Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak budować SILKĄ?


Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

 

zdecydowaliśmy się na budowe domu z silikatów. Budujemy nad zegrzem koło Warszawy. Może ktoś buduje w okolicach i orientował się gdzie mają dobre ceny na silikaty ?

 

Tez chcemy budowac z silikatow i obecnie analizujemy ceny w hurtowniach. Najlepsze ceny jakie znalezlismy dotychczas to:

 

- Silka Xelli 24 cm po 3,05 pln brutto w składzie firmy Kowalczyk (W tym HDS)

- Cegły silikatowe z Grupy Silikaty po 2,35 pln brutto na Allegro (firma SIR-BUD ale nie znam ceny za HDS),

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta cena z kowalczyka 3,05 brutto jest dobra. Ja taniej nie znalazłem.

 

W Wieliszewie tam gdzie buduję dom jest cegielnia xelli i wszystkie składy budowlane w okolicy z tamtąd biorą silikaty. Dzwoniłem do cegielni ponieważ sam chciałem zorganizować transport i kupić bezpośrednio ale powiedzieli mi , że sprzedają tylko zapyjażnionym składom budowlanym.

 

Podali mi tel. do składu w zielonce . Dogadałem się z nimi że sprzedadzą mi silkę xelli 24 cm za 3 zł brutto + 300 zł za transport hds samochód z przyczepą . Po przeliczeniu razem z transportem wychodzi po 3,20 zł za sztukę.

 

Tel. Do składu w zielonce 604962981 227810513

 

Dowiadywałem się też w fabryce silikatów w kluczach koło octrołęki . Tam cena cegły wychodziła wstępnie po 2,3 brutto ale gdy policzyłem że cegły są mniejsze a transport wychodził do wieliszewa 800 zł wiec wyszło drożej od silki na miejscu no i podobno xella jest lepsza

 

agga1 mogła byś podać namiary na ten skład kowalczyka w którym była taka cena ja będę kupywał cegły za dwa tygodnie więc jeszcze bym się dam dowiedział dobre i te 15 groszy przy 4000 cegieł to 600 zł :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Witam, na dzien dzisiejszy mam prawie skonczone sciany parteru. Buduje z silki xelli 24 cm. Poki co jestem zadowolony z materialu - dotarl w calosci (w przeciwienstwie do pustakow kominowych ceramicznych ktore rozpadaja sie w rekach), jest mocny i bardzo dobrze trzyma wymiary. Ja jestem zadowolony i mam nadzieje ze sie to nie zmieni... ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta cena z kowalczyka 3,05 brutto jest dobra. Ja taniej nie znalazłem.

 

W Wieliszewie tam gdzie buduję dom jest cegielnia xelli i wszystkie składy budowlane w okolicy z tamtąd biorą silikaty. Dzwoniłem do cegielni ponieważ sam chciałem zorganizować transport i kupić bezpośrednio ale powiedzieli mi , że sprzedają tylko zapyjażnionym składom budowlanym.

 

Podali mi tel. do składu w zielonce . Dogadałem się z nimi że sprzedadzą mi silkę xelli 24 cm za 3 zł brutto + 300 zł za transport hds samochód z przyczepą . Po przeliczeniu razem z transportem wychodzi po 3,20 zł za sztukę.

 

Tel. Do składu w zielonce 604962981 227810513

 

Dowiadywałem się też w fabryce silikatów w kluczach koło octrołęki . Tam cena cegły wychodziła wstępnie po 2,3 brutto ale gdy policzyłem że cegły są mniejsze a transport wychodził do wieliszewa 800 zł wiec wyszło drożej od silki na miejscu no i podobno xella jest lepsza

 

agga1 mogła byś podać namiary na ten skład kowalczyka w którym była taka cena ja będę kupywał cegły za dwa tygodnie więc jeszcze bym się dam dowiedział dobre i te 15 groszy przy 4000 cegieł to 600 zł :wink:

 

Sorry, pomylilam sie - U kowalczyka tez bylo po 3,20 a cena 3,05 to byla za silikaty polskie w jakims skladzie obok mnie.

A na Allegro - po doliczeniu HDS i kaucji za , palety, z którymi nie wiem, co potem zrobic, wychodzi w sumie tak jak Silka u Kowalczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, pomylilam sie - U kowalczyka tez bylo po 3,20 a cena 3,05 to byla za silikaty polskie w jakims skladzie obok mnie.

A na Allegro - po doliczeniu HDS i kaucji za , palety, z którymi nie wiem, co potem zrobic, wychodzi w sumie tak jak Silka u Kowalczyka.

 

Zrezygnowaliśmy z Kowalczyka, kiedy sie okazało, ze mają bardzo wysoką cene na Silka E 8 i 12 (na sciany działowe). Wysłalam zapytanie do Oferteo i okazało sie inni dostawcy zaproponowali nam Silke E8 za 1,35 brutto podczas gdy Kowalczyk chcial ok. 2pln. Pewnie daje dobrą cene na poczatek, zeby przyciagnac klienta, a potem na nim zarabia na innych materialach.

A ile wy płacicie za Silke na ściany działowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze mam pytanie do tych, którzy juz zbudowali swój dom - jakiej grubosci sciany dzialowe polecacie? Nasza projektantka czesc scian dzialowych przewidziala gr. 9 cm., bo myslala, ze bedziemy kupowac Silikaty Hedwizyn. Poniewaz zdecydowalismy sie na Silke, to nie wiemy czy zmienic je na 12 cm czy na 8 cm. Czy waszym zdaniem pomiedzy sypialniami wystarczy 8 cm Silki? Czy nie wplynie to negatywnie na akustyke?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My nie kupywaliśmy orginalnej zaprawy. Nasz majster twierdzi ,że murował różnymi zaprawami i wszystkimi robi się podobnie ( oczywiście nie biorąc pod uwagę parametrów technicznych) Dlatego kupiliśmy zaprawę firmy alpol po 20 zł za worek . Dla porównania zaprawa xelli to koszt przynajmniej 30 zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My nie kupywaliśmy orginalnej zaprawy. Nasz majster twierdzi ,że murował różnymi zaprawami i wszystkimi robi się podobnie ( oczywiście nie biorąc pod uwagę parametrów technicznych) Dlatego kupiliśmy zaprawę firmy alpol po 20 zł za worek . Dla porównania zaprawa xelli to koszt przynajmniej 30 zł

 

Dzięki za info. Dostawca Silki proponuje mi klej Xelli za 23 pln za worek, to może jednak sie skusze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My nie kupywaliśmy orginalnej zaprawy. Nasz majster twierdzi ,że murował różnymi zaprawami i wszystkimi robi się podobnie ( oczywiście nie biorąc pod uwagę parametrów technicznych) Dlatego kupiliśmy zaprawę firmy alpol po 20 zł za worek . Dla porównania zaprawa xelli to koszt przynajmniej 30 zł

 

Witam

 

My mieliśmy oryginalną zaprawę klejowa Grupy Silikaty. Z 1 palety (49workow)bialego kleju pozostal 1 worek. Z 48 workow wymurowalismy 140m2 scian grubosci 24cm i 90m2 scian grubosci 12cm(w tym mieści się łatanie różnorakich dziur ). Majster twierdzil ze jego konsystencja różni sie od innych zapraw klejowych z którymi mial do czynienia ( nie wiem konkretnie jakich) Oryginalny klej Grupy Silikaty zawiera w sobie ziarenka piasku i lepiej sie rozprowadza(używając kielni do bet.kom./silikatów). Co do trwałości połączenia to ostatnią warstwę działówki 12cm(nie zabezpieczoną z góry) trzeba trochę kopnąć aby spoina pozioma puściła (niestety sprawdzone podczas stawiania więźby). Jeśli komuś zależy aby dom w stanie surowym wyglądał pięknie, szczególnie w słoneczne dni to polecam białą zaprawę(moj tak wyglądał do momentu wylewania stropu podczas ulewy :) ) Koszt minimalnie wiekszy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Czy słyszeliście jakieś opinie o silce z Uniki?

Własnie projektujemy dom - wybraliśmy opcje 24 na ściany zewnetrzne + 15/20 cm styropianu i 12cm na wewnętrzne.

 

:)

 

witam,

 

wczesną wiosną we wrocławiu były targi budowlane - tam naocznie mogliśmy się przekonać do silikatów. obmacałam sobie wszystkie, jakie mieli dostawcy i najbardziej mi się spodobała Unika (mojemu mężowi zresztą też). najrówniejsza, najgładsza, bez spękań. wyglądała najsolidniej (a była jeszcze xella, teodory). nie wiem, jak będzie wyglądał materiał na budowie, ale jeśli innych dostawców nie stać, aby na targi wystawić najlepsze co się ma, to ja wybieram Unikę.

 

z Uniką jest jeden problem - sprzedają tylko i wyłącznie do hurtowni, nie sprzedają odbiorcom indywidualnym. możesz spróbować zadzwonić i zapytać, jaką hurtownię polecają, gdzie jest najtaniej itp.

 

my się już zdecydowaliśmy na Unikę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem UNIKI 96 palet U24L i 18 palet U12. Mam na budowie. Wszystkie równiutkie, bez spękań. Czekam na lepszą pogodę aby zacząć murowanie. Brałem w hurtowni we Wrocławiu ul. Kobierzycka 20 tel 071/3425243 ale można kupić przez net np. na stronie Mega 1000.

 

 

czy ta hurtownia to Wodan?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...