Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak budować SILKĄ?


Recommended Posts

 

Zastanawiam się tylko nad ściankami działowymi - czy robić z silikatów N8 czy N12...

 

Główne z 12 (nie zrobiłbym z 8 zwłaszcza szerokich - może dlatego, że mam parterówkę i ściany nie są na górze "związane" sufitem).

 

Z 8 mam jakieś całkiem lekkie i niewielkie ścianki typu: ścianki/szafy, ścianki/garderoby, ścianki/zasłonki.

 

W 8 też osadzisz drzwi - to tylko inna ościeżnica (wężej rozbudowana), pamiętaj, że z tynkiem może być tego nawet ponad 10 cm. Do garderób wybudowanych z 8 mam normalne drzwi wewenętrzne.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ja mam ściany zewnętrzne z 24, wewnętrzne nośne z 18, a działówki z 12, jedynie na pietrze w 2 pomieszczeniach dałem 8, ponieważ chciałem, aby ściana była lżejsza, bo strop, mimo że monolityczny, to jednak pod zbyt wielkim ciężarem pewnie by się uginał. Uważam że 18 na ściany zewnętrzne jest ciut zbyt delikatna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Buduję w okolicach Szczecina - mam stan "zero" - silikaty kupiłem w silikaty Barlinek- chyba wszystko z nimi ok - cena w sumie dobra a jak mówią w reklamach "nie widzę różnicy" no i producent blisko. Nośne 24cm +15 wełny i miejscami 10 wełny i klinkier 6cm, działowe 12 cm

Czy w przypadku murowania na klej - na ile rzadkie w tej części kraju przymrozki w nocy mogą wpłynąć na jakość ... albo inaczej : czekać z rozpoczęciem do "po świętach" (w połowie kwietnia) czy można zacząć już?

Chwalicie ten klej Apol - jak z jego tolerancją na małe przymrozki w nocy?

 

--

pozdrawiam

 

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Buduję w okolicach Szczecina - mam stan "zero" - silikaty kupiłem w silikaty Barlinek- chyba wszystko z nimi ok - cena w sumie dobra a jak mówią w reklamach "nie widzę różnicy" no i producent blisko. Nośne 24cm +15 wełny i miejscami 10 wełny i klinkier 6cm, działowe 12 cm

Czy w przypadku murowania na klej - na ile rzadkie w tej części kraju przymrozki w nocy mogą wpłynąć na jakość ... albo inaczej : czekać z rozpoczęciem do "po świętach" (w połowie kwietnia) czy można zacząć już?

Chwalicie ten klej Apol - jak z jego tolerancją na małe przymrozki w nocy?

 

--

pozdrawiam

 

A.

 

My klieiliśmy Silke na Quick-Mixa zimowego. Jak było ciepło na Quick-Mixa zwykłego. Nie się nie dzieje, nic nie popękało. Jak chcesz Alpola to również kup zimowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Buduję w okolicach Szczecina - mam stan "zero" - silikaty kupiłem w silikaty Barlinek- chyba wszystko z nimi ok - cena w sumie dobra a jak mówią w reklamach "nie widzę różnicy" no i producent blisko. Nośne 24cm +15 wełny i miejscami 10 wełny i klinkier 6cm, działowe 12 cm

Czy w przypadku murowania na klej - na ile rzadkie w tej części kraju przymrozki w nocy mogą wpłynąć na jakość ... albo inaczej : czekać z rozpoczęciem do "po świętach" (w połowie kwietnia) czy można zacząć już?

Chwalicie ten klej Apol - jak z jego tolerancją na małe przymrozki w nocy?

Czy to jakiś fachowiec znający się na rzeczy polecił taką cienką cegłę klinkierową? Może jest to dobra alternatywa do klejenia płytek klinkierowych do syropianu - niewiele pogrubia ścianę a zawsze to solidniejsze niż płytki. Czy jest do tego jakiś gotowy system nadproży? Problemem może być np. nadproże nad wjazdem do garażu - 4,5 metra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego sądzisz, iż 6 cm to cegła na płask (musiałaby być pełna - znacznie droższa), myślę, że chodzi o cegłę połówkę, po wymurowaniu wygląda jak "normalna" cegła

pozdrawiam

TINEK

 

Dokładnie o to chodzi - płytki klinkierowe wyglądają kulawo a 6 cm +normalna zaprawa wygląda jak normalna cegła klinkierowa - ładna faktura itd... co do pytania o system budowania np nd garażem to.... nie wiem, architekt projektujący dom nie widział w tym problemu - sprowadzę go tym pytaniem na ziemię po "łykędzie" - mam projekt indywidualny, więc takie pytania mam "w cenie"

 

--

A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Wraz z mężem planujemy w tym roku rozpocząć budowę naszego domku. Przez dłuższy czas zastanawiałam się jakie materiały użyć do budowy ścian konstrukcyjnych i działowych. Początkowo skłaniałam się na Porothern 25P+W tak jak jest w projekcie, no i tak jak większość naszego społeczeństwa wybiera. Jednak po przeanalizowaniu wszystkich właściwości różnych materiałów, uznaliśmy że dobre będą dla nas silikaty.

Mam pytanie czy ktoś z was buduje, albo może wybudował domek z silikatów w Trójmieście albo okolicach. Chętnie obejrzałabym efekty i utwierdziła się w naszej decyzji.

A może ktoś ma godną polecenia ekipę budowlaną potrafiącą stawiać dom z Silki.

 

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 1 month później...

 

Mam pytania do "SILKOWCóW":

[...]

- między ścianę fundamentową, a ścianę z SILKI, stosowaliście przekładkę z cegły pełnej, aby zniwelować mostki termiczne? Słyszałem o tym różne opinie - jestem ciekaw Waszej.

 

Witam,

 

Czy ktoś zrobił coś takiego? Martwi mnie mostek w tym punkcie...

Dam ma być energooszczędny i zastanawiam się czy warto z tym walczyć??

 

Pzdr

Krzych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku silki warto o tym pomyśleć, szczególnie że to dom energooszczędny.

Można zastosować pustaki (drogie :-? ) isomur

http://www.kataloginzyniera.pl/index.php?prod=8085

 

lub gazobeton odmiany 600 (tanie).

 

Najlepiej poczytaj wątek:

http://forum.muratordom.pl/dom-cieply-pasywny-albo-3-lub-5-litrowy,t60908.htm

 

Długi wątek, ale warto - znajdziesz tam odpowiedź praktycznie na wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...