Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak budować SILKĄ?


Recommended Posts

Jeżeli mam parterówkę i jedne z wyciągów kominowych została zaprojektowany w bloczkach /zamaist normalnego komina/, to czy z Silki ustawiam "słupek" aż pod dach, czy tylko do stropu, a później już tylko rura?

 

Czy słyszliście coś o tym, że te "bloczki kominowe' Silki są beznadziejne? Jeżeli tak, to czy można je czymś zastąpić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Koledzy od Silki,

Zareagujcie jakoś na post BeatyK !. Tak czytam ten wątek od początku, nie wypowiadam się co prawda bo jeszcze czuję że za mało wiem, ale ta krótka opinia chyba jest kompletnie z Księżyca ?. :o

Może nie ma na nią reakcji, bo właściwie co tu komentować ? :-?

 

Oczywiście, że nie ma czego komentować. Tuszu szkoda :wink:

 

Nasz obecny wykonawca namawia ludzi, u których buduje, na silkę.

Nas akurat nie musiał. Zgłosiliśmy się do niego już z dcyzją o silikatach. Ale nieprzekonanych on pyta: bloczek z silki jest dwa razy mniejszy niż z bk czy Porothermu i do tego cięższy. Na pewno nie jest z tego nam łatwiej murować. Jak Pan myśli, dlaczego ja do tego namawiam...?

 

pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do postu "della" to chodzi o choroby gornych drog oddychania na ktore zwierzeta masowo zapadaly i musialy byc usmiercane.

 

Akurat, jak to mówią starzy budowlańcy, "z silikatów to się kiedyś u nas tylko obory budowało".

To było w czasach, gdy domu się nie ocieplało, więc taki materiał na domy rzeczywiście był kiepski.

 

Przyczyna chorób zwierząt z UE musi tkwić gdzie indziej...Ciekawe, że ludzie tam w tych domach z silikatów nie chorują.

Może te zwięrzęta piją za dużo mleka na przykład ?

Na szczęście my ludzie po rozległych artykułach w prasie wiemy już, że mleko jest toksyczne i śmiertelne.

Ktoś powie, że nie piły zwierzaki mleka???

Hmmm, może to właśnie jest przyczyną, że chorują biedaczyska ? :o

 

pozdrawiam

i zdrowia (nie tylko górnych dróg oddechowych) życzę

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak radziliście sobie z narożnikami (nie dotyczy SILKI bo mają większą długość). Ja mam bloczki o wymiarach 250x240x220. Nie bardzo widzę jak się one mają zachodzić przy takiej długości bloczka i grubości ścian 240.

Trzeba zakupić połówki... tj. u mnie dla bloczków 25x25x23 były to połówki 25x12x23... :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo grubości ścian przeczytałem o 18 tce i tak chciałem bo wychodziło taniej ale potem w projekcie trochę mi powzmacniali ścianę do stropu żelbetowego. Teraz co ok 2m mam słupek żelbetowy w ściankach nośnych. ale za to kominy mam od poddasza a nie od parteru to mi powiększyło powierzchnię parteru i zrekompensowało koszty (mniejsza ilość cegieł na kominy (w sumie 2800 szt) a mam ich aż 3 - i wszystcy sie dziwią

 

SILKA Rulez

 

Pytanie co to jest ta "gumówka" - być może wiem ale wolę się upewnić - już miałem niezłą zabawę w gadaniu z bratem który na "diaksa" mówił "flex"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz mieszkam w Austrii od 17 lat zabiore glos w sprawie wypowidzi Marcina Czyczerskiego.Jest to nie prawda ze silka jest tu ceniona.Powszechnie uznaje sie ja za material z najnizszej polki cenowej.Mieszkam w Eisenstadt i jak wiekszosc rodakow mieszkajacych tu na stale jestem budowlancem.Budowalem w Krems,Lech,Innsbruch.Spotkalem sie tylko z kilkoma domami wybudowanymi z tego materialu.Problem w tym ze dom z silki nie sprzeda sie na rynku wturnym.Austryjacy jak i Niemcy ceniom sobie ceramike.Silke stosuje sie do budowy tanich domow wilorodzinnych tzw.getto,chodzi glownie o kosz.Nawiazujac do pomieszczen gospododarczych dla bydla jest to prawda iz zaprzestano ich budowy w tym systemie ze wzgledu na zapadanie zwierzat w choroby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Coś tu śmierdzi. BeataK - 6 postów i szkaluje silikaty. Dell - 2 posty i szkaluje silikaty. Morawa - 3 posty i szkaluje silikaty. Wirnik - no comments. Ponadto - Dell buduje z keramzytu ("a świnie w betonowym to wogle mieszkać nie chciały" - test Le Colbusier'a) reszta się nie chwali. Więc:

1. Albo faktycznie nacięli się na silikaty

2. Albo maja fabrykę alternatywnego materiału i biznes im się kończy bo ludzie silikaty kupują.

 

Swoją drogą więcej rzeczowośći w tym co piszecie. Jakoś skład materiału (piasek, woda, wapno) nie sugeruje jakiegokolwiek szkodliwego wpływu. Może pomieszczenia dla zwierząt nie były ocieplane i stąd choroby górnych dróg oddechowych (klasyczne przeziębienia)? Może zasugerujecie z czego wobec tego buduje się obecnie pomieszczenia dla zwierząt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz mieszkam w Austrii od 17 lat zabiore glos w sprawie wypowidzi Marcina Czyczerskiego.

 

Nie przebijasz moich źródeł ani w zakresie stażu, ani, jak sądzę, doświadczeń budowlanych...

 

... ale ta dyskusja do niczego nie prowadzi , więc nie skomentuję...

 

...za to pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś wskaże jakiś konkretny artykuł na jakimś niemieckim portalu internetowym? Apel kieruję zwłaszcza do osób zamieszkujących "po tamtej" stronie lustra ;-) /Niemcy, Austria/

 

Skoro tak dużo złego się mówi, to nie powinno być problemu... /zawsze, jak się mówi źle, to jest tego więcej, niż jak dobrze.../

 

Powiedzmy, że materiał źródłowy przekona mnie bardziej niż paszkwile...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam, szukam... i nie znalazłem nic niepochlebnego...

 

Raczej w stylu:

"Unter der neuen internationalen Marke SILKA entwickelt XELLA Kalksandstein innovative Anwendungslösungen. "

 

/...nie jest to bynajmniej tekst z portalu Xella/

 

A może ktoś wykasował te niepochlebne artykuły? Może to jakis większy spisek np. cyklistów albo masonerii? Albo może to afera w stylu Czrnobyla /porównanie na czasie/? Jeszcze się nie mówi, a już coś jest w powietrzu...

 

Brawo "Della"! Brawo "wirnik"!

 

Podobno jednemu facetowi, co ma dom z Porothermu, wyrosła trzecia ręka...

 

Informacja sprawdzona, widziałem sam w TVN w programie "Nie do wiary"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...