Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak budować SILKĄ?


Recommended Posts

No i najważniejsze.Jutro idę targować się o cenę Silki.Fabrykę mam 5-6km od budowy.Ile można teraz im urwać?Próbował ktoś ostatnio?

 

No to masz szansę może cos urwać. W moim przypadku rozmowy zakończyłem na etapie pierwszej negocjacji cen.

Warunki zaoferowali mi fatalne. Kaucja za palety 13pln+vat (w moim przypadku prawie 3000 ciężkiej do upilnowania kasy - palety lubia ginąć, lub sa doskonałym opałem). Cena tez nie była wcale satysfakcjonująca - powielkich bólach dotyczących transportu z HDS - wyszła na poziomie cen detalicznych. Więc wybrałem Ludynię tańszą o jakieś 35%.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Rozumiem,ale fabrykę silki mam pod nosem a jak doliczę transport z odległości 150-200km to na jedno wyjdzie.

 

Właśnie do tego zmierzałem - jak masz ich pod nosem, to może i cena będzie troche lepsza. W moim przypadku oferta nie była konkurencyjna - ale to pewnie ze względu na koszty transportu (podono najblizej Czestochowy jest Radom jeśli chodzi o magazyny Silki).

 

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie niejako przy okazji: czy zmiana technologii musi byc odnotowana w projekcie przez adaptujšcego architekta i czy ma on w zwišzku z tym obowiazek zadbać o obecnoœć wszystkich nowych obliczeń?

Pozdrawiam.

Też chcę zmienić technologię na SILKĘ. I też jestem zainteresowany odpowiedzią na to pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko: ściana trójwarstwowa silka M24 + styropian 8 cm + silka M8 czy M12 prz wysokości ściany 8metrów. Czy ktoś robił coś podobnego?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

 

Ja tak mam (ale na razie w projekcie) - ściana nosna silikat 24 cm potem

styropian (ale znacznie więcej bo 15 cm) i na wierzchu silikat 8 cm.

Wysokość ściany 7,8 m.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko: ściana trójwarstwowa silka M24 + styropian 8 cm + silka M8 czy M12 prz wysokości ściany 8metrów. Czy ktoś robił coś podobnego?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

 

Ja tak mam (ale na razie w projekcie) - ściana nosna silikat 24 cm potem

styropian (ale znacznie więcej bo 15 cm) i na wierzchu silikat 8 cm.

Wysokość ściany 7,8 m.

No właśnie ja planuję silka 24 styropian 12 silka 8 ściana ok 7,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko: ściana trójwarstwowa silka M24 + styropian 8 cm + silka M8 czy M12 prz wysokości ściany 8metrów. Czy ktoś robił coś podobnego?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

 

Ja tak mam (ale na razie w projekcie) - ściana nosna silikat 24 cm potem

styropian (ale znacznie więcej bo 15 cm) i na wierzchu silikat 8 cm.

Wysokość ściany 7,8 m.

 

 

 

No właśnie ja planuję silka 24 styropian 12 silka 8 ściana ok 7,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię (przepraszam - będę robił) dwoma warstwami styropianu na

zakładkę bez pustki powietrznej.

Przekopałem się przez wszystkie wątki o ocieplaniu silikatów. Nawet sami

producenci nawet nie mają konkretnego stanowiska - jedni polecaja

styropian, inni wełnę.

Ja się zdecydowałem na styropian ze względu na łatwiejsze wykonywanie

ścian. Poza tym tematyka wilgoci i utraty na jej skutek własciwości

izolacyjnych wełny też dorzuciła kamyczek.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

Właśnie zakończyłem stawianie ścian z silki 18. Ekipa 5 osobowa stawiała mury w 3 dni, od wymurowania pierwszej warstwy do zalania wieńca, dom ma 150m2 powierzchni mieszkalnej (parterowy). Ceny wynegocjowałem bardzo dobre około 15% rabat + gratis dowóz i rozładunek (jak na silke to rewela). Problem powstał w momencie kiedy zabrakło mi kształtek U na wieniec, żadna hurtownia w moim rodzinnym mieście (Leszno Wlkp) nie posiadała tego na stanie, jedynym ratunkiem okazała się wyprawa do fabryki silki do Żabinka gdzie dokupiłem brakujące bloczki. Kolejna nieprzyjemna sprawa wynikła gdy do akcji wkroczyli instalatorzy kanalizy, pod moją nieobecność zaczeli kuć bruzdy w ścianach, pod żadnym pozorem nie dajcie sobie kuć ścian pod rury czy kable bo konsekwencje będą opłakane (popękają bloczki które są bardzo kruche, należy wyciąć bruzdy popularną "boszką" i tyle. Oprócz tych mankamentów jestem zadowolony i polecam silkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rydzu a planujesz klej czy zaprawę? Kotwy jakie?

 

Na klej - na 100%. Koszty podobne a mur wygląda duzo ładniej.

A co do kotew to ciekawą rzecz mi podpowiedział majster. Mianowicie

zaproponował by zamiast kotew klasycznych z którymi są problemy przy

stawianu na klej zastosować takie zębate blachy ocynkowane jakie są

wykorzystywane przy montazach systemów syfitów kartongipsowych.

Blacha ma dużo ząbków i lepiej będzie trzymała w kleju - to słowa

majstra który twierdzi że sporo domów z ytongu stawiał w ten sposób.

Wychodzi to taniej niż kotwy spłaszczane (które podobno sa spłaszczane

tylko z jednego końca - ale tego nie sprawdzałem).

 

Przy okazji pytanie do forumowiczów - co sądzicie o tym pomyśle z tymi blachami?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do kotew to ciekawą rzecz mi podpowiedział majster. Mianowicie zaproponował by zamiast kotew klasycznych z którymi są problemy przy stawianu na klej zastosować takie zębate blachy ocynkowane jakie są wykorzystywane przy montazach systemów syfitów kartongipsowych. Blacha ma dużo ząbków i lepiej będzie trzymała w kleju - to słowa majstra który twierdzi że sporo domów z ytongu stawiał w ten sposób. Wychodzi to taniej niż kotwy spłaszczane (które podobno sa spłaszczane tylko z jednego końca - ale tego nie sprawdzałem).

 

Przy okazji pytanie do forumowiczów - co sądzicie o tym pomyśle z tymi blachami?

 

Ja w sprawie kotew. Co prawda nie stawiałem ściany 3w, ale do łączenia ścian działowych ze ścianami nośnymi użyłem właśnie blachy. Tylko ze zwoju z dziurkami, też ocynkowanej. Takie rozwiązanie podpowiedział nam facet w hurtowni. Ściany trzymają się doskonale i nie było problemu z łączeniem. Zatem pomysł z blachą uważam za dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie,zastanawiam się nad M18 ale....Poprawcie mnie jeśli coś pokręciłem.

1,Ściana zewnętrzna nośna ma 18cm.Strop zachodzi min.10cm,zostaje 8cm na wieniec i na ocieplenie.Nie za mało?

2,Nadproża.Mają oczywiście 18cm.Powiedzmy ścianki po 4cm ,ocieplenie wewnętrzne. 6cm,niezbyt wiele zostaje na zbrojenie i beton.

Czy to aby napewno OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...