Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak budować SILKĄ?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich,

Klej czy zaprawa?

 

Murując na klej pamiętaj o wiekszym zużyciu Silki (15,3 zamiast 14,7 szt./m2). U mnie z kolei murarze zużyli znacznie więcej kleju niż wynikało to z KNR wydanego przez Xellę, dokładnie jeszcze nie sprawdzałem o ile, ale szacuję że zużycie kleju (Alpol AZ 110, Ryczek 13 zł/25 kg) mogło być większe nawet o 50%. Mimo wszystko bez wahania ponownie wybrał bym klej, wykorzystana jest wtedy jedna z zalet Silki - precyzja wymiarów bloczków. Ściana jest równa i gładka, z pewnościa tynk nie bedzie musiał być zbyt gruby.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyliczono mi zuzycie kleju na 50 workow, a wyjdzie ok. 80. Roznica ta wynika z faktu, ze rzeczywiste wymiary bloczkow nieco roznia sie od tych z materialow propagandowych tzn. 19 cm i wahaja sie w granicach 18.9 - 19.5 cm.Oczywiscie moi majstrowie uzywali dozownika.Jednak glowny majster twierdzi,ze klei duzo lepiej wiaze niz zaprawa.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyliczono mi zuzycie kleju na 50 workow, a wyjdzie ok. 80. Roznica ta wynika z faktu, ze rzeczywiste wymiary bloczkow nieco roznia sie od tych z materialow propagandowych tzn. 19 cm i wahaja sie w granicach 18.9 - 19.5 cm.Oczywiscie moi majstrowie uzywali dozownika.Jednak glowny majster twierdzi,ze klei duzo lepiej wiaze niz zaprawa.Pozdrawiam.

 

Hej 80 worków na ile palet Silki? 80?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Jestem właśnie na etapie poszukiwaniu kleju do silikatów (ja buduje z silikatów Oastrołęka), Czy żeczywiści Alpol AZ110 jest jedynym klejem polecanym (13zl/25kg) , czy może są inne propozycje? :-?

 

Alpol za 13 zł??? Ja płacę 18 zł i jestem szczęśliwy, że to dość tanio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak znajdujesz?

Mam ofertę z hurtowni - dobry materiał?

Spotkałam się z opinia że bardziej warto z oryginalnej Silki bo gładsza, można przyoszczędzić na tynku - od wewnątrz wystarczy cienki gips.

 

Mam jeszcze jedno pytanie - w projekcie mam ławy 40-tki pod beton komórkowy 24 + docieplenie.

Czy jak zmienię ściany na silikat 24 to muszę przeliczać te fundamenty?

Wykonawcy namawiają na 60-tkę tak czy inaczej ale chyba byłyby za szerokie - trochę szkoda kasy. Czy wg was te ławy wystarczą?

Witam! Sorki za zwłokę!

Co do materiału to właśnie skończyli fundamenty i jak nic nie stanie na przeszkodzie to będę miał pierwsze bloczki na budowie pod koniec przyszłego tygodnia. Ale Krystian z nich budował i był zadowolony i polecał. Co do gładkości - to się nie będę wypowiadał, choć sądzę, że to bez różnicy. Ławy radzę dokładnie sprawdzić, a przy wysokich to i dozbroić. Aha ja też kupowałem w hurtowni, bo tam taniej niż bezpośrednio w wytwórni. Pozdrawiam Aishan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie na etapie poszukiwaniu kleju do silikatów (ja buduje z silikatów Oastrołęka), Czy żeczywiści Alpol AZ110 jest jedynym klejem polecanym (13zl/25kg) , czy może są inne propozycje? :-?

 

Alpol za 13 zł??? Ja płacę 18 zł i jestem szczęśliwy, że to dość tanio...

A ja widziałem cenę 15,90 i jak nie dostanę tańszego to się skuszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z ławami fundamentowymi?

Konkretnie chodz mi o to, że w projekcie mam ławy szerokości 90 cm i grubości 40 ze zbrojeniem 4x12 - i tak się zastanawiam czy wystarczy?

Stanie na tym w końcu prawie 8 metrów ścian z silikatów... :-?

Ja mam w projekcie (i takie robię) ławy szerokości 60 cm i wysokości 10 cm chudziaku + 35 cm B20 zbrojonego tak jak Ty i kierownik powiedział , że to wystarczy (a projekt był robiony pod ceramikę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast mialem rowniez projekt robiony pod ceramike ( niejaki Porotherm 44 P+W ) .Na spodzie mialo byc 10 cm chudziaka, a lawy 60x30 cm zbrojone 4x12.I tak zostawilem. Dalem jedynie B 20 zamiast B 15 na co moj majster stwierdzil, ze to wyrzucanie pieniedzy w bloto.Zmiane materialu na sciany (SILKA M 24) i wynikajace stad zmiany obciazen konsultowalem oczywiscie z najwiekszymi autorytetami.Dom jest parterowy z poddaszem nieuzytkowym.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z ławami fundamentowymi?

Konkretnie chodz mi o to, że w projekcie mam ławy szerokości 90 cm i grubości 40 ze zbrojeniem 4x12 - i tak się zastanawiam czy wystarczy?

Stanie na tym w końcu prawie 8 metrów ścian z silikatów... :-?

Ściany trójwarstwowe zewnętrzne o grubości prawie 50cm stoją na fundamencie o szerokości 70cm i wys. 40cm, zbrojone podobnie - 4xfi12 żebrowany, strzemiona co 25-30cm, pod ścianami wewnętrznymi szerokość fundamentu wynosi 50cm. Tu trochę widać:

 

http://foto.onet.pl/upload/12/12/_241820_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...