Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak budować SILKĄ?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Noo , 0,1 to przy BARDZO dobrym styro :cool:. Ale i tak wg mnie zupełnie wystarczające będzie 20 cm styro z lambda 0,031- 0,035. I warto zauważyć , że przy takiej izolacji grubość elementu konstrukcyjnego nie ma znaczenia !

 

Jeśli chodzi o powierzchnię : 0,6 m2 na 10 mb ściany to niby nie dużo ale przy domu 10x10 to już 2,4 m2 na przy samych ścianach zewnętrznych. Jak dodasz nośne wewnętrzne + ewentualnie poddasze to wyjdzie 6 - 7 m2. A to już całkiem konkretne pomieszczenie.

 

A 18'' jest tańsza od 24'' sama w sobie , idzie mniej kleju , tańszy transport ( więcej m2 na palecie). :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R&K dzięki za tabelkę.

Lambda styro 0,023 to już chyba wchodzimy w XPS. Dobre fasadowe styro to miałem na myśli coś koło 0,031.

Żeby nie było, chętnie przejdę na SILKĘ ale .... potrzebuję argumentów.

Dom będzie miał dwa pełne piętra. Myślicie że 25 cm styro da radę przykleić bez kołkowania (bezstresowo)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R&K dzięki za tabelkę.

Lambda styro 0,023 to już chyba wchodzimy w XPS. Dobre fasadowe styro to miałem na myśli coś koło 0,031.

Żeby nie było, chętnie przejdę na SILKĘ ale .... potrzebuję argumentów.

Dom będzie miał dwa pełne piętra. Myślicie że 25 cm styro da radę przykleić bez kołkowania (bezstresowo)?

 

0,023 to tylko pianka PIR i PUR

0,021 płyty fenolowe

cenowo - ZAPOROWE dla izolowania całego domu

choć są tacy co ...

http://www.liderbudowlany.pl/userfiles/image/kingspan kooltherm izolacja budynku.jpg

 

tak naprawdę wszelkie argumenty znasz ...- policz jaka jest różnica w cenie na całości inwestycji - wypisz wszelkie za i przeciw ... i masz odpowiedz

zwróć uwagę na pozostałe 2 wskaźniki w tabelce i porównaj do BK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zwolenników silikatów

dużo ostatnio czytam na temat tegoż materiału budowlanego i sam przymierzam się do budowy domu z Silki E24 plus styro. Termoorganika Platinum Plus 15cm (w projekcie jest BK) no oczywiście dochodzi jeszcze ocieplenie fundamentów, posadzki itd. ale narazie nie będę się zagłębiał. ściany działowe również Silka.

ogrzewanie w domu to podłogówka i pompa ciepła

 

Pytanie moje dotyczy tego czy ktoś z was ogrzewa pompą ciepła?

jak się sprawuje takie ogrzewanie w domu pobudowanym z silikatów?

 

z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za niedługo będzie opiszę własne odczucia nt.silikatu i PCi :)

Jak dla mnie 15cm styro to mało,nawet przy niskiej lambdzie.

 

super bede oczekiwał na rezultaty silka i PC

 

Mi się wydaje wystarczający według wyliczeń na stronie termoorganika silikaty drążone 25 + styro. 15cm U=0,1872 W/m2

Poza tym nie chcę mieć zbyt grubej ściany a raczej odpada silka 18. poza tym wynik 0,18 i tak większy niż w projekcie 0,24;)

A tak w ogóle to są dopiero przymiarki i wszystko może się zmienić

 

oczywiście dzięki za szybką odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super bede oczekiwał na rezultaty silka i PC

 

Mi się wydaje wystarczający według wyliczeń na stronie termoorganika silikaty drążone 25 + styro. 15cm U=0,1872 W/m2

Poza tym nie chcę mieć zbyt grubej ściany a raczej odpada silka 18. poza tym wynik 0,18 i tak większy niż w projekcie 0,24;)

A tak w ogóle to są dopiero przymiarki i wszystko może się zmienić

 

oczywiście dzięki za szybką odp.

 

projekty robione są by spełniać minimum ustawowe - więc też nie masz do czego się porównywać

policz sam lub zleć komuś za 200-300 zł OZC

i wszystko będziesz wiedział czarno na białym

 

to takie mówienie że i tak mam lepiej niż w projekcie , albo bo sąsiad tak dał i ma ciepło jest .... ehhh.....

 

2 pytanie jaka ta pompa i ile kasy na nią wydasz

bo nie ma znaczenia to czy grzejesz pompą czy gazem czy prądem - silka tak samo się zachowuje - pytaie tylko ile wydajesz i jakie efekty osiągasz

bo jedni wydają na styropian np 5tyś zł a na pompę 50 tys a inni np 8 tyś na styro i 8 na pompę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale OZC chyba lepiej pod koniec budowy....bo jak zmienic materialy w trakcie budowy to obliczenia biora w leb.

 

przed budową przyjmujesz założenia - możesz juz na tym etapie wybrać ile dać ocieplenia , jakiej grubości i z czego ściany , ile wełny na dach i jakie okna wstawic by np osiagnac taki czy inny efekt ktory przeklada się na koszty CWU i CO lub NCO

 

jesli w trakcie budowy coś zmienisz to chyba wiesz czy zmieniasz na lepsze czy na gorsze - prawda? na koniec oczywiście możesz zrobić "renament powykonawczy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...