Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak budować SILKĄ?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

...jest chyba też o tym w zeszytach technicznych xelli czy innych silikatów. Wiesz możę z czego to wynika?

 

U mnie również a) nośne i c) działowe

 

nośna przenosi obciążenia a działowa nie, jeżeli przewiążesz działówkę z nośną to działówka też zacznie przenosić część obciążeń i może rysować się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Pozwolę sobie zapytać tutaj - znaleźliśmy z żoną ofertę domu w stanie surowym otwartym (dach już z dachówką i oknami połaciowymi, reszta otwarta), który wzniesiono właśnie z silikatu. Dom stoi już w takim stanie lat ładnych kilka, otwory zabezpieczone deskami.

 

Czy w ogóle się tematem interesować? Pomijam tutaj cenę, chodzi mi o technikalia - czy silikat po 5 lub więcej latach stania w takich warunkach to duże ryzyko? Jeśli warto chociaż obejrzeć, to na co zwrócić uwagę przy ocenie. Oczywiście chodzi mi o ocenę niefachową, która pozwoli mi na podjęcie decyzji, czy jest sens wynajmować fachowca, który oceni już kompetentnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

będę stawiał mury zewnętrzne z silikatów 25 i działówki z 12cm. Podpowiedzcie - jest to parterówka 120m., czy jest konieeczność wzmacniać pod oknami prętami - okna będą na wysokości 80 i 100cm? Dom na płycie fundamentowej 23cm.

Kolejne pytanie to czy działówki wiązać z zewnętrznymi łacznikami czy jest koniecznośćstosowania strzępi?

Widziałem też w broszurze łączenia słupów z wieńcami w jakiś dziwny sposób. czy to konieczne przy parterówce? mam 16 słupów które będą łaczone z wieńcem - czy musze je jakoś dodatkowo łączyć ze ścianami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wzmacniać okna to zależy co jest nad oknami (jakies płatwie i inne rzeczy), więc jednoznacznie nie ma odpowiedzi.Ale jeżeli masz tyle słupów to raczej nie masz okna obciążonego. Pamiętaj że jeżeli już użyjesz prętów to musisz mur robić z pionową spoina

 

Sztrabów nie musisz zostawiać bo na klej potem i tak nie trafisz z wysokością, łatwiej jest łączniki wstawiane (murfory)

 

ścianki przy słupie kotwisz do niego najprościej i najlepiej wwiercanymi prętami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wzmacniać okna to zależy co jest nad oknami (jakies płatwie i inne rzeczy), więc jednoznacznie nie ma odpowiedzi.Ale jeżeli masz tyle słupów to raczej nie masz okna obciążonego. Pamiętaj że jeżeli już użyjesz prętów to musisz mur robić z pionową spoina

 

Sztrabów nie musisz zostawiać bo na klej potem i tak nie trafisz z wysokością, łatwiej jest łączniki wstawiane (murfory)

 

ścianki przy słupie kotwisz do niego najprościej i najlepiej wwiercanymi prętami

 

a to dlaczego z pionową spoiną jeżeli użyje prętów? nad oknami będzie tylko pogrubiony wieniec i wiązary.

 

wwiercanymi prętami łaczyć do słupów, właśnie pierwszy raz się z takim czymś spotykam - mysłałem, że wystarczy po prostu zalać te słupy i beton połaczy się z murem>?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Mam pytania do osób mieszkających w domach energooszczędnych z silikatów.

1. Jak długo u Was trwa sezon grzewczy?

2. Czy w chłodne wieczory/dni w okresach wiosna/jesień dogrzewacie dodatkowo dom z innego źródła np kominek? I jeśli tak to w jakich miesiącach już takie dogrzewanie stosujecie.

3. Ile trwa takie dogrzanie w silikacie?

 

Pytania wynikają z tego, że myślę o postawieniu domu letniskowego z silikatów w standardzie 40NF do 90-100m2 z poddaszem użytkowym. Działka w lesie ale na działce drzew nie ma. W lato byłby wytchnieniem od upałów. Planuję weekendowe wypady od wiosny do jesieni.

W zimie nieużytkowany. W przyszłości myślę o zamieszkaniu w nim na stałe.

Ogrzewanie planuję elektryczne podłogowe na podłodze płytki

 

Wiadomo że jak przyjdzie chłodniejszy wieczór to nie będę odpalał podłogowego bo nie zdąży się nagrzać.

W salonie będzie kominek.Mogę dołożyć grzejniki olejowe lub konwektorowe w pomieszczeniach w celu dogrzania.

Tylko czy dom z silikatów da się szybko dogrzać?

A może zmienić materiał do budowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sierpniu/ wrześniu, to wieczorem ten materiał trzyma jeszcze ciepło z dnia.

Nawet, jak zdarzy sie kilka chłodnych dni, to oddaje energię z cieplejszych poprzednich.

 

A kominek, jak najbardziej dogrzeje Ci dom energooszczędny, niezależnie z czego jest wykonany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...