Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak budować SILKĄ?


Recommended Posts

Z praktyki (ściany wymurowane z Silki). Gwoździa wbić się nie da. Trzeba wiercić otwory. Ale można bez problemu wieszać ciężkie przedmioty na zwykłych kołkach.

Co do trasowania. Jak już pisałem, to trzeba wycinać bruzdy szlifierką kątową, a otwory pod puszki nawiercać. A jak się troche więcej wybije, to ściana i tak sie mocno trzyma. To wynika z praktyki - wykonana instalacja elektryczna. Gdzieniegdzie będzie trzeba uzupełnic ścianę przed tynkowaniem. Szczególnie dotyczy to ścian działowych, wykonanych z 12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Z praktyki (ściany wymurowane z Silki). Gwoździa wbić się nie da. Trzeba wiercić otwory. Ale można bez problemu wieszać ciężkie przedmioty na zwykłych kołkach.

Co do trasowania. Jak już pisałem, to trzeba wycinać bruzdy szlifierką kątową, a otwory pod puszki nawiercać. A jak się troche więcej wybije, to ściana i tak sie mocno trzyma. To wynika z praktyki - wykonana instalacja elektryczna. Gdzieniegdzie będzie trzeba uzupełnic ścianę przed tynkowaniem. Szczególnie dotyczy to ścian działowych, wykonanych z 12.

 

Pociągnę jeszcze wątek rolet nad oknami...

 

Jak to wygląda w praktyce? Ściana nie jest za wąska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna są mocowane do ściany z Silki. Ponieważ mam ścianę M24 + 20 wełny, to wnęka okienna z zewnątrz i od wewnątrz (grubość glifów) jest prawie taka sama (ok. 20 cm). Może trochę trudno to wytłumaczyć, ale spróbuję. Zewnetrzna powierzchnia framugi okna jest położona w tej samej płaszczyxnie co zewnętrzna warstwa ściany z silikatów (styk ściany i ocieplenia. Juz jasniej nie umiem. Okno, za pomocą odpowiednich uchwytów (do mocowania okien) jest przymocowane od strony wewnętrznej do ściany. Całość jest wykończona pianką. Od zewnątrz na framugę zachodzi ocieplenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna są mocowane do ściany z Silki. Ponieważ mam ścianę M24 + 20 wełny, to wnęka okienna z zewnątrz i od wewnątrz (grubość glifów) jest prawie taka sama (ok. 20 cm). Może trochę trudno to wytłumaczyć, ale spróbuję. Zewnetrzna powierzchnia framugi okna jest położona w tej samej płaszczyxnie co zewnętrzna warstwa ściany z silikatów (styk ściany i ocieplenia. Juz jasniej nie umiem. Okno, za pomocą odpowiednich uchwytów (do mocowania okien) jest przymocowane od strony wewnętrznej do ściany. Całość jest wykończona pianką. Od zewnątrz na framugę zachodzi ocieplenie.

 

OK! ale tzn., że masz ścianę 24 i wtedy nie ma problemu, bo jest ona szersza niż "framuga"...

 

Ale i tak nie do tego się odnosiłem, tylko do rolet nad oknami, które są chyba w obudowie szersze niż np. 30 cm (18Silka + 12 ocieplenia)

 

... więc będą wystawać... co zeszpeci widok...

 

Tak informacje mam od jednego wykonawcy, kiedy pytałem o to w hurtowni, to najpierw robili ze mnie idiotę, a poźniej zaczęli przytakiwać.

 

Czy ktoś spotkał się z takim problemem? Tzn. Ściana łącznie 30 cm i rolet schowane między oknem a nadprożem...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się ma grubość fundmentów przy zmianie tehnologii z BK na silikaty? Chcę zamienić w moim projekcie BK na silikaty i nie wiem jak to się ma do zmiany fundamentów. Wiem, że powinien to wyliczyć projektant, ale zanim pójdę rozmiawiać, chciałbym już coś wiedzieć :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinie - ja nie znalazłem na forum odpowiedzi dotyczącej montażu skrzynek do rolet nad oknami lub w inny sposób ale poszedłem do jednej firmy produkującej rolety zewnętrzne i ... szerokość takiej skrzynki dla rolety 2m wynosi 16 cm dla dłuższych do 3m - 20 cm wię wymyśliłem sobie coś takiego:

skrzynka będzie montowana pomiędzy oknem a nadprożem. Nie chcę takiego rozwiązania aby skrzynka była doklejona do ocieplenia na ścianie zewnętrznej. Mi się to bardzo nie podoba al jak popsuje mi wygląd budynku. Jeszcze w tej sprawie będę rozmawiał z moim kierownikiem jak on to widzi.

Jak macie inne rozwiązania lub komentaże do tego typy to piszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinie - ja nie znalazłem na forum odpowiedzi dotyczącej montażu skrzynek do rolet nad oknami lub w inny sposób ale poszedłem do jednej firmy produkującej rolety zewnętrzne i ... szerokość takiej skrzynki dla rolety 2m wynosi 16 cm dla dłuższych do 3m - 20 cm wię wymyśliłem sobie coś takiego:

skrzynka będzie montowana pomiędzy oknem a nadprożem. Nie chcę takiego rozwiązania aby skrzynka była doklejona do ocieplenia na ścianie zewnętrznej. Mi się to bardzo nie podoba al jak popsuje mi wygląd budynku. Jeszcze w tej sprawie będę rozmawiał z moim kierownikiem jak on to widzi.

Jak macie inne rozwiązania lub komentaże do tego typy to piszcie.

 

Hej,

 

to jest rozsądny pomysł... Między okno i nadproże a na sam mechanizm jeszcze ocieplenie? Si?

Trochę na styk... z tymi wymiarami przy 18-stce, ale póki co to chyba najlepszy (a może jedyny sposób...)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko . Widziałem , chyba w muratorze ścianę osłonową z silikatów ( łupanych) potem gruntowana i malowaną ( chyba na biało) .

Czy ktoś malował ścianę osłonową z silikatów ?

Można np. zrobić ścianę osłonową z taniej cegły 1NF , zagrunować i pomalować , bez tynkowania.

Czy to ma sens ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko . Widziałem , chyba w muratorze ścianę osłonową z silikatów ( łupanych) potem gruntowana i malowaną ( chyba na biało) .

Czy ktoś malował ścianę osłonową z silikatów ?

Można np. zrobić ścianę osłonową z taniej cegły 1NF , zagrunować i pomalować , bez tynkowania.

Czy to ma sens ?

jak sciana ladnie jest wymurowana to powinno wygladac ok ja mam zamiar nie tynkowac tylko jak bedzie rowna to pomalowac ja farba strukturalna i powinno to wygladac jak tynk taka mam przynajmniej nadzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj umawiałem się z wykonawcą na wycenę naszego stanu surowego.

Na informacje, że zamierzamy budować z silikatów powiedział - to dobrze, specjalizujemy się w tym.

Na wspomnienie o Teodorach, usłyszałem - Teodorów nie polecam

 

Na razie nic więcej nie wiem w tym temacie. W poniedziałek się z nim spotkam, to pogadamy. Ale ciekaw jestem. Ktoś z Was słyszał też coś złego na temat Teodorów?

 

pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...