Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak budować SILKĄ?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie wiedziałem.Czyli przy dwuwarstwowej z wełną nie stosujemy ocieplenia nadproży od wewnątrz i dodatkowego ocieplenia wieńca?A co z 8cm na wieniec?Czy to nie za mało?

 

 

Za mało :(

No chyba że to ma być strop jakiś o małej rozpietości (2-3 metry) - wtedy

mozna by się zastanowić.

 

Według mnie (i "poradnika majstra budowlanego" też - na marginesie - świetna

książka tylko droga) - należy zrobić wieniec z szalunkiem drewnianym od

zewnętrznej strony.

W ten sposób wieniec będzie szerokości całej ściany.

Widziałem też rozwiązanie zrobione w ten sposób, że ekipa wyciągnęła

ściany zewnętrzne do poziomu wieńca, potem włozyli izolację która

spełniała funkcję szalunku. Do środka nalali beton i było ok (u kolegi tak

robili). Ale jak sami przyznali - wastwę wcześniej przed wieńcem

przyłożyli się do ilości kotew w ścianie bo kiedyś na budowie im ściana

osłonowa "uciekła" :-? No i ten patent zadziała tylko przy izolacji ze

styropianu - chyba nie musze tłumaczyć dlaczego.

 

pozdrawiam

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Wakmen.

Przeczytałem Twoje wypowiedzi o wieńcu przy fundamentach.Przejrzałem projekt i nic nie znalazłem.Możliwe to?

Chyba pamiętam tą dyskusją na temat wieńców i ...

Pierwszy wieniec mam na ścianie fundamentowej, drugi jest połączony ze stropem a trzeci na ściance kolankowej.

na tych scanach na mojej stronie może jest to mało czytelne ale w projekcie na innych stronach jest to dość dobrze opisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Kolejna nieprzyjemna sprawa wynikła gdy do akcji wkroczyli instalatorzy kanalizy, pod moją nieobecność zaczeli kuć bruzdy w ścianach, pod żadnym pozorem nie dajcie sobie kuć ścian pod rury czy kable bo konsekwencje będą opłakane (popękają bloczki które są bardzo kruche, należy wyciąć bruzdy popularną "boszką" i tyle. Oprócz tych mankamentów jestem zadowolony i polecam silkę.

Nie wiem dlaczego na coś takiego pozwoliłeś. To było do przewidzenia. Silikaty są bardzo kruche i bruzdy można wycinać fleksem (najlepiej z dwiema tarczami o rozstawie na przewody) lub jakąś gumówką ale sam nie wiem co to jest i nie mogę polecić gdyż nie sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie,zastanawiam się nad M18 ale....Poprawcie mnie jeśli coś pokręciłem.

1,Ściana zewnętrzna nośna ma 18cm.Strop zachodzi min.10cm,zostaje 8cm na wieniec i na ocieplenie.Nie za mało?

2,Nadproża.Mają oczywiście 18cm.Powiedzmy ścianki po 4cm ,ocieplenie wewnętrzne. 6cm,niezbyt wiele zostaje na zbrojenie i beton.

Czy to aby napewno OK?

Tak tylko nawet na stronach reklamowych Xelli w Muratorze i nie tylko tam pokazane jest, że tych elementów nie ociepla się dodatkowo. Wiem, wiem, wszyscy się nazcytaliśmy o jednorodności ścian i ocieplaniu elementów betonowych takich jak wieńce, nadproża ale tak się stosuje w ścianach jednowarstwowych a nie przy silikatach gdzie i tak i tak odciepla się dość sporą warstwą ocieplenia. W tych miejscach nie wystąpią tzw. mostki czego większość z was się obawia pod warunkiem, że ocieplicie Wasz domeczek dość dobrze. A czym? Wełna czy styropian? To wszystko zależy od wielu czynników ale najważniejszy to kasiora :D :wink: .

Pozdrawiam Wszystkich Silikatowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba pamiętam tą dyskusją na temat wieńców i ...

Pierwszy wieniec mam na ścianie fundamentowej, drugi jest połączony ze stropem a trzeci na ściance kolankowej.

na tych scanach na mojej stronie może jest to mało czytelne ale w projekcie na innych stronach jest to dość dobrze opisane.

 

Ja też mam wpisany w projekcie wieniec na fundamentach.

I się zastanawiam bardzo mocno nad sensem tego rozwiązania. Piwnic

brak, poziom podłogi mam na poziomie gruntu (może z 10 cm nad

gruntem) - czyli parcie ziemi mogące zaszkodzić konstrukcji domu

odpada. Ściana będzie od samej ławy fundamentowej praktycznie

jednorodna - tzn mam to na mysli, że będzie trójwarstwowa od samej

ławy a zmieniać się będą tylko materiały pod i nad gruntem.

No i na cholerę mi ten wieniec? Może mi to ktoś objaśnić? :-?

 

Bo ja poza kłopotami z wykonywaniem szalunków pod to cholerstwo

nijakiego sensu w tym nie widzę. Ławy mam w projekcie takie, że chyba

fabrykę czołgów by na tym można było postawić i jeszcze po 80 cm ścian

fundamentowych WIENIEC - nijakiego sensu w tym nie widzę.

 

ześlijcie na mnie proszę oświecenie w tej materii

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeliczyłem,pomyślałem i wymyśliłem,że będę budował z M24.Materiał wyjdzie niecałe 2000 netto drożej a ja uniknę zmiany wszystkich elementów typu wieńce,podciągi trzpienie.Ocieplę 15 cm wełny.Ponadto może gdy kiedyś będę musiał sprzedać dom,ściana 24cm a nie 18 przemówi na jego korzyść?Wiele osób boi się zbyt cienkich ścian nośnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czy ktoś z Was widział projekt budowlany przygotowany pod silikaty? . Jeżeli ktoś taki znajdzie to niech się pochwali.

Też nie mogłem znaleźć, więc sam sobie zrobiłem...:)

:D :D Dobre sobie. Ja miałem projekt pod ceramikę a po adaptacji i "dobudowaniu" garażu na planach architekt zmienił na BK ale w końcu się zdecydowałem i będą silikaty z SILKI (Xella).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czy ktoś z Was widział projekt budowlany przygotowany pod silikaty? . Jeżeli ktoś taki znajdzie to niech się pochwali.

Też nie mogłem znaleźć, więc sam sobie zrobiłem...:)

:D :D Dobre sobie. Ja miałem projekt pod ceramikę a po adaptacji i "dobudowaniu" garażu na planach architekt zmienił na BK ale w końcu się zdecydowałem i będą silikaty z SILKI (Xella).

 

Ja projekt i tak przerabiałem, także skończyło się na indywidulanym, przygotowanym pod silikaty (z dokładnością rozrysowania bloczków na projekcie :wink: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Wy wszyscy ale czy ktoś z Was widział projekt budowlany przygotowany pod silikaty? Ja jakoś nie miałem takiej możliwości albo źle szukałem. Jeżeli ktoś taki znajdzie to niech się pochwali.

http://www.mtmstyl.pl jest tam cała masa projektów pod silikaty, niektóre projekty są w kilku wersjach, wersja SI to właśnie z silikatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z sugestią Wakmena, zapytuję czy ktoś słyszał coś o Silikatach z cegielni w Jedlance koło Siedlec. I drugie pytanie: w tym wątku kilka razy była mowa o cegielniach w Ostrołęce i Iławie - czy mają one swoje strony www.

 

Iława jest obecnie częścią koncernu Xella i robi klasyczna Silkę - szczegóły http://www.xella.pl. Ostrołęka - http://www.silikaty.l.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...