry dzięki

 

no_kya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INFo,

zamówiłamsilikaty z Niemiec, bloczki 24 cena 4,2 z transportem, ale zamówiłam w lutym przyjechały teraz. warto było poczekać. Klej z wodanu po 16,74.

Potrzebuję jeszcze kształtki u albo wendtylacyjne nie wiecie gdzie ja to moge kupić w okolicach stolicy?

 

Tosinek, a dasz jakieś namiary na priv? może i mnie się uda załatwić na połowę sierpnia ;)

jakie rozmiary tych bloczków?

 

no_kya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tragedyja sie stala, braklo mi silikatu ;) 18tki.

 

Da sie to czyms zastapic gdybym nie znalazl ? Jakis sugestie ? Braklo mi na sciany szczytowe. 500 bloczkow zalatwia sprawe ale kurde po calym dniu dzwonienia wiem tylko tyle ze "nie ma". Nie bardzo mam pomysl czym to zastapic - musi byc 18 i miec odpowiednia nosnosc/wytrzymalosc.

 

Spróbuj dać ogłoszenie na Forum, poszukaj na allegro. Mnie samej zostało po budowie 2 palety (x96 sztuk) silikatów z Ostrołęki - 18, ale pełnej, bez otworów. Jeśli sprawa pilna, może uda Ci się zebrać po ludziach.

Albo spróbuj z innego materiału. Ja osobiście stawiałam ściany szczytowe z 18 szarego gazobetonu, ale to ze względów konstrukcyjnych. Mam trzypiętrowy budynek budowany z 18 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no_kya dowiadywałeś się o silikaty w Dolcanie?

Jak to u nich teraz wygląda?

asia

 

byłem u nich w piątek; kurcze na razie ich cena jest w miarę atrakcyjna, ale to pewnie również ze względu na skalę - chcę zamówić w sumie ponad 16000 bloczków (24 i 12 razem)

i tak wychodzi fortuna :-?

no ale sprawdzam dalej bo nie chce poprzestać na pierwszym strzale

 

zdecydowanie jednak dzięki za wskazanie

 

no_kya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...