Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak budować SILKĄ?


Recommended Posts

Witam,

 

Gdzie w okolicy Mińska Maz. lub Warszawy można kupić silikatówki?

 

Jakiego producenta polecacie?

Doszedłem do 15 strony i jeszcze zajmie mi przerycie się przez cały wątek.

 

Ja kupowałam w Niemcech, koło Lublina, najtańszy transport i w ogóle chcieli zrobić, cena producenta a nie hurtowni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Stoczek Łukowski." Jedlanka"producent to chyba bedzie niedaleko,ja jak wyzej pisalem kupuje ten towar po 4.70 brutto z dowozem w okolicach

Góry Kalwarii

 

Cena wygląda b.ciekawie. Pytanie tylko co kosztowało te 4,70? Bloczki 24(5), 18 czy np 12?

 

Pozdrawiam,

 

J

 

ePiotr sprawdz czy na pewno te bloczki masz po 4.70 brutto a nie netto ... Cena loco producenta to jakies 4.40 brutto.

 

Jak kupowalem w sierpniu i wrzesniu z Jedlanki to oprocz tego ze nie bylo to nikt nie chcial nizej zejsc niz 4.75 netto.

 

Pozdrawiam

Zonzi

 

4.70 to cena brutto z faktura i dostawa(ale transport to tylko kilka kilometrow bo budowa blisko skladu) za bloczek 25cm a 12cm 2,70zł lub 2.80zł(nie pamietam w tej chwili )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam

 

Jestem na etapie projektu, tzn. architekt pracuje nad projektem indywidualnym. Muszę szybko się zdecydować nad grubością bloczków silikatowych na ścianę zewnętrzną, 18cm czy 24cm? Temat był wałkowany pewnie wielokrotnie. Czytam ten wątek od początku, ale jest tego troszkę i zajmie mi to kilka wieczorków, a decyzję muszę podjąć niebawem.

 

Czy jest duża różnica w kosztach? Czy ławy pod 24 będą większe? Jakie występują problemy przy 18 na które trzeba zwrócić uwagę ( wieniec nadproża?), a może na etapie projektu da się czegoś uniknąć. Czy przy 18 zewnętrznej więcej będzie ścian nośnych wewnętrznych, jak z bruzdowaniem takiej 18?Jakie są ogólne wady i zalety obydwu rozwiązań.

Jaka jest cena i jakość silikatów z Trąbek koło Szczecina?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem na etapie projektu, tzn. architekt pracuje nad projektem indywidualnym. Muszę szybko się zdecydować nad grubością bloczków

 

e? że co?

Ty projektujesz czy archjitekt? : d

jeśli masz mu powiedzieć grubość- to wal mniejszą- 18. (bęidze wiadomo taniej) a już on będzie musiał wsyzstko obliczyć (wytrzymałość ściany, nadproża, strop, balkony jeśłi wystepują i tyle ) dach też masz mu narzucony? (dachówka?)

odnośnie fundamentów- to to też musi on policzyć a Ty jedynie mozesz sobie zachcieć betonowe czy żelebtowe ;) no, i każ mu liczyć najpierw dla wysokośc 30cm ;)

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e_tomi rób tak jak ja (a właściwie jak mój architekt :) ) - nośne zewn. 18, a nośne wewn. 24

 

tez tego nie rozumiem... czyżby 18stka silikatu nie wytrzymała obciążeń od stropu?

jaki strop miałes?

 

e.tomi- daj wszedzie 18 i niech architekt Ci to obliczy! no chyba że on bladego pojecia nie ma o tym, wtedy wszedzie 24 ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e_tomi rób tak jak ja (a właściwie jak mój architekt :) ) - nośne zewn. 18, a nośne wewn. 24

 

tez tego nie rozumiem... czyżby 18stka silikatu nie wytrzymała obciążeń od stropu?

jaki strop miałes?

 

e.tomi- daj wszedzie 18 i niech architekt Ci to obliczy! no chyba że on bladego pojecia nie ma o tym, wtedy wszedzie 24 ;d

 

A nie biegało mu pewnie o to zeby na scianie srodkowej, gdzie np 2 beleczki od terivy sie stykaja było wiecej miejsca ? tzn zeby kazda beleczka miała wymagana długosc podparcia ?

 

ot tak strzelam nie wiem jak to wyglada dla poszczegolnych stropow ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A nie biegało mu pewnie o to zeby na scianie srodkowej, gdzie np 2 beleczki od terivy sie stykaja było wiecej miejsca ? tzn zeby kazda beleczka miała wymagana długosc podparcia ?

 

dokładnie o to chodziło, żeby mieć gdzie oprzeć, a nie o to, że obciążeń taka osiemnastka nie pociągnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem na etapie projektu, tzn. architekt pracuje nad projektem indywidualnym. Muszę szybko się zdecydować nad grubością bloczków silikatowych na ścianę zewnętrzną, 18cm czy 24cm? Temat był wałkowany pewnie wielokrotnie. Czytam ten wątek od początku, ale jest tego troszkę i zajmie mi to kilka wieczorków, a decyzję muszę podjąć niebawem.

 

Czy jest duża różnica w kosztach? Czy ławy pod 24 będą większe? Jakie występują problemy przy 18 na które trzeba zwrócić uwagę ( wieniec nadproża?), a może na etapie projektu da się czegoś uniknąć. Czy przy 18 zewnętrznej więcej będzie ścian nośnych wewnętrznych, jak z bruzdowaniem takiej 18?Jakie są ogólne wady i zalety obydwu rozwiązań.

Jaka jest cena i jakość silikatów z Trąbek koło Szczecina?

 

 

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi

 

 

 

Również mam projekt indywidualny i również miała być ściana zewnętrzna 18 a wewnętrzna 12. Okazało się, po obliczeniach konstrukcyjnych że musi być 24.

Osobiście 18 jakoś mnie nie przekonuje.

 

Ponawaim pytanie odnośnie silikatów z Trąbek, czy ktoś brał od nich towar????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem po lekturze całego wątku. Uffff ciężko było, ale dzięki temu zdecydowałem się na ścianę zewnętrzną 24cm. Kilka osób narzekało na wybór 18 cm i chyba więcej osób jednak budowało z 24. Co do przenoszenia obciążeń to pewnie 18 daje sobie radę, ale martwią mnie ewentualne bruzdowanie w takiej ścianie. No i będę spokojniejszy miał sen, bo te 18 cm też mnie jakoś nie przekonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie o to chodziło, żeby mieć gdzie oprzeć, a nie o to, że obciążeń taka osiemnastka nie pociągnie.

nie ;]

minimalne oparcie to 8cm! a nawet jakbyście chceli opierać i 16cm to belki wtedy ukłąda się "obok siebie" i po kłopocie ;/

 

ja dalej będę sie upierał i najpierw niech liczy dla 18stu!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość

Witam wszystkich

Dołączam się do tematu, też będę budował z silikatów 24cm.

Nie wiem do końca jakich, bo wykonawca (robota i materiały)

ma wybrać, czy to będzie silka, czy cuś innego.

Startuję z budową w czerwcu.

Też miałem wybór czy 18 czy 24 i się uparłem na 24,

bo gdzieś czytałem - może w tym wątku :wink: już nie pamiętam,

że może być problem ze zintegrowanymi roletami,

zresztą wykonawca też tak sugerował. :wink:

A poza tym konstrukcja solidniejsza 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kristofuros

 

Ja też buduję z 24. Mnie też nie przekonuje 18. Nie szukam jakichś specjalnych uzasadnień :) wolę przepłacić a mieć spokojny sen i tyle.

 

Tylko czemu ta silka taka droga? Zakładałam że za bloczek zapłacę koło 5,5 zł a tu cena koło 7,40 (brutto z HDS) i w dodatku jeszcze tylko chwila 'tak tanio'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...