Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak budować SILKĄ?


Recommended Posts

A no Ci te 12??? To nie lepiej działówki robić z itongu???

 

hę? nie bardzo rozumiem różnicę...czemu ytong jest lepszy na działówki zamiast 12-ki z jedlanki?

z tego co wiem to ytong jest zdecydowanie trudniej dostępny...

objaśnij proszę ;)

 

A robiłęś bruzdę na kabelki w silikacie??? Bo ja tak i mam dość, popsułam bruzdownicę i mąż się wściekł. Wniosek na re kilometry kabla lepszy będzie beton komórkowy bo kabelek ukryję i dam mniej tynku, który kosztuje, jak puścimy na wieszch to będzie gruby na centymentry a nie na milimetry. I tak mam dość prucia w głównych ścianach a sprawa jest trudna bo podcinać trzeba ze znajomośćią pra bryły sztywnej. Więc tam gdzie się da to będzie coś mniej gęstego. A ytonga to ja już widzę po skladach, że stoi, pryjnajmniej u nas. Ot dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A no Ci te 12??? To nie lepiej działówki robić z itongu???

 

Chyba nie mieszkałaś niegdy w bloku i przeszkadzały Ci ogłosy kąpiacego się sąsiada :wink:

 

Silikaty to "gwarancja" dobrej izolacyjności akustycznej dlatego polecam tez na działowki. Pomijam tez pozniejsze rozterki przy próbie zamocowania czegoś cięższego na ścianie z BK.

 

Co do instalacji to zgadza sie, że ciężko jest robić bruzdy ale to kwestia wkładu pracy i jak zwykle odwieczny problem kompromisów. Dla pocieszenia nie wszyscy robią cienkie tynki gipsowe, w których i tak jak zechcesz to kable schowasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no Ci te 12??? To nie lepiej działówki robić z itongu???

 

Chyba nie mieszkałaś niegdy w bloku i przeszkadzały Ci ogłosy kąpiacego się sąsiada :wink:

 

Silikaty to "gwarancja" dobrej izolacyjności akustycznej dlatego polecam tez na działowki. Pomijam tez pozniejsze rozterki przy próbie zamocowania czegoś cięższego na ścianie z BK.

 

Co do instalacji to zgadza sie, że ciężko jest robić bruzdy ale to kwestia wkładu pracy i jak zwykle odwieczny problem kompromisów. Dla pocieszenia nie wszyscy robią cienkie tynki gipsowe, w których i tak jak zechcesz to kable schowasz.

 

zaraz, zaraz...bo się gubię - Ytong to chyba ten sam materiał co silikaty, czyż nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A robiłęś bruzdę na kabelki w silikacie??? Bo ja tak i mam dość, popsułam bruzdownicę i mąż się wściekł....

Kurcze tak ciężko? Też mnie to czeka ...

Może jakimś młotem udarowym z dłutem pójdzie lepiej.

 

eee-tam młotem; raczej czymś takim: http://www.alejahandlowa.pl/tr/branza/bruzdownice_13794.html

ale diabelstwo drogie jest

 

tylko że ja, kuchnia, zamierzam to zlecić wykonawcy...więc to chyba nie powinien być problem; czy źle rozumuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

zaraz, zaraz...bo się gubię - Ytong to chyba ten sam materiał co silikaty, czyż nie?

 

Silka = marka hadlowa silikatów firmy Xella

Ytong = marka handlowa betonu komórkowego firmy Xella

 

To tak jak z dżinsami możesz kupić dżinsy Big Stara, Wranglera, Levisa albo kultowe polskie Elpo :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Silka = marka hadlowa silikatów firmy Xella

Ytong = marka handlowa betonu komórkowego firmy Xella

 

To tak jak z dżinsami możesz kupić dżinsy Big Stara, Wranglera, Levisa albo kultowe polskie Elpo :-)

 

aha...i rozumiem że ytong, jako beton komórkowy, jest łatwiejszy do drążenia ale za to mniej dźwiękoszczelny

 

fine with me ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no Ci te 12??? To nie lepiej działówki robić z itongu???

 

Chyba nie mieszkałaś niegdy w bloku i przeszkadzały Ci ogłosy kąpiacego się sąsiada :wink:

 

Silikaty to "gwarancja" dobrej izolacyjności akustycznej dlatego polecam tez na działowki. Pomijam tez pozniejsze rozterki przy próbie zamocowania czegoś cięższego na ścianie z BK.

 

Co do instalacji to zgadza sie, że ciężko jest robić bruzdy ale to kwestia wkładu pracy i jak zwykle odwieczny problem kompromisów. Dla pocieszenia nie wszyscy robią cienkie tynki gipsowe, w których i tak jak zechcesz to kable schowasz.

 

W bloku mieszkałam, teraz przez drewniany strop (dom ma 80 lat) słyszę moją babcię jak słucha Ojaca R albo rozmawawia przez skaypa z Kanadą, w wieku 86 lat nauczyła się obsługi komputera!! :D :D :

Buduję z silikatów bo mam pociąg pod nosem ale działówki, bez przesady, dom to nie studio nadrań a jak mi będzie przeszkadzało to najwyżej ytonga wygłuszę wytłaczankami od jajek.

 

a tak na marginesie jaką dyskuję rozpoczęłam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

zaraz, zaraz...bo się gubię - Ytong to chyba ten sam materiał co silikaty, czyż nie?

 

Silka = marka hadlowa silikatów firmy Xella

Ytong = marka handlowa betonu komórkowego firmy Xella

 

To tak jak z dżinsami możesz kupić dżinsy Big Stara, Wranglera, Levisa albo kultowe polskie Elpo :-)

 

A mi sie wydawało, że jeansy jakie by nie były to właściwości powinny być nazwijmy to podobne, natomiast Ytong i Silikat to przecież dwie różne bajki :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A mi sie wydawało, że jeansy jakie by nie były to właściwości powinny być nazwijmy to podobne, natomiast Ytong i Silikat to przecież dwie różne bajki :roll:

 

Masz rację ... ale chodziło mi o same silikaty i ich różnych prodcentów (Xella, Niemce etc). Trochę nie tam gdzie trzeba się odniosłem to tematu :oops:

Ytong i Silka to oczywiście dwa róóóóżne produkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tosinek, no-kya

 

ciesze sie ze okazalam sie pomocna,

no i milo ze znowu cos sie dzieje na tym watku.

 

Tosinek a bralas jeszcze jakies inne materialy z Wodanu?

Maja jeszcze na cos dobra oferte? np styropian welna?

 

asia

szukałam styroduru ale nie mieli:( ale skuszę się chyba na ich kominy,

a tak wogóle to na jutro POTRZEBUJĘsilikatów połówek 12 cm i skąd ja mam jej wziąść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja nie mam połówe 12, ale przecholowałem z tego strachu o brak materiału i została mi sie silka xelli 24 aż 6 nienaruszonych palet i ok 2,5 palety rozpakowanej (niegospodarni budowlańcy) i jeżeli jest ktoś zainteresowany kupnem to sie na pewno dogadamy. Info na priva.

 

A właśnie wczoraj przyjechały moje działówki silka 12( po 3 m-c czekania) , a połówki ciąć będe sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połówki kupiłam w Przemarze po 3 zł, a gość z allegro chcaił 4,9 - ale się zdziwił nie kupiłam

 

na allegro jest kilku takich mądrali, którzy żerują na desperacko poszukujących materiału; u wszystkich sprzedawców z allegro, do których dzwoniłem w sprawie silikatów, dostawałem 'kosmiczne' ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...

Witam

Sprzedam zaprawę klejową do betonu komórkowego i silkatów.

Data ważnosci styczeń 2008. Kupowałam po około 18 zł za worek sprzedam za 10 zł. Dowóz do 25 km w promieniu Niepołomic na mój koszt. Worków kilkadziesiąt ( muszę policzyć ile dokładnie). Klej jest super wydajny ( świadczy o tym fakt ile mi zostało). Szczegóły na priwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...