Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak budować SILKĄ?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Koledzy od Silki,

Zareagujcie jakoś na post BeatyK !. Tak czytam ten wątek od początku, nie wypowiadam się co prawda bo jeszcze czuję że za mało wiem, ale ta krótka opinia chyba jest kompletnie z Księżyca ?. :o

Może nie ma na nią reakcji, bo właściwie co tu komentować ? :-?

 

Pozdrawiam i też chcę budować z Sililatów ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zareagujcie jakoś na post BeatyK !

 

OK! Sie robi!

 

 

chyba wszyscy co buduja z silikató sa chorzy.

 

A jaki numer ma ta choroba i ile dni zwolnienia można dostać?

 

To jest najgorszy materiał jaki może być

 

Dzięki za wiadomość - rozważę płyty azbestowe.

 

a zarazem żadna zaprawa tego nie wiąże,

 

To chyba dobrze - można domek łatwo przenieść w nowe miejsce!

 

to się tylko trzyma pod własnym ciężarem.

 

Tak jak Colosseum?

 

Wszystkiego dobrego dla mieszkańców

 

Dziękujemy, wzajemnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba wszyscy co buduja z silikató sa chorzy.

A jaki numer ma ta choroba i ile dni zwolnienia można dostać?

I jaki lekarz to leczy bo chyba jestem obłożnie chory (w końcu już kupiłem :lol: )

 

To jest najgorszy materiał jaki może być

Dzięki za wiadomość - rozważę płyty azbestowe.

A ja pustaki cementowo - żużlowe. Te są podobno świetlne! (zwłaszcza w nocy!)

 

a zarazem żadna zaprawa tego nie wiąże,

To chyba dobrze - można domek łatwo przenieść w nowe miejsce!

Może spróbować sznurkiem. Taki od snopowiązałki wszystko zwiąże!

 

to się tylko trzyma pod własnym ciężarem.

Tak jak Colosseum?

I jak mosty rzymskie, i parę innych budowli. Z resztą o ile dobrze wiem to zaprawa niczego nie "wiąże" tylko wyrównuje.

 

Wszystkiego dobrego dla mieszkańców

Dziękujemy, wzajemnie!

Także dziękuję! Nie ma jak szczere życzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba wszyscy co buduja z silikató sa chorzy.To jest najgorszy materiał jaki może być a zarazem żadna zaprawa tego nie wiąże, to się tylko trzyma pod własnym ciężarem.Wszystkiego dobrego dla mieszkańców

....hmmmmmmmmmmmmm :roll: , Beatko, jestem grzeczny wobec kobiet, więc zdrowia i poszerzenia wiedzy życzę. Krystian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Fajnie, że odpowiedzieliście na ten niemoerytoryczny post Beaty K. Wielkie dzięki Wszystkim :wink: Widzę, że oprócz Kolegów, do których adresowałam moją prośbę, wpisała się także Koleżanka, Aniu pozdrawiam Cię! :D Najbardziej podobała mi się wypowiedź Krystiana - ten typ zdecydowanie na mnie działa :wink:

A tak poważnie: wypowiedź Beaty K była płaska, może wrócimy więc do meritum BUDOWNIA SILKĄ. To będzie dla nas wszystkich bardziej twórcze i kształcące...[ Mamma Mia, ale górnolotnie się wypowiedziałam :o].

Pozdrowionka, A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wymurowali mi parter z Silki trójwarstwowo: M18+17cm styropian+M12. Murowali razem trzy warstwy na klej (Alpol). Zastosowałem kotwy nierdzewne firmy Habe typu PK (do kleju).

Moge się podzielić doświadczeniami:

- troszkę się przeliczyłem z tymi kotwami, są one niby do kleju, ale tak naprawdę tylko z jednej strony (płaski koniec). Nadają się dobrze, ale do innej ściany - z elewacją z klinkieru lub z cegły łupanej.

- idzie b. dużo kleju (ze 4xwięcej niż podaje producent). Dzieje się tak dlatego, że przy równoczesnym murowaniu trzech warstw nie za bardzo się daje nałożyć cienko, część kleju spada w stronę styropianu i nie ma tego jak zgarnąć. Poza tym przy docinaniu bloczków, w załamaniach itp. uzupełnia się też klejem, poza tym jest dużo dziur w bloczkach i klej do nich wpada. Pocieszam się, że przynajmniej ściana będzie solidna (klej lepiej trzyma od zaprawy, przy większej ilości otula lepiej kotwy) i szybciej wyschnie.

 

Następnym razem przy takiej ścianie jak moja pewnie zrobiłbym na zwykła zaprawę i zwykłe kotwy. Jeśli ktoś będzie robił na klej niech nie liczy na zużycie jakie podaje producent.

 

Sumarycznie jednak jestem bardzo zadowolny z wyboru materiału, ten klej nie jest aż tak drogi, żeby mnie to bardzo martwiło.

 

Druga uwaga: można zastąpić ściany 24 cm ścianami 18 cm, ale należy się dobrze zastanowić przy ścianach wewnętrznych konstruktyjnych, gdyż wymaga to przeprojektowanai podciągów (zwykle mają 24 cm szer) i mogą być kłopoty z podparciem stropu.

Przy ścianach zewnętrznych warstowych taka zamiana jest OK.

 

Trzecia: jeśli docinamy bloczki to nie należy docinać skrajnego przy otworze (drzwi, okna) tylko przedostatni. Silikaty sa dziurawe i lepiej wykończyć brzeg otworu nienaruszonym bloczkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwagi Włodka są jak najbardziej potrzebne choć co do wzrostu ilości kleju zalecanego przez producenta przy ścianie 2 warstwowej obawiam się ale nie żeby aż dwukrotnie czy więcej.

Zobaczymy jak to będzie, a po drugie klej jeszcze nie jest aż taki drogi :wink: .

Pozdrawiam.

A bardzo podobały mi się wypowiedzi za i przeciw silikatom kilka postów wyżej :D :D :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- idzie b. dużo kleju (ze 4xwięcej niż podaje producent).

 

Włodku!

Napisz proszę, czy używaliście tego magicznego podajnika do kleju, który oferuje producent Silki?

Może przy jego pomocy faktycznie wychodzi deklarowane zużycie, a wam poszło więcej, bo z kielni spada...

Wiesz, to jest w końcu szwabska technologia - Ordnung muss sein! :roll: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...