Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak budować SILKĄ?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jezeli masz dobrze zageszczone podloze to nie ma prawa peknac.

O ile masz dobrze..

 

i poczekałeś z tydzień

 

Tydzień? On to chce zrzucić na chudziak po 2 dniach od wylania.

 

Na pewno się co najmniej ugnie. U mnie nie popękał mimo że stało z 10 palet silki (po 2 tyg) - trochę się ugiął - na styku ze ścianą do 5 mm (IMHO kosmetyczna zmiana).

 

Po 2 niach od wylania do duże ryzyko (beton nie zwiąże jeszcze dobrze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś z was ma albo wie jaką mieli BRUZDOWNICĘ elektrycy i czy jesteś (a oni Byli) z niej zadowoleni to PROSZĘ o info. Na dniach mam kupić a nie wiem jaką. Kabelki będę kłaść sama.

 

Silikatów nie da się raczej bruzdowac tak jak gazobetonu. Można kuć lub nacinać szlifirką kątową z tarczą diamentową. Ale jak ktoś się uprze :wink:

 

BTW u mnie cała instalacja idzie po powierzchni z mocowaniem kołek+taśma aluminiwa+papiak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Śledzę ten wątek jakiś czas zdecydowałem się na silkę 18+18 styro na razie stan zero izolacje itp za tydzień startujemy materiał kupiony w 80 procętach. (brak mi 12) .Może mi ktoś powie czy ściany działowe można dostawić póżniej bez ich wiązania w sposób tradycyjny.potrzebna mi paca do n18 może ktoś ma ma zbycie -a może użyć takiej normalnej jak do płytek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

 

Podzielę się kilkoma uwagami na temat działowych z silki.

Widziałem następującą technologię-ścianka działowa z silki, siatka na całą powierzchnię, klej do siatki i dwukrotnie gładź szpachlowa.

Siatka była tak zakładana, że wchodziła na sufit(niewytynkowany). Na sufit i ściany nośne przychodził tynk gipsowy.

Widziałem kilka takich mieszkań(blok mieszkalny 3 piętrowy) i miejscach gdzie siatka nie była zawinięta na sufit przed tynkami pojawiły się pęknięcia.

Widać coś w tym musi być, że zakład na sufit w jakiś sposób zapobiega pęknięciom .Oczywiście przed tynkiem, bo po tynku przynosi to zupełnie odwrotne skutki.

Czy ktoś z was próbował takiej technologii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Podzielę się kilkoma uwagami na temat działowych z silki.

Widziałem następującą technologię-ścianka działowa z silki, siatka na całą powierzchnię, klej do siatki i dwukrotnie gładź szpachlowa.

Siatka była tak zakładana, że wchodziła na sufit(niewytynkowany). Na sufit i ściany nośne przychodził tynk gipsowy.

Widziałem kilka takich mieszkań(blok mieszkalny 3 piętrowy) i miejscach gdzie siatka nie była zawinięta na sufit przed tynkami pojawiły się pęknięcia.

Widać coś w tym musi być, że zakład na sufit w jakiś sposób zapobiega pęknięciom .Oczywiście przed tynkiem, bo po tynku przynosi to zupełnie odwrotne skutki.

Czy ktoś z was próbował takiej technologii?

 

strasznie skomplikowane ale to trzeba zrobić przed wylewką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tosinek napisał

 

strasznie skomplikowane ale to trzeba zrobić przed wylewką

 

 

Skomplikowane, raczej nie :D , może bardziej kosztowne.

Zgadzam się, że przed posadzką i myślę, że to rozwiązanie dla tej grupy klientów, którzy przez następna kilka lat nie chcą malować znów ścian w świeżo postawionym domu.

Duże prawdopodobieństwo, że nie będzie pękać.Jeśli oczywiście postawiliśmy dom prawidłowo. Czynników jest wiele i trudno to przewidzieć ale zawsze można jak ktoś się uprze.

Znam developpera który stosuje właśnie tą technologię i praktycznie na ma poprawek związanych z pęknięciami. Ale tak jak pisałem wyżej, różnie to może być-przecież dom domowi nierówny i podłoża też rożnorakie mamy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiedziałem że jak zdecyduję się na Silkę to będzie tak pod górkę ....

 

fundament postawił, a jakże ale kiedy usłyszał że jednak z silki to się wystraszył :)

 

i murarza nie ma ;( mógł wcześniej powiedzieć że cos mu nie pasuje a nie tak owijać w bawełnę, że terminy, że umowa nie taka ......

 

co się z tymi ludźmi porobiło

 

:-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

Widziałem następującą technologię-ścianka działowa z silki, siatka na całą powierzchnię, klej do siatki i dwukrotnie gładź szpachlowa.

Siatka była tak zakładana, że wchodziła na sufit(niewytynkowany). Na sufit i ściany nośne przychodził tynk gipsowy.

Widziałem kilka takich mieszkań(blok mieszkalny 3 piętrowy) i miejscach gdzie siatka nie była zawinięta na sufit przed tynkami pojawiły się pęknięcia....

Czy ktoś z was próbował takiej technologii?

Odświeżę temat i odpowiem na pytanie.

Żadna siatka w takim przypadku nie pomoże gdyż skuteczność jej wynosi tylko 20%. Ja na piętrze w miejscach połączenia ścian (juz wytynkowanych gipsem i sufitów podwieszanych zastosowałem papier do spoinowania Rygipsa i ... to to się na 100% sprawdza.Papier jest elastyczny i tworzy jednorodną powierzchnie a jakikolwiek taśmy, siatki mają włókna i ... przerwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silikatów nie da się raczej bruzdowac tak jak gazobetonu. Można kuć lub nacinać szlifirką kątową z tarczą diamentową. Ale jak ktoś się uprze :wink:

 

BTW u mnie cała instalacja idzie po powierzchni z mocowaniem kołek+taśma aluminiwa+papiak

O proszę papniak w silikaty ktoś wbił?! A to ciekawostka. Ja próbowałem wbijać specjalne, bardzo twarde gwoździe hartowane (i cholernie drogie:evil: ) w klej w spoinie poziomej i ... bardzo rzadko mi sie to udawało. Gdy robiłem szalunki do nadproży to wtedy tak kombinowałem. U mnie nic w silke sie nie dało wbić. Albo pekła silka albo materiał wbijany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...