Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak budować SILKĄ?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam. Myśle nad budowa z silikatow domu parterowego z dachem dwuspadowym ale zastanawia mnie aspekt powstania mostka termicznego na ścianach szczytowych. Może trzeba ocieplic ściany na strychu te sciany z dwóch stron?

 

Zazwyczaj wystarczu z zewnątrz i of góry na bloczku, reszte w części zniweluje izolacja w wysokości więźby (z przekładką).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dwie ściany szczytowe będą tak jak napisał fotohobby, ale nawet jakby były z silikatu to łatwo można je ocieplić (najlepiej z dwóch stron?). Bardziej mnie niepokoją ściany i wieniec pod murłatą. Też można ocieplić, ale na murłatę zbyt wiele izolacji nie wejdzie, trzeba też zozstawić przestrzeń na wentylację.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam

 

Chciałbym się podzielić swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi ocielenia. Dom budowałem z bloczków 24 cm, ocieplony wełną 20 cm. Dla czego wełną? Bo steropian nie przepuszcza wilgoci, a te ściany oddychają. Dom wielkości 350 m - koszt ogrzewania oraz ciepła woda 2008-4700 zł, 2009-5300 zł, 2010-5350 zł, 2011-5000 zł, 2012-5860 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam.

Czy ktoś, kto już wybudował z silikatów może mi poradzić . Mam problem z wyborem silikatów na ścianki działowe :bash:. Czytałam że silikaty N 12 podczas bruzdowania wypadają i w związku z tym zastanawiam się czy nie lepsze będą na zwykłą zaprawę pionową i poziomą chyba to są 3 NFD 12 z grupy silikaty.

Czy ktoś z Państwa ma takie na zwykła zaprawę i może potwierdzić że to dobry wybór?

Poza tym na ściany zewnętrzne 24 cm lepiej pełne czy drążone?

Pomocy

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kupował bloczki 3 NFD 12 na ściany działowe? Czy to się nada?

 

Na zaprawę tradycyjną? A jak połączysz z nośnymi - bo jak na cieńkiej będziesz mieć nośne to kotwami LP30 nie połączysz łatwo. Jeśli już to może wszędzie na klej, choć ja bym dawał działówki P+W, ew pionowe spoiny tam gdzie wiesz że będzie tłuczone. PS. o jakim bruzdowaniu mówisz - pod elektrykę, wodę, kan?

Edytowane przez grzeniu666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...