Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak budować SILKĄ?


Recommended Posts

Moi znajomu budują z silki 18cm. Mur jak mur. Widac że troche cieńszy niz klasyczny 24 cm, ale trzeba mu przyznać, że mocny jest. Jak murarze wiercili lub cieli to nie szło tak łatwo jak np. z PTH. Stosowali specjalne tarcze diamentowe, które i tak często wymieniali bo bloczki były twarde
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ściany zewnętrzne zmieniłem z 24cm na 18cm :)

Ściany wewnętrzne nośne pozostały na 24cm

 

W każdym razie wiedzialem,, że część jest pozostawiona.

Z tego, co pamietam, chciałes mieć w 18cm wszystko, tylko Kierownik, czy projektant widział jakiś problem ? Co tam nie pasowało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Z tego, co pamietam, chciałes mieć w 18cm wszystko, tylko Kierownik, czy projektant widział jakiś problem ? Co tam nie pasowało ?

Dokładnie,chciałem mieć calość na 18cm ale kierbud i projektant w jednej osobie,stwierdził,że wewnętrzne nośne muszą być z 24cm,chodziło chyba o podparcie czegoś tam,18cm była by zbyt wąska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miałeś juz wtedy zaprojektowany strop drewniany ?

Bo tak właściwie, przy takim stropie jedyne poważniejsze obciązenie, jakie przenoszą wewn. ściany nośne w partetówce to obciążenia od słupków z konstrulcji więźby. A przy ścianie 18cm nie ma problemu, by te słupki osadzić i obciążenie przenieść.

Podobnie belki drewnianego stropu, kiedy mamy poddasze nieużytkowe.

 

Co innego, jakby zaprojektowano strop pod poddasze użytkowe (Akerman, Teriwa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 cm spokojnie podeprze strop nawet żelbetowy wylewany na mokro. ale... dystrybutor zwrócił uwagę na długość ścian z silki 18, że jak powyżej 8 metrów to może rozważyć jakiś słupek wzmacniający coby się nie wygibła...

Muszę się poskarżyć na Unikę - Realbud. Foldery mówią o blokach 50x100 a Realbud mówi że nie produkują, to na pewno nie prawda. I potem się dziwią że ciężko im idzie sprzedaż do Polski tego systemu... Na szczęście są też inne firmy za miedzą od silki wielkoformatowej...

Albo mi mówią żebym nie mieszała systemów, a przecież widzę że cały zachód miesza! ciekawe kiedy nasi dostawcy zaczną dostarczać wszystko prędko zgodnie z życzeniem... Ja ich nie proszę o poradę tylko o dany produkt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 cm spokojnie podeprze strop nawet żelbetowy wylewany na mokro. ale... dystrybutor zwrócił uwagę na długość ścian z silki 18, że jak powyżej 8 metrów to może rozważyć jakiś słupek wzmacniający coby się nie wygibła...

 

Ale dla odmiany, w zaleceniach techniczych w katalogu SIL-PRO nie ma o tym mowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

proszę o info czy przy projekcie Z91 z pracowni z500, gdzie ściany nośne są tylko zewnętrzne (w środku jedynie działowe) może być zastosowany silikat 18cm? Strop z wiązarów, krycie jeszcze nie określone, ale być może gont. Projektant twierdzi, że tylko 24cm i nic mniej. Podobno mogą pojawić się jakieś wygięcia ścian nośnych. Bardzo bym prosił o konkretną odpowiedź, może jakieś wyliczenia, które będę mógł przedstawić projektantowi. Zależy mi na ścianie "18".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

proszę o info czy przy projekcie Z91 z pracowni z500, gdzie ściany nośne są tylko zewnętrzne (w środku jedynie działowe) może być zastosowany silikat 18cm? Strop z wiązarów, krycie jeszcze nie określone, ale być może gont. Projektant twierdzi, że tylko 24cm i nic mniej. Podobno mogą pojawić się jakieś wygięcia ścian nośnych. Bardzo bym prosił o konkretną odpowiedź, może jakieś wyliczenia, które będę mógł przedstawić projektantowi. Zależy mi na ścianie "18".

 

 

Sadzę że da się przeprojektować: odpowiednia ilość trzpieni żelbetowych i stężenia pasów dolnych wiązarów. powinny załatwić sprawę.

W budowlance wszystko jest możliwe, kwestia tylko środków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie moje dotyczy tego czy ktoś z was ogrzewa pompą ciepła?

jak się sprawuje takie ogrzewanie w domu pobudowanym z silikatów?

 

Hej, mam coś takiego. Użytkowa 140, a po podłodze prawie 170 m.

Ściana, to 24+ 15 wełny + 11,5 (ale częściowo otynkowana, a częściowo jako łupana elewacyjna). Silikaty Trąbki.

ABE Pompy ciepła Nibe 8kW (wbudowany podgrzewacz wody z zasobnikiem) oczywiście z podłogówką. Odwierty: 3 sondy po 50m.

Latem utrzymuje się temperatura około 22-26 C. Zima to 21-23 C. Jest i kominek, ale robi tylko za ozdobę.

W domu wszystko jest na prąd, a rachunki miesięczne od 180 latem do 380 zimą. Ale wszystko działa za naciśnięciem guziczka i mam gdzieś absurdalne rachunki za gaz albo kombinowanie taniego drewna na lewo i tachanie kubików na pryzmy.

Głupi kobiety posłuchałem i na piętrze położyłem panele, a to podłogówce specjalnie nie służy :) Polecam gres lub cienkie drewno klejone do podłogi. Wybij też sobie z głowy dywany i wykładziny w całym domu.

Osobiście uważam, że do silikatów bardzo pasuje PC. Dom ma swoją masę i dobrze utrzymuje temperaturę. Z uwagi na źródło ciepła, zapomnij, że wyjeżdżając na urlop zmniejszysz ogrzewanie, a po powrocie ugrzejesz w 2 godziny. Zmiany nastaw też są odczuwalne dopiero po kilku godzinach.

Ważne że na 80% ogrzewania dostałem kredyt z dopłatą w BOŚ i płacę groszowe odsetki.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy znacie kogoś kto zbudował dom z silikatów grubości 15 cm? a może zbudował z tego garaż?? Pytanie zwłaszcza do "18"stkowiczów. Macie te 18 i grubość jest do zaakceptowania, tak? to co by było jakby odjąć te 3 cm jeszcze? Oczywiscie omowie to z konstruktorem, ale najtrudniej to o aprobatę u wszelkich znajomków i doradzaczy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...