Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak budować SILKĄ?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hurtownia z którą jestem dogadany na Silkę nawet delikatnie zeszła z ceny po ostatnich negocjacjach (E24 za 3,59 zł i E12 za 2,14 zł brutto, z dowozem, ale plus rozładunek 5 zł / paleta osobno). Nie badam już innych hurtowni, więc nie wiem czy i jak coś się zmienia. Ale jak kto ma blisko do Żabinka i dostawcę chociaż trochę pomęczy, to w sumie cenowo wychodzi OK. Pewnie sam transport silikatów z innej części Polski mocno by zepsuł cenę. Do BK nawet nie porównywałem, od początku chciałem silikat. Teraz tylko poczekać aż wiosna zelżeje i można budować :)

Sprawdź może ofertę Tados ze Stęszewa, jeśli Twój dostawca kombinuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisząc silka ludzie najczęściej mają na myśli silikaty, a wybór producenta to już rzecz drugorzędna. Materiał powstaje tak samo. Ja,owszem, wybieram silkę. A dlaczego? To już subiektywny wybór. Miałem w ręku jedne i drugie i silka mi przypadła do gustu. Tak naprawdę różnica w cenie materiału na ściany jest pomijalna przy całości inwestycji. Wydaje się znacznie większe pieniądze potem przy dalszych pracach, ale zawsze najwięcej emocji budzą początkowe zakupy i dlatego inwestorzy gotowi są zrezygnować z wielu cech materiału na swoje ściany w imię kilku złotych na m2. A tak naprawdę daje im to różnicę tysiąc czy dwa tysiące złotych.

Gdybym mieszkał w cichej i spokojnej okolicy to wybrałbym BK, a tak zostały mi silikaty. Oprócz dobrych parametrów akustycznych liczę na stabilizację temperaturową latem i zimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

mam podobny problem jak hokejgk1

tez blisko tory, do tego jeszcze teren z szkodami górniczymi.

wg projektu bedzie silka e24, tylko zostanawiam sie czy 15 czy 20 ?

dom mniej wiecej jak sapporo 2 - ale robie indywidualny projekt przez WZ

roznice w cenie to ok 1/3 ceny liczac na oko to bedzie kwota ok 6-7 tys zl, nie chce zaoszczedzic i pozniej cale zycie zalowac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie poprosiłem o 2000 sztuk E24 na początek przyszłego tygodnia. Na doł powinno styknąć. Jeśli dobrze policzyłem to razem ich z 3300 wyjdzie, do tego z 1500 E12 - ale ich jestem mniej pewien, bo w szacunkach w projekcie jest znacznie mniej. Zobaczymy. Producenta mam w zasadzie pod nosem, więc jakoś zapanuję nad tym. Ino muszą się fundamenta ładnie wyschnąć, przynajmniej se ekipa troszkę odpocznie. Przed majówką powinny już narożniki stać, tak czy siak.

 

E24 mam po 3,59 brutto, transport friko, + rozładunek 5 zł / paleta, no i kaucja 20 zł za paletkę. E12 po 2,14 zł i j.w.

 

Z klejem to nie wiem jak będzie, w sensie ile. Biorę taki zwykły, bo wszyscy twierdzą, że akurat klej to może tu być naprawdę dowolny, najtańszy.

 

Szef murarzy 3 x przypominał mi, żeby Silkę przywieźli dużym HDSem żeby ją można powsadzać wokół domu wszędzie ;) Bo faktycznie wcześniej kilka palet M6 hurtownia przywiozła takim mniejszym transportem, z wątłym HDSem z przodu, no i z daleko tym nie sięgnął już. W sumie się nie dziwię chłopakom. Weź przenieś se z 300-400 bloczków M6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie wiem czy komuś te przepusty do czegoś się przydały. Na forum tu chyba nikt za bardzo tego nie stosował. Zresztą, ich umiejscowienie też nie ułatwia sprawy. Jeśli już, to elektrycy robią bruzdy, ale to raczej na grubsze wiązki kabli albo na siłę, jak kto potrzebuje jeszcze. Jak normalny tynk się daje i kable płasko położy to nawet nie trzeba bruzdować. - powyższe piszę jako posiadacz teścia elektryka, który niejeden dom popełnił, a tuziny zelektryfikował. Zdaję sobie sprawę jednak, że na forum jest wiele głosów mocno opowiadających się za bruzdowaniem pod kable. Ja po prostu przedstawiłem swój aktualny stan wiedzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szef murarzy 3 x przypominał mi, żeby Silkę przywieźli dużym HDSem żeby ją można powsadzać wokół domu wszędzie ;) Bo faktycznie wcześniej kilka palet M6 hurtownia przywiozła takim mniejszym transportem, z wątłym HDSem z przodu, no i z daleko tym nie sięgnął już. W sumie się nie dziwię chłopakom. Weź przenieś se z 300-400 bloczków M6.

Sorry, może jestem wredny, ale wali mnie to czy bloczek będzie do przeniesienia 2 metry dalej. Na drugą kondygnację dostaną wyciągarkę elektryczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
czy ktokolwiek murował silikaty tradycyjnie - z wypełnieniem spoiny pionowej? ciągle mam czas na podjęcie decyzji, już miało być na kleju, ale tradycyjnie to jednak lepsze rozwiązanie - bardziej szczelnie, poza tym ściana chyba jest mocniejsza (m.in. nie trzeba dozbrajać jej pod oknami). Zastanawiam się jak to może wyjść, mam bloczki Sil-Pro, ale one mają kształt pióro-wpust i ciężko by się wypełniało tę spoinę pionową. Poza tym nie wiem co z zaprawą - budowlańcy twierdzą, że robiliby ją na miejscu. Tylko jak dokładnie zrobić odpowiedniej jakości zaprawę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy wypełnieniu spoiny pionowej szczelniej chyba jest, bo tak się zaleca budowę domów pasywnych. mocniej na pewno, bo dla cienkowarstwowych zapraw klejowych ogólną zasadą jest dozbrajanie pod oknami, nie tylko w przypadku silikatów, ale czegokolwiek co murujemy w ten sposób. przy tradycyjnym podejściu, zbrojenia nie trzeba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...