Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak budować SILKĄ?


Recommended Posts

dzięki irekS, wiem że silikaty to mocny materiał ale 18 cm wzbudza moje wątpliwości zwłaszcza po wypowiedziach niektórych forumowiczów, którzy budowali z osiemnastki

 

możesz podać linki do tych postów. Sam na razie jestem teoretykiem (budowa zacznie się prawdopodobnie w przyszłym roku) i szukając po necie nie znalazłem żadnych minusów 18 cm.[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Chcę budować z silikatów 24 cm i ocieplać wełną mineralną. I teraz pytanie 15 czy 18 cm. 15 wydaje się być standardem i minimum jednocześnie

 

silikaty to mocny materiał. Spokojnie można zejść z grubością ściany z 24 cm do 18 cm. Kalkulator masz np tutaj: http://www.cekol.pl/swiat_profesjonalisty/kalkulator_doboru_wlasciwej_grubosci_izolacji.htm

Ja namawiam do ocieplenia minimum 18 cm wtedy masz U=0,2 zamiast 0,24 dla 15 cm wełny

 

Ja stawiam sobie za minimum U=018 - po pierwsze w związku z tym, że postanowiliśmy zastosować w domu pompę ciepła i dobra izolacyjność domu jest wskazana; pod drugie - wiele teraz się czyta o zaleceniach stosowania bardziej rygorystycznego wskaźnika U niż ten określony prawem budowlanym w Polsce, ponoć pułap 0,18 jest jeszcze ekonomicznie uzasadniony...

 

Znawców tematu chciałabym zapytać co myslą o takiej konstrukcji muru trójwarstwowego: silikat 24 cm + 20 cm wełny + pustka 2 cm + ściana osłonowa (połówka pustaka max i miejscami klinkier) + tynk. Czy ktos słyszał żeby łączy silikaty z cegłą?

 

Pozdrawiam

Blanka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi Drodzy!

Od pewnego czasu jestem tu częstym gościem - zamierzam budować dom na wiosnę 2008 i silikaty to nasz faworyt pośród materiałów. Ma mnóstwo zalet, tym bardziej, że planujemy budowę domu energooszczędnego.

Do takiego wyboru przekonuje mnie też lektura tego wątku ale jest jedno ale - prześledziałam ten wątek dokładnie i choć była to tylko jedna czy dwie osoby to jednak pojawił się tu temat rzekomej nieyjasnionej szkodliwości silikatów i śmierci wśród trzody chlewnej w Austrii czy Niemczech hodowanej w oborach zbudowanych niby z tego materiału. Czy ktoś z Was drążył ten wątek?

 

Blanka

 

cos w tym jest u mnei na budowie znalazlem raz zdechla muche....

acha dom mam z silki 18

Ja na palecie pod filią miałem zdechłą myszę :)

 

Dobre :p

ok - jesli tylko myszy i muchy wchodzą w grę to idę w to :-)

 

Blanka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiego wyboru przekonuje mnie też lektura tego wątku ale jest jedno ale - prześledziałam ten wątek dokładnie i choć była to tylko jedna czy dwie osoby to jednak pojawił się tu temat rzekomej nieyjasnionej szkodliwości silikatów i śmierci wśród trzody chlewnej w Austrii czy Niemczech hodowanej w oborach zbudowanych niby z tego materiału. Czy ktoś z Was drążył ten wątek?

Blanka

cos w tym jest u mnei na budowie znalazlem raz zdechla muche....

acha dom mam z silki 18

Ja na palecie pod filią miałem zdechłą myszę :)

Dobre :p

ok - jesli tylko myszy i muchy wchodzą w grę to idę w to :-)

Blanka

Ja na poddaszu znalazłam martwego ptaszka :cry: Sądząc po śladach na oknie myślał, że było otwarte :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki irekS, wiem że silikaty to mocny materiał ale 18 cm wzbudza moje wątpliwości zwłaszcza po wypowiedziach niektórych forumowiczów, którzy budowali z osiemnastki

 

możesz podać linki do tych postów. Sam na razie jestem teoretykiem (budowa zacznie się prawdopodobnie w przyszłym roku) i szukając po necie nie znalazłem żadnych minusów 18 cm.[/url]

 

 

Ja mam domek z silki 18 (na razie surowy) i jak na razie stoi :wink:

Wiem tylko, że podczas stawiania tak cienkich ścian nośnych trzeba szczególnie uważać na pion, bo najmniejszy odchył będzie niebezpieczny.

A druga sprawa to taka, że bloczki ku zdziwieniu budowlańców nie trzymały wymiarów: sama widziałam, wszystkie bloczki były jakby "kopnięte" w jedną stronę i nie miały w związku z tym kąta prostego. Różnice wynosiły dosłownie 1 - 1,5 mm ale przy ciekiej spoinie dawało się to we znaki.

 

A co do ocieplenia, to mam w projekcie 12 cm wełny o lambdzie =0,040, ale to daje ścianę o U=0,29 a to dla mnie trochę dużo. Dlatego ja daję 15 styropianu i to takiego o lambdzie 0,031. No i najlepiej było by pomyśleć o oknach energooszczędnych, ale na to jak na razie nie mam środków więc wstawiam zwykłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość It****

witajcie

zaczynam budowę z 18-stki Silki na klej; czy ktoś z Was stosował dodatkowe zbrojenie pod otworami okiennymi (tak, jak to opisane na stronie http://www.grupasilikaty.pl/zbrojenie_muru.php )? czy zamiast sytemu Murfor można zastosować coś innego? przyznam, że ciężko dostać "od ręki" to zbrojenie, w dodatku wychodzi dość drogo wraz z doliczeniem kosztów transportu ... szukam czegoś w zastępstwie :wink:

za wszelkie porady - z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie

zaczynam budowę z 18-stki Silki na klej; czy ktoś z Was stosował dodatkowe zbrojenie pod otworami okiennymi (tak, jak to opisane na stronie http://www.grupasilikaty.pl/zbrojenie_muru.php )? czy zamiast sytemu Murfor można zastosować coś innego? przyznam, że ciężko dostać "od ręki" to zbrojenie, w dodatku wychodzi dość drogo wraz z doliczeniem kosztów transportu ... szukam czegoś w zastępstwie :wink:

za wszelkie porady - z góry dzięki

a nei mozna dac drutu ocynkowanego powiedzmy 2 sztuki srednica 3-4mm taj jak w przypadku keramzytu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość It****

a nei mozna dac drutu ocynkowanego powiedzmy 2 sztuki srednica 3-4mm taj jak w przypadku keramzytu?

 

a przy spoinie 2 mm? są cieńsze?

Jeśli ekipa Ci wymuruje to na spoine 2 mm to pozazdrościć! W praktyce mało komu się to udaje :roll:

 

jeszcze nie mam doświadczenia, bo dopiero teraz zaczną murować;

dodatkowe pytanko - nawet przy dozowniku xelli też się nie uda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nei mozna dac drutu ocynkowanego powiedzmy 2 sztuki srednica 3-4mm taj jak w przypadku keramzytu?

 

a przy spoinie 2 mm? są cieńsze?

Jeśli ekipa Ci wymuruje to na spoine 2 mm to pozazdrościć! W praktyce mało komu się to udaje :roll:

 

to zalezy od majstra moim się udało, tak, że mi jeszcze kleju zostało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie

zaczynam budowę z 18-stki Silki na klej; czy ktoś z Was stosował dodatkowe zbrojenie pod otworami okiennymi (tak, jak to opisane na stronie http://www.grupasilikaty.pl/zbrojenie_muru.php )?

 

 

Witam

 

Ja stosowałem

 

 

 

 

<a href=http://images29.fotosik.pl/105/ba33b01ce7545137.jpg' alt='ba33b01ce7545137.jpg'>

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...