Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak budować SILKĄ?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bardzo wam dziękuję

będzie klej - przekonał mnie argument o jednorodności ściany i śmietnikach walących się przy wjeżdżaniu w nie samochodem :o :lol:

Co do dozowników - jeszcze nie wgryzliśmy się w temat

generalnie troche mamy obawy ekipa wszystko robi na skróty i tak jak im wygodniej i na kleju będą musieli uważać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można dołączyć do waszego szacownego, aczkolwiek nieco hermetycznego grona budowniczych-z-silikatów? ...

Ja jako założyciel tego wątku nie miałem zamiaru aby stworzyć "hermetyczne grono" a aby każdy kto ma coś do powiedzenia lub jakieś wątpliwości wypowiedział się więc zapraszam do dyskusji.

... na klej ściany będą równiejsze - ale czy to ma faktycznie znaczenie i tak będzie tynk...

Jak dla mnie to ma znaczenie. Zamiast kładzenia tradycyjnego tynku cementowo - wapiennego, który jest dosyć czaso i praco chłonny można położyć cieniutki (do 0,5 cm) tynk gipsowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Moje wspomnienia z osiedla gdzie mieszkałem i wszystkie smietniki były

wybudowane na zaprawę klasyczną. Jak się mocniej uderzyło w taki smietnik

(np autem przy cofaniu) to przewracało sie pół ściany.

I co ciekawego - pekało zawsze na spoinach. (pewnie zwolennicy tradycyjnej

zaprawy zaraz napiszą że to było na zaprawie komunistycznej czyli piasek + wapno

a cement u szefa budowy :D )

Nie jestem zwolennikiem tradycyjnej zaprawy podam jeden przykład. Ostatnio byłem obejrzeć (przez przypadek) piwnicę pewnej zabydowy. Patrzę a tam ściana jakoś dziwnie nierówna i mało spoista (ściany piwnicy były zalewane w szalunka z jakieś 20 lat temu). Dotykam ścianę a ona sypie się pod palcami. Co się okazało? Pierwszy "majster" dawał za mało cementu a za dużo piasku i gdyby nie zepsuła się betoniarka i zmiana majstra pewnie do dzisiaj ta budowla by runeła a tak przyszedł nowy i ściany mają już kolor cementu i wytrzymałość dobrego betonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie,pobity został rekord wielkości "zanieczyszczenia pochodzenia organicznego" w bloczku.Dzisiaj z M24 wyciągnąłem(bloczek napił się wody i pękł na pół) patyk lub korzeń o średnicy ok.10mm długości 12-13 cm.Niezłe sita mają w fabryce. :evil:

Reklamuj sprawę a nawet staraj się o jakiegoś bonusa za takie buble budowlane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procedura reklamacyjna jest w toku.Dałem do ekspertyzy 2 z setek pękniętych bloczków(pęknięcia do 2cm głębokości) i zażądałem pisma ,że używanie takiego materiału nie grozi niczym złym teraz i za 20 lat.Wspomniałem też,że oczekuję rekompensaty finansowej ,gdyż tego materiału nie można uznać za I gatunek bez wad.Ale pewnie będzie ciężko,bo pani prezes radomskiech zakładów jest niereformowalna i żyje w latach 70-tych (wszyscy ,którzy ją znają -potwierdzają).Dziwię się,że Xella jej nie wywaliła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...