Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak budować SILKĄ?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jakie są wady działówek o gr. 8 cm z silikatów?

Z góry dziekuję za rady.

 

Blanka

 

że są cieniutkie. U mnie hydraulicy przy podkuwaniu wybili dziurę na drugą stronę i raz tynkarze przy powiekszaniu otworu na puszkę, ale po zachlapaniu zaprawą jest OK.

Przy murowaniu kazałem co którąś warstwę kłaść drut 6.

 

Pozdr

filipek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są wady działówek o gr. 8 cm z silikatów?

Blanka

 

Ja zdecydowałem się na działówki z bloczków 12cm. Koszt nieco większy, ale brak problemów związanych z przekuwaniem się na drugą stronę ściany przy pracach instalacyjnych. A i ościeżnice zamontowane na takich ścianach wyglądają tak bardziej, hmmm... poważnie... :lol:

 

A tak poza tym polecam silikaty. Podczas ostatnich upałów temp na zewnątrz od strony tarasu wynosiła 37-38 st.C, zaś w środku przy uchylonych oknach temperatura podniosła się przez cały dzień z 21,5 do 23st. - caaałkiem przyjemnie... 8)

 

Pzdr.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...

 

A takie połączenie jak beton komórkowy w ścianach zewnętrznych i silikaty jako działówki? Ściany zewnętrzne ciepłe, a dzięki silikatom w środku dobra izolacyjność akustyczna między pomieszczeniami, no i jest masa, żeby była akumulacyjność cieplna.

 

Co o tym myślicie? Czy takie połączenie może sprawić jakieś problemy (nie wiem, np. pękanie na styku silikatów i BK lub coś w tym stylu)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...

 

A takie połączenie jak beton komórkowy w ścianach zewnętrznych i silikaty jako działówki? Ściany zewnętrzne ciepłe, a dzięki silikatom w środku dobra izolacyjność akustyczna między pomieszczeniami, no i jest masa, żeby była akumulacyjność cieplna.

 

Co o tym myślicie? Czy takie połączenie może sprawić jakieś problemy (nie wiem, np. pękanie na styku silikatów i BK lub coś w tym stylu)?

Nie zaleca się mieszania dwóch różnych materiałów budowlanych przy stawianiu ścian i uważam, że jeżeli zdecydowałeś się na BK to przy nim pozostań. Twoje oczekiwania wobec silikatów mogą być niedocenione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaleca się mieszania dwóch różnych materiałów budowlanych przy stawianiu ścian i uważam, że jeżeli zdecydowałeś się na BK to przy nim pozostań. Twoje oczekiwania wobec silikatów mogą być niedocenione.

 

Nie zaleca się? Ale dlaczego?

 

I co rozumiesz przez stwierdzenie, że moje oczekiwania wobec silikatów "mogą być niedocenione"? Chodzi Ci o to, że ta izolacyjność akustyczna wcale nie jest taka super?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... My mamy w projekcie 18cm i jak do tej pory nie wzbudzało to we mnie poważniejszych obaw..po lekturze tych kilku stron juz zakiełkowały wątpliowści..

 

dodam, ze warunki gruntowe mamy średnie.. architekt przy adaptacji z ław 60' zrobił 100' -najpierw podejrzewalam, ze szykuje nam bunkier :wink: ale jak przyjrzałam się badaniom geologicznym i ciężarowi silki to uwierzyłam.. 8) ...

Co to znaczy warunki gruntowe średnie? Na jakiś podmogłych terenach, czy torfowiskach? Z taką łąwą to stawia się na terenach górniczych i przy takiej szerokości ławy trzeba dołorzyć stali mimimum 6 prętów z podwójnymi strzemionami bo sam beton to niewiele pomoże.

Po drugie Silka 18 nie jest dużo cięższa od Porothermu 25.

 

Dawno mnie nie było - spieszę z odpowiedzią.. wierzchnią warstwę stanowi gleba roślinna o grubości 0,4m. Warstwa I - gliny piaszczyste,miękkoplastyczne Il=0,673 (cokolwiek to znaczy :roll: ) i warstwa IA - gliny piaszczyste plastyczne Il=0,340. Woda gruntowa jaką sączenie.Głębokość występowania 1,7m.

tak więc nie najlepiej.. :-? działka ma lekki spadek na południe.. wolę, zeby dom mi nie zjechał :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dawalem zbrojenia i kilka rysek jeszcze przed tynkami sie zdarzylo. Nigdy nie dopilnujesz zeby wszystkie cegly byly na zakladke. Daj pod oknem na pelna spoine i powinno byc dobrze.

 

Radze tez zwrocic fachowcom uwage zeby polewali cegly woda przy obecnych temperaturach. Silikaty bardziej pija wode a przy klejeniu ma to duze znaczenie.

 

Zastanawiam sie co wybudowac z 3 palet N24 co mi zostaly :D To w sumie 10.5 - 11 m2 ściany. Smietnik i grill ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie murują na zaprawe tradycyjną nie na klej

a w dodatku narzekają że bloczki ciężkie bo zamokły na składzie - a ja się po cichu cieszę że są wilgotne - to tak nie piją

no aż się prosi żeby śmietnik wybudować z resztek w końcu z tego przede wszystkim silikaty sa znane (głównie ich przeciwnikom )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dawalem zbrojenia i kilka rysek jeszcze przed tynkami sie zdarzylo. Nigdy nie dopilnujesz zeby wszystkie cegly byly na zakladke. Daj pod oknem na pelna spoine i powinno byc dobrze.

 

Radze tez zwrocic fachowcom uwage zeby polewali cegly woda przy obecnych temperaturach. Silikaty bardziej pija wode a przy klejeniu ma to duze znaczenie.

 

Zastanawiam sie co wybudowac z 3 palet N24 co mi zostaly :D To w sumie 10.5 - 11 m2 ściany. Smietnik i grill ?

 

Ja stosowałem zbrojenie

Już ktoś o to pytał, nawet na 39 stronie wątku fotkę wkleiłem

pozdrawiam

TINEK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaleca się mieszania dwóch różnych materiałów budowlanych przy stawianiu ścian i uważam, że jeżeli zdecydowałeś się na BK to przy nim pozostań. Twoje oczekiwania wobec silikatów mogą być niedocenione.

 

Nie zaleca się? Ale dlaczego?

 

I co rozumiesz przez stwierdzenie, że moje oczekiwania wobec silikatów "mogą być niedocenione"? Chodzi Ci o to, że ta izolacyjność akustyczna wcale nie jest taka super?

Przy tak cieńkiej ścianie nawet nie zauważysz różnicy w dzwiękochłonności obu ścian a później będziesz jeszcze rozczarowany, że źle Ci wymurowali, że bardzo twardze, że musisz zastosować specjalne kołki by powiesić coś ciężkiego (bo są pustki powietrzne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...