Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak budować SILKĄ?


Recommended Posts

Czy któryś z forumowiczów budował silikatem na zaprawie murarskiej w piance.

Kusi mnie dać murarzom karton piany na próbę. Koszt podobny do kleju cienkowarstwowego a może poprawi się izolacyjność i szczelność ścian.

Zrobimy deal, ja Cię poczęstuję linkiem, a Ty mi załatwisz w dobrej cenie jakiś lepik i styro na ścianę fundamentową...:lol2::)

 

Oto link:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?289907-BiU-House-i-Zx54-dwa-domy-z-p%C5%82askim-dachem&p=7487130&viewfull=1#post7487130

 

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zrobimy deal, ja Cię poczęstuję linkiem, a Ty mi załatwisz w dobrej cenie jakiś lepik i styro na ścianę fundamentową...:lol2::)

 

Oto link:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?289907-BiU-House-i-Zx54-dwa-domy-z-p%C5%82askim-dachem&p=7487130&viewfull=1#post7487130

 

 

pzdr

 

Podejdź do mnie na skład mam 4 wiadra Disprobitu extra to się podzielę a i styropian w dobrej cenie się znajdzie :-)

Szkoda że tak daleko mieszkasz.

Do tego dorobilem się wypasionego ekspresu do kawy więc można pogadać i ponegocjować.

Czytałem tą recenzję i spróbuje zobaczę czy murarzy będą chcieli używać.

Zresztą wrzucam na budowę kilka różnych produktów niech sobie wybiorą co zostanie wróci na skład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz normalnych murarzy to cie wyśmieją jak im piankę dasz do murowania (zresztą to nie pianka tylko klej w piance). Tolerancja silikatów jest liczona w milimetrach, na kleju nie zawsze to wychodzi a co dopiero na piance.

W sumie to najlepiej jest po prostu poustawiać cegły na sucho a potem wszystko otynkować na siatce leduchowskiego, bo i tak murowanie na piankę do tego sie sprowadza że cegła stoi na cegle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Pozostało mi do wymurowania kilka scianek działowych z silki 12 cm, zastanawiam się jak sprawnie i prawidłowo połączyć ścianę działową z nośną 24 , dodam iż w nośnej nie mam pozostawione żadnych kotew, łączników itp , przegapiłem ten etap jak murarze wznosili mury, macie jakieś pomysły ?

Oczywiście pustaki bedą klejone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 1 month później...

Jaki rodzaj bloczka użyć do wzniesienia ścian nośnych na szkodach górniczych 3 kat.? Wiekszośc zbudowana jest na pióro i wpust co przy pionowych spoinach chyba nie jest najlepszym rozwizaniem.

Grupa silikaty posiada Silikat A - pełny , gładki bloczek 250x180x220. Ze względu na ciężar pewnie trudny w ułożeniu przez fachowców. Izolacyjnośc akustyczną ma największą.

Silka posiada bloczki fundamentowe E-S z niewielkimi pióro wpustami. Te mają rozmiar 24cm.

 

początkowo chciałem zastosować bloczki 18cm ale ze względu projektowych i wykonawczych a także ze względu na nieszczęsne szkody raczej zrezygnuje z tego pomysłu. Choć jeszcze upewnie się u konstruktora w tym temacie. Dom posadowiony na płycie fundamentowej.

 

Krótko. jakie bloczki zastosować przy spoinach pionowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki rodzaj bloczka użyć do wzniesienia ścian nośnych na szkodach górniczych 3 kat.? Wiekszośc zbudowana jest na pióro i wpust co przy pionowych spoinach chyba nie jest najlepszym rozwizaniem.

Grupa silikaty posiada Silikat A - pełny , gładki bloczek 250x180x220. Ze względu na ciężar pewnie trudny w ułożeniu przez fachowców. Izolacyjnośc akustyczną ma największą.

Silka posiada bloczki fundamentowe E-S z niewielkimi pióro wpustami. Te mają rozmiar 24cm.

 

początkowo chciałem zastosować bloczki 18cm ale ze względu projektowych i wykonawczych a także ze względu na nieszczęsne szkody raczej zrezygnuje z tego pomysłu. Choć jeszcze upewnie się u konstruktora w tym temacie. Dom posadowiony na płycie fundamentowej.

 

Krótko. jakie bloczki zastosować przy spoinach pionowych?

 

Troche dziwne, ze biegniesz z tym pytaniem na Forum, zamiast do konstruktora...

Naprawde nigdy nie widziales w swojej okolicy, jak buduja z ceremiki P+W, gazobetonu P+W ?

 

Jeśli konstruktor uzna, ze jest taka koniecznosc, do doprojektuje na szkody klatke z rdzeni zelbetowych.

To, czy bloczki beda mial PW, czy spoine nie ma rożnicy. Nawet bloczek 18cm nic tu nie zmienia.

Nie wiem tez, o jakich problemech wykonawczych piszesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotąd nie mam jeszcze konstruktora. Zresztą projektantom też musisz coś zaproponować. Dam to znajomemu a u niego projekt wykona student albo młody inż. Od szablonu. Ile razy musiałem wysyłać projekty do poprawy.

Wczoraj byłem na budowach w mojej okolicy i rozmawiałem z dwoma ekipami wykonującymi właśnie ściany z silikatów. Ogólnie kiepsko to wyglądało. Jedna nadzieja, że mają kogoś jednak nad sobą, bo sprawiali wrażenie jakby było bez znaczenia z czego i jak budują. Żadna nie stosowała spoin pionowych. W projekcie ponoć nic o tym nie mieli. Wznosili ściany pojedynczo. Bez korekty poziomu narożników itd (bo ich nie było). Druga firma kleiła bloczki do wcześniej wykonanych rdzeni. Śmieszne to bo te trzpienie im się tak bujają na wietrze... ktoś to też zaprojektował. Także tak to wygląda. Być może ściana 24cm (a co za tym idzie rdzenie, będzie łatwiejsza w wykonaniu, stabilniejsza na szkodach itd. No nic podam co ustaliłem już z konstruktorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś rozmawiałem z przedstawicielami Xelli na targach budowlanych na polibudzie w Gliwicach. Twierdzili, że można zastosować cienką spoinę przy P+W.

Wiem, że niektórzy robili cienką spoinę, żeby poprawić szczelność ściany.

Rozumiem, że spoina pionowa została wstępnie założona i wynika z Instrukcji nr 364, Wymagania techniczne dla obiektów budowlanych wznoszoszonych na terenach górniczych, Instytut Techniki Budowlanej, Warszawa 2007?

Pamiętaj, że normy nie są obowiązkowe.

Z tego co kojarzę Arturo budował bez spoiny pionowej na P+W przy III kategorii szkód górniczych. Może to, że budował na płycie fundamentowej nie było bez znaczenia.

Edytowane przez Regius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę Arturo budował bez spoiny pionowej na P+W przy III kategorii szkód górniczych. Może to, że budował na płycie fundamentowej nie było bez znaczenia.

 

Miał dozbrojoną płytę i rdzenie. Materiał i grubość ścian w tym przypadku schodzi na dalszy plan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...