Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak budować SILKĄ?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

czy budując ściany zewnętrzne z porothermu 25, mogę ściny działowe wewnętrzne budować z silki? Chodzi mi o wzmocnioną akustyczność w pomieszczeniach w domu. Proszę tylko nie piszę że wszystko można, chodzi mi o poradę czy się da (jesli tak może ktoś wie jak to najlepiej zrobić), a jeśli się nie da to dlaczego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy budując ściany zewnętrzne z porothermu 25, mogę ściny działowe wewnętrzne budować z silki? Chodzi mi o wzmocnioną akustyczność w pomieszczeniach w domu. Proszę tylko nie piszę że wszystko można, chodzi mi o poradę czy się da (jesli tak może ktoś wie jak to najlepiej zrobić), a jeśli się nie da to dlaczego.

 

Nie tylko można a nawet wypada :) Ściany działowe zwykle łączy się kotwami ze ścianami nośnymi przy murowaniu, więc to nie ma znaczenia z czego są te dwie ściany. Przykładowo u siebie mam wszystko z silikatów oprócz klatki schodowej do piwnicy, gdzie potrzebowałem lepszej izolacji cieplnej i tam jest beton komórkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zapytać jaja jest różnica pomiędzy zaprawami Baumit Planofix, a Baumit Planofix W. Bo myślałem, że 'cienka spoina' i 'klej' to to samo, ale:

 

Ze strony producenta:

Planofix:

Fabrycznie przygotowana, łatwo urabialna, wydajna i prosta w użyciu, cementowa zaprawa. Przeznaczona do cienkowarstwowego murowania bloczków

 

Planofix W:

Fabrycznie przygotowana, biała, łatwo urabialna, bardzo wydajna i prosta w użyciu cementowa zaprawa klejowa. Przeznaczona do cienkowarstwowego klejenia bloczków.

 

Czyli jakby W to klej, a bez W to cienka zaprawa murarska? To czego powinienem uzyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Niedługo startuje z budową domów z silikatów Silka E18, ale zdaje się, że zatrzymam się na etapie fundamentów.

Okazuje się, że są problemy z zakupem silikatów (przynajmniej tych produkowanych przez firmę Xella).

Hurtownie nie są zainteresowane tematem (i kierują na inne materiały).

O co tu chodzi ?

Edytowane przez gp69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz pewność, że inne są dostępne? Generalnie obecnie jest problem nie tylko z silikatami.

 

Ja mam dostać w przyszłym tyg. Silkę po 3 tyg. od zamówienia. Ale jak będzie stać na działce to uwierzę ;) W 90% obdzwonionych składów nikt nawet ze mną nie chciał rozmawiać o cenie Silki, bo jej nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wu jak...

 

?

 

Jak nie planujesz ocieplać ani tynkować, to może się bardziej podobać :)

 

Dobry trop...

W Niemczech ściany piwnic z silki stawialiśmy na białe kleje, które po przetarciu gąbką zostawiały gładką powierzchnię. Te ściany były przeznaczone pod bezpośrednie malowanie, bez tynków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze lepiej jet jak ekipa od ocieplenia klei styro tylko na placki bo ściana musi oddychać, i mówią to z taką powagą, iż strach ich z błędu wyprowadzać :p

 

Polecam najnowszego Muratora, strona 102. Jest ciekawe zdjęcie w tym temacie w piśmie, na którym inwestorzy opierają swoją wiedzę :D

https://scr.hu/4zR6dk

https://scr.hu/Zy4mXa

 

I co Wy na to inwestorzy?

Edytowane przez Pytajnick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...