Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak budować SILKĄ?


Recommended Posts

Witam klub silikatowców :)

Planuje wykonać ściane 3 warstwową :

- 12cm Ekoklinkier

- 2cm pustka powietrzna

- 20cm styropian

- 18cm SilkaE

 

Mam podobny układ:

ścianę 3 warstwową :

- 12cm Ekoklinkier (cafena) w trakcie

- 1cm pustka powietrzna

- 16cm styropian

- 18cm Silikat

 

Witam, widzę że zdecydowaliście się na układ 3W ze styropianem i szczeliną wentylacyjną. Też stoję przed wyborem rozwiązania dla 3W i zastanawiam się nad tą szczeliną - czy ją robić czy nie. Opinie są podzielone tak mniej więcej pół na pół. Dlaczego zdecydowaliście się na robienie szczeliny wentylacyjnej przy styro?

 

- 1cm pustka powietrzna - :) nie było planowane - ("samo") wyszło - średnio 1 cm, czasami więcej czasami mniej. Jakby była planowana wełna, to i owszem -ze 3 cm trzeba by dać szczeliny, ale dla styropianu nie jest obligatoryjnie wymagane.

P.S.

Przy okazji - weź pod uwagę że dzięki tak dużej odległości ściany nośnej od osłonowej, cegły w nadprożach z klinkieru będą ustawione na sztorc - na wysokość 12 cm a nie 25.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

P.S.

Przy okazji - weź pod uwagę że dzięki tak dużej odległości ściany nośnej od osłonowej, cegły w nadprożach z klinkieru będą ustawione na sztorc - na wysokość 12 cm a nie 25.

 

A tego to nie rozumię. To jak cegły są ustawione to zależy chyba od "wizji artysty". Z tego co wiem to nadproży z cegły stosuje się MURFOR który ma dość spore możliwości ustawień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z AM76, przy budowaniu ściany osłonowej w rejonie nadproży należy stosować MURFOR - wtedy po pierwsze klinkier ustawiony "normalnie" a nie na sztorc - co dodatkowo ma zaletę taką oprócz estetycznej, że przy takim ustawieniu na sztorc powstałby w rejonie nadproża olbrzymi mostek cieplny.

Jak Twój majster tego nie zna albo nie rozumie, to mu zrób kurs :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z AM76, przy budowaniu ściany osłonowej w rejonie nadproży należy stosować MURFOR - wtedy po pierwsze klinkier ustawiony "normalnie" a nie na sztorc - co dodatkowo ma zaletę taką oprócz estetycznej, że przy takim ustawieniu na sztorc powstałby w rejonie nadproża olbrzymi mostek cieplny.

Jak Twój majster tego nie zna albo nie rozumie, to mu zrób kurs :)

 

Witam!

Po pierwsze primo:

A orientowaliście się ile kosztuje MURFOR? :) (konsole za okno poniżej na zdjęciach - to jak mnie pamięć nie myli, coś w przedziale 800-900 zł)

Po drugie primo:

Mój Majster był bardziej niż kumaty! Zrobił fantastyczną robotę!

Po trzecie i ostatnie primo:

Nie zrozumieliśmy się, zdjęcia lepiej oddadzą to co chciałem przekazać

http://images33.fotosik.pl/336/71b9f34d1de7a4bd.jpg

http://images31.fotosik.pl/335/368a85292719de8c.jpg

Uprzedzając pytania: cegła jest w nadprożu przycięta i odstawiona od okna o 3 cm "w nadziei" że będzie tam roleta.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Witam

Mam pytanie do znawców silikatów , co sądzicie o wyrobach Zakładów Silikatowych Żytkowice ? Rozmawiałem z przedstawicielem tej firmy i jeśli chodzi o cenę to zaproponował mi nawet korzystne ceny. Niestety na forum nie znalazłem informacji na temat tego producenta. Czy ktoś z szacownych forumowiczów mógłby podzielić się informacjami na temat wyrobów(jakości) taj firmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mieliśmy budować z silikatów, ostatecznie wyszło, że będzie Silka (zdecydowała dobra cena).

 

Mam pytania do budujących z tego materiału:

 

1. Ściana osłonowa z Silki 8 cm (w murze trójwarstwowym)

Czy przed zimą powinnam otynkować dom (okna będą wstawiane dopiero wiosną)? Sąsiedzi mówią, że tak bo Silka pije wodę i mi ją rozsadzi (ale sprawdziłam, że nasiąkliwość Silki jest poniżęj 18% a porothermu poniżej 26%), więc mam kompletny mętlik w głowie.

 

2. Kanały elektryczne w Silka E

 

Czy rzeczywiście korzystaliście z tych kanałów i w jaki sposób?

Mój projekt elektryki dopiero będzie się robił w zimie, a mury na dniach będą się murować. Wychodzi mi na to, że mogłabym peszle na kable wsunąć w kanały elektryczne tak mniej więcej tam gdzie przewiduję że pójdą kable, a potem podkuć się do miejsc których nie przewidziałam a będą w projekcie elektryki - czy tak?

 

Pozdrawiam,

blaniek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

 

Czy rzeczywiście korzystaliście z tych kanałów i w jaki sposób?

Mój projekt elektryki dopiero będzie się robił w zimie, a mury na dniach będą się murować. Wychodzi mi na to, że mogłabym peszle na kable wsunąć w kanały elektryczne tak mniej więcej tam gdzie przewiduję że pójdą kable, a potem podkuć się do miejsc których nie przewidziałam a będą w projekcie elektryki - czy tak?

 

A co z wieńcem ?

Wieniec zakrywa wloty - nie zrobisz chyba domu bez wieńca ?

Którędy pójdziesz z tymi kablami ? Pewnie obok.

 

Przemyśl - może znajdziesz u siebie rozwiązanie - ja dałem sobie spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo tych kanałów na elektrykę.

W tym dokumencie na stronie 25 pokazują szczegółowo jak to robić.

http://www.xella.pl/downloads/pol/product/Poradnik_Murowanie_z_SILKI.pdf

Przez wieniec to chyba te rurki wyprowadzają.

 

Pomysł chyba fajny. Jedyny problem widzę w naszych wykonawcach.

W tym PDFie jest zdjęcie jak pan sobie wciska w te dziurki te rurki :D

Jakoś nie mogę sobie wyobrazić "standardowego" murarza który wykonuje takie "skomplikowane" operacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo tych kanałów na elektrykę.

W tym dokumencie na stronie 25 pokazują szczegółowo jak to robić.

http://www.xella.pl/downloads/pol/product/Poradnik_Murowanie_z_SILKI.pdf

Przez wieniec to chyba te rurki wyprowadzają.

 

Pomysł chyba fajny. Jedyny problem widzę w naszych wykonawcach.

W tym PDFie jest zdjęcie jak pan sobie wciska w te dziurki te rurki :D

Jakoś nie mogę sobie wyobrazić "standardowego" murarza który wykonuje takie "skomplikowane" operacje.

 

Brawo - też tak chciałem.

Nie pozostaje mi nic innego jak życzyć wszystkim "nowym" znalezienia na polskim rynku budowlanym takich murarzy i elektryków, którzy zgodzą się tak działać i utrzymają odpowiedni poziom wykonawczy.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...