Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak budować SILKĄ?


Recommended Posts

No to porównajmy, chyba najczęściej wybierane materiały na mury będące konkurencyjne.

 

BK o szerokości 24cm, chyba najczęściej wybierany ma gęstość 600 kg

Cegła silikatowa o szerokości 24cm, chyba najczęściej wybierany ma 1400 kg

No to porównując akumulacyjność obu rodzajów ściany wychodzi że ściana z silikatów będzie miała mniej więcej dwukrotnie wieksza akumulacyjność od ściany z BK. Ciepło własciwe jest podobne ale ciężar właściwy silikatów dwukrotnie większy (w przybliżeniu). To sie zresztą w domu z silikatów czuje. Ja też dlatego również zdecydowałem się na silikaty. Oprócz tego mogę zamiast bloczków 24cm zastosować bloczki 18 cm. Przy moim projekcie to 2,5m powierzchni użytkowej więcej. Poza tym jest jeszcze dźwiękochłonność najwyższa dla silikatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
witam, a powiedzcie mi jakie tynki wew sa najlepsze do silikatow? gipsowe czy cementowo-wapienne?? czy ktores bardziej pasuja czy bez roznicy??

Bez różnicy.Ja będę dawał gipsowy Knauf Diamant :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zauważam 1 problem ze ściankami działowymi - jeśli ktoś jest przed zakupem dla niego taka informacja może być dość istotna

 

zdecydowanie polecam na ścianki działowe bloczki 1/2 z gładkimi bokami niż typowe "12" na pióro-wpust

przy pióro-wpuście nie ma ma zaprawy na spoinach pionowych i w kilku miejscach gdzie elektryk kół ścianka została naruszona

 

przy bloczkach typu 1/2 gdzie krawędzie są proste nieco więcej poszłoby zaprawy ale bloczki trzymały by się na 4 ściankach a nie tylko na bokach pionowych

 

tak czy inaczej nie widzę żadnego problemu z pochowaniem przewodów w "12"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, nurtuje mnie pytanie odnośnie murowania z silikatów. W numerze 5 2011 przeczytałem (artykuł o silikatach str.116) o konieczności zwilżania bloczków podczas murowania aby nie wyciągały wody z zaprawy. Jak takie zwilżanie ma wyglądać? Czy ktoś je w praktyce stosuje? Czy tak samo ma się procedura względem zaprawy klejowej? Brakuje w artykule szczegółów na ten temat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam za bloczek 18 cena 2,44 z dowozem do Ciebie !

Jeśli ktoś mieszka do 100km od fabryki to mega1000 jest opłacalna,powyżej 100km transport zjada oszczedności.

Ja dostałem taniej z transportem na allegro u innego sprzedawcy niż gdybym kupił w mega1000 a do mnie jest 150km :)

 

Ja kupiłem za :

Silikat N24 - 2,55 zł/szt.

Silikat N18 - 2,15 zł/szt.

Silikat N12 - 1,44 zł/szt.

Ceny brutto+trzy transporty z HDS po 700zł bezpośrednio z Kluczy i wyszło mnie taniej niż mega1000 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...