Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak budować SILKĄ?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Magos

Jak sie zaczynalismy budowac w sierpniu 2007 to pytanie nie bylo o producenta tylko kto bedzie chcial sprzedac silikaty bo wszystko szlo na duze budowy. Mamy Jedlanke i jest ok, bardzo malo odpadow.

 

Co do wiercenia puszek to trzeba kupic porzadna koronke diamentowa. Papraki robia zwyklymi do betonu komorkowego i dziwia sie ze im nie idzie. W markecie koszt ok 160 PLN. Wiertlo sie tepi po ok 15 puszkach ale mozna nawiercac wstepnie porzadnym wiertlem a pozniej koronka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w skrócie, mam silikaty grubości 24, potem wełna 15, pustka i elewacja z cegiełek silikatowych, mieszkamy i jest super, miły klimat, ciepło, może nawet za ciepło dzięki kominkowi i polecam wszystkim domy z silikatów...

 

cieszę się także że wybraliśmy silikaty 24, jednak trochę wiercenia było, myslimy jeszcze o odkurzaczu centralnym i czarno widze grubość 18...

 

to tyle, ale zostało mi troche elewacyjnej cegły, czy ktoś robił z takiej cegły słupki ogrodzeniowe????, co o tym myślicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 24cm na zewnątrz i 11cm na działowych - wszystko sprowadzone z Niemiec bo budowę rozpocząłem w zeszłym roku kiedy na pytanie "Czy dostanę Silkę?" słyszałem odp. "Panie, może za 3-4 miesiące ale bez żadnej gwarancji"...

 

Cena była dość atrakcyjna ale najważniejsza była niesamowita jakość!

 

W środku zabrakło mi jakieś 5m2 bloczków które robotnicy sami kupili u lokalnego dystrybutora - jak mi potem pokazali w porównaniu z niemieckim odpowiednikiem to były marnej jakości bloczki (kruche, niewymiarowe itp.)

 

Ogólnie - polecam bardzo silikaty ale tylko te "dobre"

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość

 

Ogólnie - polecam bardzo silikaty ale tylko te "dobre"

 

Pozdr.

 

A jakie są konkretnie te nie"dobre" ?? bo ja się na razie z takimi nie spotkałem.

Może do tej pory nie spotkałem tych "dobrych" ? :roll: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przyznam szczerze że nie wiem co mi robotnicy kupili (chyba to była Silka Xelli) ale nie to że były one jakieś tragiczne czy złe... tylko w porównaniu z tymi niemieckimi wypadały znacznie gorzej. Te niemieckie miały bardzo gładką powierzchnię, były idealnie równe, nie kruszyły się, nie pękały... a z tej polskiej nawet z tych kilku metrów zostały odpady (z niemieckiej było 0 odpadów).

 

Nota bene dlatego zamawiając 24cm zostało mi kilka palet extra (bo myślałem że jednak jakieś odpady będą), a na działówkach ciut nie doszacowałem... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent tego co ja brałem jest tu:

http://www.heidelberger-kalksandstein.de/

 

Transport był z okolic trójmiasta (facet woził tam jakieś zboże i wracał pusty). Problem był trochę z rozładunkiem palet bo ciężarówki nie miały HDS-a ale przy odrobinie cierpliwości i pomyślunku jakoś daliśmy sobie radę ;)

 

Jak chcerz to mogę dać namiary na faceta na priv-a

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przyznam szczerze że nie wiem co mi robotnicy kupili (chyba to była Silka Xelli) ale nie to że były one jakieś tragiczne czy złe... tylko w porównaniu z tymi niemieckimi wypadały znacznie gorzej. Te niemieckie miały bardzo gładką powierzchnię, były idealnie równe, nie kruszyły się, nie pękały... a z tej polskiej nawet z tych kilku metrów zostały odpady (z niemieckiej było 0 odpadów).

 

Nota bene dlatego zamawiając 24cm zostało mi kilka palet extra (bo myślałem że jednak jakieś odpady będą), a na działówkach ciut nie doszacowałem... ;)

 

Dzisiaj bysliśmy w składzie budowlnym i oglądalismi materiały na ściany m. in. ytong (wygladał kiepsko) oraz silikaty xella - bardzo gładkie i równe, chyba się zdecydujemy, a ceny (brutto) jakie nam zaproponowano to:

24 - 6,50zł

18 - 5,20zł

12 - 3,80zł

Co do ceny stali, zaporoponowano nam:

fi 6 - 3,45zł

10 - 3,30zł

14 - 3,25zł

Czy uważacie że ceny są do przyjęcia?

Zapomniała jeszcze o bloczkach fundamentowych Certus B20 (24)

4 zł brutto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Planuję budować z silikatów. Mnie zaproponowano następujące ceny (brutto):

 

z Przysieczyna (transport - 80 km)

25 - 4,48

24 - 4,38

18 - 3,74

12 - 2,47

 

z Ostrołęki (transport - 310 km)

25 - 4,68

12 - 2,66

 

Centy atrakcyjne, ale z tego co wiem to bloczki te sa mniejsze od xelli więc trzeba ich więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie silikatowcy :)

Szukacie materiału, a u mnie leży około 10 palet silikatów 24. Miałem je źle policzone.

Naprawdę bardzo tanio odstąpię. Muszę sobie uporządkować wreszcie działkę a te palety mi przeszkadzają. Jak ktoś potrzebuje z okolic Wieliczka, Kraków to dajcie znać. Ja nie chcę na tym zarabiać tylko chcę się tego pozbyć. OKAZJA !!!

Nie wierzę że nikt nie chce zaoszczędzić. Pieniądze przydadzą się przy wykończeniówce. Każdy 1000 zł zaoszczędzony teraz na pewno ucieszy oko przy późniejszych etapach budowy (wiem coś o tym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello Silikatowcy,

 

Mam pytanie do budujących na klej - ile kleju poszło wam średnio na metr kwadratowy ściany? Producenci podają jedno, ale to chyba tylko dla warunków idealnych jest - bo zawsze są jakieś straty dodatkowe związane z rozrobieniem i nałożeniem zaprawy.

 

No i czy ktoś wie, gdzie można w okolicach Piaseczna pod Wa-wą kupić kilenię skrzynkową do kleju ?

 

Pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent tego co ja brałem jest tu:

http://www.heidelberger-kalksandstein.de/

 

Transport był z okolic trójmiasta (facet woził tam jakieś zboże i wracał pusty). Problem był trochę z rozładunkiem palet bo ciężarówki nie miały HDS-a ale przy odrobinie cierpliwości i pomyślunku jakoś daliśmy sobie radę ;)

 

Jak chcerz to mogę dać namiary na faceta na priv-a

 

Pozdrawiam.

 

Witam,

dokładnie które brałeś? Czy Quadro o grubości 24 jest odpowiednikiem silki 24? Są tutaj też takie bardzo szerokie i wysokie. Wydawałoby się, że szybko będzie się budować. Jak one kształtują się cenowo.

Niesety ja po niemiecku ni w ząb. Nie mogę się doczytać jakie mają klasy wytrzymałości. Proszę o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wczoraj dowiadywałem się o ceny silikatów i tak w jednym składzie Silka: N24 - 7,10 zł, N18 - 5,80 z transportem i rozładunkiem, w drugim składzie mieli silikaty z Barlinka( jakaś nowa produkcja) N24 - 5,4 zł + ok. 10 % za transport i rozładunek. Słyszeliście o bloczkach silikatowych z Barlinka?

 

Ponawiam pytanie o bloczki silikatowe z Barlinka. Czy słyszeliście o nich coś i macie jakiś kontakt, bo jakoś nie mogę znaleźć w sieci?

 

Właśnie zaczynam lekturę

http://silikatybarlinek.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...