Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak budować SILKĄ?


Recommended Posts

Gość Gosc_gość
Witaj Kristofuros

 

Ja też buduję z 24. Mnie też nie przekonuje 18. Nie szukam jakichś specjalnych uzasadnień :) wolę przepłacić a mieć spokojny sen i tyle.

 

Tylko czemu ta silka taka droga? Zakładałam że za bloczek zapłacę koło 5,5 zł a tu cena koło 7,40 (brutto z HDS) i w dodatku jeszcze tylko chwila 'tak tanio'.

 

He, he to ja nawet nie wiem ile kosztuje 8)

 

Podpisałem umowę z wykonawcą na S.S.O. i mnie ceny nie interere,

a tym bardziej ich zmiany.

Ech, ale za dużo nie będę pisał, bo Szefowa firmy też czytuje ten wątek

(pozdrówka specjalne dla szefowej :wink: )

Już Ona wie, że ja wiem, że Ona wie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Gosc_gość
No to faktycznie masz kłopot z głowy. :D

To co Ty robisz w tym wątku, hehe? :lol:

Wątek mnie po prostu ciekawi i chciałbym się coś niecoś więcej dowiedzieć z czego będę miał domek :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi mili,

 

My również zdecydowaliśmy sie budować z sillikatów: mur zewnętrzny 24cm silikat+ 20 cm wełny rockwool + pustka 2 cm +warstwa osłonowa z ceramiki + tynk i miejscami klinkier.

 

Nasz projekt domu jest prawie gotowy, zamierzamy wystartować z budową tak szybko jak się da. Mam następujące pytania do doświadczonych:

 

- czy są jakieś przeciwskazania by ścianki działowe na parterze zrobić z silikatów a te na poddaszu zrobić z ceramiki poryzowanej zamiast silikatów (stosując na górze ceramikę a dodatkowo kartono gipsowe ścianki we wszystkich garderobach chcielibyśmy odchudzić troszkę dom i odciążyć tym samym strop)?

 

- jaki rodzaj fundamentu polecacie pod taką ścianę trójwarstwową - lane czy z gotowych bloczków

 

- gdzie znajdę najbliższy zakład produkujący silikaty - buduję w gm. Nieporęt, k. Michałowa Grabiny

 

Z góry dziękuję!

Blanka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witajcie :D

Przeczytałam kilka ostatnich stron wątku, ale chyba będę musiała się "przeprosić" z pozostałymi bo zainteresowała mnie kwestia grubości ściany zewnętrznej. My mamy w projekcie 18cm i jak do tej pory nie wzbudzało to we mnie poważniejszych obaw..po lekturze tych kilku stron juz zakiełkowały wątpliowści..

 

dodam, ze warunki gruntowe mamy średnie.. architekt przy adaptacji z ław 60' zrobił 100' -najpierw podejrzewalam, ze szykuje nam bunkier :wink: ale jak przyjrzałam się badaniom geologicznym i ciężarowi silki to uwierzyłam.. 8)

 

mam pytanie do tych co już pobudowali.. ile czasu zajął ekipie stan surowy otwarty??

 

bedę sumiennie śledzić wątek.. bo wszystko przede mną.. ruszamy dopiero po długim majowym weekendzie.. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie.

Pitu-pitu pisze o szerokości ław fundamentowych. Napiszcie jak to u Was wyglądało.

Projekt mój (dom parterowy) przewiduje ławy szerokości 50 cm, 4 pręty#16 i strzemiona, a ława przechodząca pośrodku budynku, na której opiera się ściana konstrukcyjna wewn. ma szerokość 160 cm i 9 prętów#16. Fundament murowany z bloczków, ściana dwuwarstwowa. Projekt przewidywał ściany z betonu komórkowego. Architekt adaptujący projekt (notabene też Kierownik Budowy), stwierdził, że pod Silkę24 takie ławy też wystarczą. Czy ma rację?

Proszę o opinie jak to wygląda u Was? Jak szerokie macie ławy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość It****

przepraszam jeśli nie ten wątek, ale może ktoś będzie zainteresowany :)

 

zostało mi z budowy:

- 5 palet Silki E 18 (sprzedam po 3 zł za szt/szt.)

- 1 paleta Silki E 24 (sprzedam też po 3 zł/szt.)

- dozownik xelli do zapraw cienkowarstw. do bloczków 18 (sprzedam po 100 zł)

niestety bez transportu (okolice Gdańska); więcej info na priv lub [email protected]

 

pozdrawiam świątecznie i śnieżnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :D

Przeczytałam kilka ostatnich stron wątku, ale chyba będę musiała się "przeprosić" z pozostałymi bo zainteresowała mnie kwestia grubości ściany zewnętrznej. My mamy w projekcie 18cm i jak do tej pory nie wzbudzało to we mnie poważniejszych obaw..po lekturze tych kilku stron juz zakiełkowały wątpliowści..

 

dodam, ze warunki gruntowe mamy średnie.. architekt przy adaptacji z ław 60' zrobił 100' -najpierw podejrzewalam, ze szykuje nam bunkier :wink: ale jak przyjrzałam się badaniom geologicznym i ciężarowi silki to uwierzyłam.. 8)

 

mam pytanie do tych co już pobudowali.. ile czasu zajął ekipie stan surowy otwarty??

 

bedę sumiennie śledzić wątek.. bo wszystko przede mną.. ruszamy dopiero po długim majowym weekendzie.. :roll:

 

 

Z tą grubością ścian to jest różnie. Np chwilke temu dzwoniłam do składu budowlanego pytac o silikaty grubość 24cm (xella), to pan mi powiedział że pierwsze słyszy aby domy jednorodzinne (ściany zewnetrzne) budować z silikatów 24, że to zimne ściany itp. Tego materiału uzywa sie w blokach jako sciany wewnetrzne.... ja juz nikogo nie słucham. W projekcie też mam 18 cm i zmieniamy na 24cm i tyle.

Co do ceny to mi zaproponowali 6,40 brutto z transportem (24cm)3,5 brutto (12cm),

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wczoraj dowiadywałem się o ceny silikatów i tak w jednym składzie Silka: N24 - 7,10 zł, N18 - 5,80 z transportem i rozładunkiem, w drugim składzie mieli silikaty z Barlinka( jakaś nowa produkcja) N24 - 5,4 zł + ok. 10 % za transport i rozładunek. Słyszeliście o bloczkach silikatowych z Barlinka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pozdrawiam wszystkich budujących z silki/silikatów!

 

Mam możliwość budowania z silikatów sprowadzanych do Polski z Litwy.

Import tego materiału ruszył do Polski w zeszłym roku, gdy u nas ceny szalały, a i tak był problem z dostępnością.

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wczoraj dowiadywałem się o ceny silikatów i tak w jednym składzie Silka: N24 - 7,10 zł, N18 - 5,80 z transportem i rozładunkiem, w drugim składzie mieli silikaty z Barlinka( jakaś nowa produkcja) N24 - 5,4 zł + ok. 10 % za transport i rozładunek. Słyszeliście o bloczkach silikatowych z Barlinka?

 

 

Ja mam ceny (brutto) z okolic Warszawy:

bloczki fundamentowe Certus B20 - 4,15zł

silikaty xella:

E24 - 6,83zł

E18 - 5,35zł

E12 - 3,90zł

Ceny do małej negocjacji....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... My mamy w projekcie 18cm i jak do tej pory nie wzbudzało to we mnie poważniejszych obaw..po lekturze tych kilku stron juz zakiełkowały wątpliowści..

 

dodam, ze warunki gruntowe mamy średnie.. architekt przy adaptacji z ław 60' zrobił 100' -najpierw podejrzewalam, ze szykuje nam bunkier :wink: ale jak przyjrzałam się badaniom geologicznym i ciężarowi silki to uwierzyłam.. 8) ...

Co to znaczy warunki gruntowe średnie? Na jakiś podmogłych terenach, czy torfowiskach? Z taką łąwą to stawia się na terenach górniczych i przy takiej szerokości ławy trzeba dołorzyć stali mimimum 6 prętów z podwójnymi strzemionami bo sam beton to niewiele pomoże.

Po drugie Silka 18 nie jest dużo cięższa od Porothermu 25.

 

...mam pytanie do tych co już pobudowali.. ile czasu zajął ekipie stan surowy otwarty??...

Jeżeli ekipa wie jak się do niej zabrać to to jest chyba najszybsza metoda stawiania ścian (przy założeniu, że na klej) z tych najbardziej popularnych.

Dla mnie właśnie czas i łatwość wznoszenia ścian były decydujące przy wyborze technologi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... My mamy w projekcie 18cm i jak do tej pory nie wzbudzało to we mnie poważniejszych obaw..po lekturze tych kilku stron juz zakiełkowały wątpliowści..

 

dodam, ze warunki gruntowe mamy średnie.. architekt przy adaptacji z ław 60' zrobił 100' -najpierw podejrzewalam, ze szykuje nam bunkier :wink: ale jak przyjrzałam się badaniom geologicznym i ciężarowi silki to uwierzyłam.. 8) ...

Co to znaczy warunki gruntowe średnie? Na jakiś podmogłych terenach, czy torfowiskach? Z taką łąwą to stawia się na terenach górniczych i przy takiej szerokości ławy trzeba dołorzyć stali mimimum 6 prętów z podwójnymi strzemionami bo sam beton to niewiele pomoże.

Po drugie Silka 18 nie jest dużo cięższa od Porothermu 25.

nie przesadzasz z tym zbrojeniem? i może trzeba trochę innego zbrojenia, niz tu proponujesz?

nie jest dużo , tzn ile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam silka M18 i w stosunku do projektu nic nie zmieniałem (projektank, kierownik budowy, przedstawiciel Xella ... wszyscy to widzieli i nie twierdzili, żeby ten materiał potrzebował specjalnych fundamentów).

Pod kominem (mam jeden dość duży1,2x0,5m) mam tylko płytę funamentową ale to nic specjalnego.

Mojej spostrzeżenia co do ilości stali były tylko w stosynku do tej w/w ławy fundamentowej. Jeżeli cała ława ma szerokość 1m a zbrojenie jest (standardowe wymiary) ułożone w kwadracie 0,25 x 0,25 to wydaje mi się że jest to lekka dysproporcja. Studiując wiele schematów zbrojeń przemysłowych garażów i innych ciężkich betonowych budowli widziałem bardziej rozbudowane konstrukcje zbrojeń ale w wielu przypadkach budownictwo jednorodzinne jest zdecydowanie przesadzone. Tak często bywa gdy ktoś usłyszy, że ściany będą z silki.

Idąc za ciosem to ktoś może powiedzieć, że kładąc dachówkę cementową (lub betonową) trzeba wzmocnić fundamenty a przecież nikt tego nie robi.

Z silki 18 stawia się konstrukcje do 5 kondygnacji i nikt nie twierdzi, że jest to materiał zbytnio ciężki czy mało wytrzymały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wczoraj dowiadywałem się o ceny silikatów i tak w jednym składzie Silka: N24 - 7,10 zł, N18 - 5,80 z transportem i rozładunkiem, w drugim składzie mieli silikaty z Barlinka( jakaś nowa produkcja) N24 - 5,4 zł + ok. 10 % za transport i rozładunek. Słyszeliście o bloczkach silikatowych z Barlinka?

 

Ponawiam pytanie o bloczki silikatowe z Barlinka. Czy słyszeliście o nich coś i macie jakiś kontakt, bo jakoś nie mogę znaleźć w sieci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klub silikatowców :)

Planuje wykonać ściane 3 warstwową :

- 12cm Ekoklinkier

- 2cm pustka powietrzna

- 20cm styropian

- 18cm SilkaE

W tym układzie zaczyna martwić mnie troche osadzenie okien (a niektóre mam spore) w takiej ścianie, wiadomo ze okno powinno być tuz przed warstwą elewacyjna, czyli okna beda 20 cm poza ściana nośna , jak rozwiazywane są takie sytuacje, na czym ewentualnie podpierane sa okna.

Czy ktoś juz walczył z tym problemem? moze jakieś zdjecia by sie znalazły? :wink:

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...