Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak budować SILKĄ?


Recommended Posts

Ponawiam prośbę o informację, gdzie na Śląsku można kupić (tanio) Silkę. Z Porothermem nie ma problemu, a z silką ciężko...

 

ja chyba kiedys pytalem w PSB w Myslowicach, gosc mowil ze moga zalatwic......nie chcesz silikatow, tego u nas pelno jest i chyba tansze, z dostawa ok 3zl bloczek N24.

A przy okazji co dajecie bloczki drazone czy pelne na sciany nosne? Przy drazonych to chyba bedzie problem jak z porothermem zeby cos na scianie zawiesci???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

silikaty drazone z kluczy maja kilka otworow, tak jak kolega Tinek pokazal na focie, a pelne maja jeden otwor i sa drozsze...no nie wiem czy z kolkami nie bedzie problemu przy drazonych jak trafi sie na otwor przy wierceniu. Ja bede stawial na tradycyjnej zaprawie, wiec chyba musialbym peszle od razu dac zeby te otwory dla kabli przeznaczyc...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A drążona jest lepsza bo cieplejsza, czy łatwiej się buduje, a może tańsza ?

Szukając na allegro trafiłem jedynie na pełną (z 2 otworami)...

 

łatwiej się buduje, bo lżejsza

na pewno jest też tańsza

cieplejsza, raczej nie (jeśli już to pewnie niewiele) nie ma to znaczenia, ocieplenie za to odpowiada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silikaty drazone z kluczy maja kilka otworow, tak jak kolega Tinek pokazal na focie, a pelne maja jeden otwor i sa drozsze...no nie wiem czy z kolkami nie bedzie problemu przy drazonych jak trafi sie na otwor przy wierceniu. Ja bede stawial na tradycyjnej zaprawie, wiec chyba musialbym peszle od razu dac zeby te otwory dla kabli przeznaczyc...

 

ścianka "przed dziurą" ma kilka cm plus 1,5 cm tynku, myślę, że problemów nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A drążona jest lepsza bo cieplejsza, czy łatwiej się buduje, a może tańsza ?

Szukając na allegro trafiłem jedynie na pełną (z 2 otworami)...

 

Drążona czy nie jest "zimna" - ociepla ocieplenie :) Pewnie widziałeś w ujęciu z góry widoczne dwa kanały elektryczne na wylot, drążenia widać pewnie od spodu, helo-oł ;)

http://212.18.11.102/images/non_lang/product_details/pol/ks_prod_e_uklad_drazone.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po ile kupowaliscie lub bedziecie kupowac silikaty/silke? ja mam ok 3zl/szt z dostawa to przy zuzyciu 18szt/m2 daje 54zl za m2, a przy dzisiejszej cenie porothermu 5zl szt z dostawa i zuzyciu10.8szt/m daje 54zl/m, pomijajac wlasciwosci obu materialow cena juz nie jest mocna strona "bialych pustakow"...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dołączam się do dyskusji.

 

Jestem z Śląska z okolic Rybnika. Niestety w mojej okolicy tylko jedna hurtownia chce mi sprzedać silikaty (grupa Polskie Silikaty). Proszę pochwalcie się po ile w waszych regionach kupujecie lub kupowaliście silikaty, ponieważ ja dostałem z hurtowni ofertę opiewająca na 3,03zł netto za bloczek pełny NP24 z transportem i rozładunkiem, i nie wiem czy do się z tego jeszcze coś urwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...