Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak budować SILKĄ?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeżeli masz miejsce, nie walczysz o każdy centymetr to buduj z 24. Gdy zaczniesz robić bruzdy pod instalacje to nie będziesz później zadawał pytań na forum czy to wystarczy. Ludzie budują z 18-tki a później przychodzi pan hydraulik robi bruzdę pod rurę i zostaje 8cm ściany. Pamiętaj, że grubsza ściana ma większą akumulacyjność.:cool: Temat wałkowany w tym wątku na poprzednich stronach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 2 weeks później...

Zbieram oferty na silikaty, chcę kupić je jeszcze w tym roku.

Pierwsza oferta, jaka nadeszła wygląda tak:

 

> w nawiazaniu do Pana zapytania pragniemy zaoferowac bloczki :

>

> n18 Bloczek 18cm drązony kl.15: 2098 szt - cena brutto za szt. 2,85 zł

>

> np18 Bloczek 18cm pełny kl.20: 695 szt - cena brutto za szt. 2,00 zł

>

> n12 Bloczek 12cm drążony 1098 szt - cena brutto za szt. 3,45 zł

> ceny z transportem i rozładunkiem HDS

 

Przeciez ta oferta jest absurdalna !

W ten sytuacji opłaca się zamówić wszystko w NP18 (kl20) i oblecieć tym całą budowę....

Poprosiłem o doprecyzowanie, czy jak zamówię 3600szt bloczków NP18 to też dostanę je po 2zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja prosiłem po prostu o N18 i NP18 bez określania klasy, bo i "15" wystarczyłaby z naddatkiem.

Taką otrzymałem jednak wycenę.

Pełne dlatego, ze będąt o ściany nośne wewnątrz budynku - głównie chodzi o lepszą izolację akustyczną między pomieszczeniami, oraz o większą akumulację ciepła.

Zastanawiam si e jednak, czy śćian zewnętrznych również nei wykonać z pełnych bloczków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyceniałem wczoraj N24E o taki http://www.silikaty.com.pl/stronawww/Oferta,silikat,85.html i kosztuje 2,95/szt. z dowozem i rozładunkiem HDS. Fabrykę mam w tym samym mieście, w którym mieszkam. A najdziwniejsze jest to, że kupując bezpośrednio w fabryce wychodzi dużo drożej, bo po 3,5/szt., chyba chronią swoich pośredników. Przy cenie 2,95 metr ściany wychodzi drożej niż BK np. Solbetu i zaczynam się zastanawiać. Prz 18cm byłoby taniej, ale ja chcę 24cm. Edytowane przez Crazy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...