Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak budować SILKĄ?


Recommended Posts

a ja uważam że klejenie spoin pionowych klejem to nie najleprzy pomysł ponieważ:

klej jest mało elastyczny i jak wspomniał przedmówca będzie się rysował.

Najlepsza do tego celu jest tradycyjna zaprawa cem.-wap. z naciskiem na wapno.

 

Jestem absolutnym laikiem w tej kwestii. Ktoś może mnie douczyć dlaczego się tego nie spoinuje i dlaczego ma się rysować? Mur jakoś pracuje w tej płaszczyźnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jestem absolutnym laikiem w tej kwestii. Ktoś może mnie douczyć dlaczego się tego nie spoinuje i dlaczego ma się rysować? Mur jakoś pracuje w tej płaszczyźnie?

 

Tak, zawsze pracuje, raz mocniej raz słabiej ale pracuje. Dużo tłumaczenia. Dla przykładu np dla terenów górniczych zawsze stosuje się spoinę pionową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czego działówki macie na poddaszu? Ściany zewnętrzne i działówki na parterze mam z silikatów. Dach już jest, a z działówkami czekaliśmy z małżowinką bo różne koncepcje pomieszczeń były. Wolałbym silikaty bo nie słychać co za ścianą, ale jak pomyślę, że te bloczki mam wnosić po schodach na górę ręcznie to poważnie zastanawiam się nad BK, ale właśnie nie wiem jak to jest z tą izolacyjnością akustyczną BK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń na co dzień. Ściany z BK działówki. Niby nie jest źle. Ale jednak głośniejsza rozmowa odwiedzającej babci... Słychać. Telewizora raczej nie słychać. Ale przy silikacie jest względna CISZA. Przy BK możesz nie być do końca zadowolony.

 

Na wiosnę zaczynam budować dom i już kupiłem cegły silikatowe 12cm na działówki w całym domu.

 

Tyle, że ja mam to w projekcie uwzględniony... ich ciężar i lokalizację na stropie.

 

A Ty???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
gdzie na śląsku można kupić silkę w dobrej cenie?

Nie można ;)

Rzuć zapytanie do Hadex-u i Handlobud-u,z tego co wiem tam było w miarę tanio ale najtaniej w sieci :)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam z Kosowa,

 

Czytam to forum od dawna i chciałbym pogratulować za prawdopodobnie forum najlepszej Budowlanego w świecie z najlepszych użytkowników :)

 

Czy możesz mi doradzić, czy mój plan jest dopuszczalne:

 

1. Ściany zewnętrzne Silka 24 lub 20cm + 18cm Styrofome EPS-F Plus grafit

2. Wszystkie ściany wewnętrzne Silka 17.5cm

3. Wszystkie poza stojące ściany izolacja wewnętrzna z 5cm Ytong Bloczki robić remontów, więc mogę tylko tynk ścian bezpośrednio i łatwiejsze do kabli / elektryka / rur w ścianach.

 

Czy to ma sens?

 

Czy ktoś może mi powiedzieć, jaki rodzaj energii U wartości będę się z tego muru:

 

Silka 24cm - W/mk 0,46

18 cm EPS-F Plus - W/mk = 0.032

5 cm Ytong wewnętrzny - W/mk 0,15

 

Chciałbym mieć 3 warstwy ściany, Silka 20 +15 cm whool + 3cm powietrza + 11cm klinkier, ale nie sądzę, ktoś tu może to zrobić prawidłowo. Może będę wynająć jakąś polską profesjonalną budowniczy kiedy przyjdzie czas :)

 

Thank you very much i życzę miłego dnia :)

 

Przepraszamy za google tłumaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ściany zewnętrzne z silki 18 lub 24 do tego styropian grafit, ściany wewnętrzne "12" w zupełności wystarczą

nie pchałbym się w dodatkowego Ytonga - to koszt - tańsze będą tarcze do piły przy robieniu bruzd na kable czy rury

 

z klinkierem nie mam doświadczeń - i chyba mało kto ma kto buduje z silki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W poprzednim roku zrobilem tzw. "stan zero". Za miesiac zaczynam kolejny etap : stan surowy otwarty. Mam wykonawce, ktory sam mi zaproponowal budowe z Silki na zaprawie klejowej. Jak twierdzi z tego materialu troche trudniej sie buduje, ale to zaden problem dla niego, bo ma ludzi ktorzy potrafia murowac i z tego materialu sciany wychodza bardzo proste. Czyzbym mial szczescie? Tego wlasnie szukalem. Od poczatku chcialem budowac z Silki. Zalezy mi tez na prostych scianach. A cena u tego wykonawcy za murowanie jest taka sama, jak przy morowaniu z suporeksu, czy bloczkow ceramicznych. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...