Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak budować SILKĄ?


Recommended Posts

Czy macie jakieś sprawdzone sposoby na wiercenie otworów na puszki elektryczne w silikacie? Koronka diamentowa, wolframowa, widia, inne licho???

 

 

elwood, ziuta, Myślę, że między isomura a silikaty zaprawa tradycyjna (cw). Pytał bym Sthaltona.

Edytowane przez grzeniu666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

mój elektryk wiercił jakąś koroną - wiem że 3 z 6 zębów poleciało na mojej budowie

 

A zauważyłeś przypadkiem czy z wyglądu bardziej taką (raczej, bo ma zęby osobne :) ):

http://swiatnarzedzi.pl/environment/cache/images/300_0_productGfx_079bea1398550d9ff2b701bd149ab8b8.jpg

 

czy może taką:

 

http://www.toya.pl/photo.php?id=16377&s=normal&ow=999&oh=470

 

?

 

Wiercenie raczej na sucho?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy może taką:

 

http://www.toya.pl/photo.php?id=16377&s=normal&ow=999&oh=470

 

U znajomych, wierciłem taką, tylko że Hilti na sucho. Szło całkiem nieźle. Korona osadzona była na Macallister MRH900, kupionym w Castoramie w jakiejś promocji. Wczesniej na zwykłej wiertarce udarowej nie szło dobrze. Po zmianie na młotowiertarkę poszło migiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

hej

zaprojektowałam swój dom z silki, za chwilę początek budowy a ja , jak zwykle, upewniam sie ciągle czy to na pewno najlepszy wybór. Nie mogę ostatnio znaleźć żadnych informacji na temat systemu silka quadro XXL a ostatnio zgadzam się z tekstami o tym, że im mniej spoin tym lepiej, najlepiej cała ściana jednoelementowa, prefabrykowana... Czy wiecie cos kto robi większe prefabrykaty silikatowe? Jeden mój klient, który zbudował 2 domy wg mojego projektu, narzeka na ten dom z silki, woli drugi z siporexu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na co narzeka???

mieszka w dwóch domach na raz?? tzn w dni powszednie w silce a w święta w siporeksie? sorki ale reklamą i antyreklamą mi tu zalatuje :p

Silka na pewno dużo cięższa. Chyba by się nikt nie podjął budowy z dużych elementów - cała ściana - kto by to postawił do pionu :)

Edytowane przez Malwina03
literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są takie silki metr na metr ale ostatnio nic nie mogę o nich znaleźć, dźwigiem sie je stawia. Ten mój jeden klient - znajomy, zrobil siedlikso, jeden dom wg projektu indywidualnego z silki a drugi to adaptowany projekt gotowy z bloczkow z betonu komórkowego. Twierdzi że tego domu z silki, (garaż i mieszkanie opiekuna posesji) nijak nie może nagrzać a jak napali w tym domu z siporexu, kominkiem, to od razu ciepło... w każdym razie ja nadal przy silce, no chyba że w hurtowni będzie dramatyczna różnica cen miedzy silikatem a czyms innym...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą niemocą nagrzania to jakaś bajka. Mam dom z silki, w lutym przy niedocieplonym poddaszu (aczkolwiek ściana trójwarstwowa) i jeszcze niewygrzanych ścianach (pierwsza zima tego domu) naprawdę nie było problemu z ciepłem w domu. Temperatura wewnątrz była cały czas ok 22 st. piec chodził na temperaturze 60 st. Może facet ma dom nieocieplony? Za to gdy upał dopisał w długi weekend w domu było bardzo przyjemnie :) Dopiero zaczynam mieszkać więc spostrzeżeń na razie tyle. A i jeszcze dom bardzo dobrze wygłuszony. Jak jesteś na zewnątrz i są zamknięte okna to możesz wołać a i tak nikt w środku cię nie usłyszy. Podobnie jak masz sprawę do kogoś na poddaszu to musisz się pofatygować z dołu na górę. Słychać, że ktoś coś woła, ale nie słychać co.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myśle że ten jego silkowy dom jest pełen niedoróbek. Może go wyziębiać wiecznie otwarty ogromny garaż na przykład. Nie pomaga mu pewnie fakt, że kotłownia jest osobnym trzecim budyneczkiem zapodającym ciepło na odległość. Dom całkiem tradycyjny, styropainu ma pewnie tylko 10 cm. Za to ten siporexowy jest juz pelen wynalazkow, podłogówka, solary, kominek z dystrybucja gorącego powietrza...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Jeśli dom z silki użytkowany jest okazyjnie to bardzo zimne ściany budynku ciężko nagrzać i przez dłuższy czas jest w nim zimno pomimo palenia. Wtedy taki sam dom z BK szybciej nagrzeje się i dlatego uznawany jest za cieplejszy. Gdy w budynku panuje taka sama temperatura przy tym samym wsp. U wychodzi remis.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...