Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak budować SILKĄ?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Materiał twardy, jednak bez zadnego problemu (i bez żadnej dopłaty!!!!!!) elektrycy robili bruzdy pod przewody.

 

 

Czy było konieczne rycie bruzd, czy nie można było kłaśc przwodów w tynku?

My właśnie przymierzamy się do kładzenia instalacji i trochę nam się nie chce ryć w silikacie. Myśleliśmy, żeby kłaść przewody na ścianie.

POdzielcie się swoimi doświadczeniami.

 

Pozdrowienia.

M

 

 

pojawiły się właśnie nowe silki z dziurami na przewody, tylko że skoro przymierzacie się do kładzenia instalacji, to wasze ściany pewnie już stoją...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie

odnosnie tych wszystkich znizek na materialy z powodu braku sezonu

czy kupiony silikat jest wystarczajaco suchy, zeby przetrwac na dzialce zimowanie przykryty zwykla folia?

 

bo tka mysle jesli nie byloby ryzyka, to kupilbym moze teraz te bloczki a zuzyl je w lecie?

co o tym myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buduję na Mariance koło Rędzin, a materiał biorę z Domexu. Mam wrażenie, że w Częstochowie silikatów mało ludziska kupują, bo jest zdominowana przez ceramikę Wienerbergera i przez to hurtownia nie ma większego wpływu na zakład w Ludyni.

 

Matth też myślałem kiedyś o Teodorach, ale transport by wyszedł drożej i musiał bym go organizować we własnym zakresie, a tak załatwia to hurtownia. A poza tym z tego co pamiętam to nie mieli 12 na P-W, a z tymi jest największy problem w Ludyni.

 

W poniedziałek się rozmówię z kierownictwem Ludyni :evil:

Jak szukałem silikatów to tez byłem w Domexie - ale mnie spławili swoją posrawą i tym że zaproponowali mi ceny detaliczne z cennika Ludyni i ewentualnie transport gratis (przy moim zamówieniu na 200 palet).

Zaopatruje się w Builderze - dali mi około 8% upustu od cennnika Ludyni, transport gratis i przede wszystkim wolę współpracy.

Juras74 - jakie ceny dał co Domex - detal? - czy może coś urwałeś?

 

Teodory odpadły u mnie w przedbiegach (jeszcze zanim zauważyłem, że i tak nie mają w ofercie systemu P+W) - konieczność zorganizowania transportu i rozładunku we własnym zakresie. Poza tym zero woli rozmowy ze strony zakładu o upustach cenowych. Więc im podziękowałem.

 

Pozdrawiam

 

Rydzu ! nie wiem jakie foldery czytałeś. ja mam Teodory pióro-wpust, 25 cm - T-25 bloczek. praktycznie żadnych domieszek (raz kawałeczek drewna). Wymiary bez zarzutu. A do tego najtaniej spośród uczestników :D

pozdro

THORIN

PS sorka że tak póxno odp ale teraz nie zaglądam często bo temat silikatów zakończony w dużej mierze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rydzu ! nie wiem jakie foldery czytałeś. ja mam Teodory pióro-wpust, 25 cm - T-25 bloczek. praktycznie żadnych domieszek (raz kawałeczek drewna). Wymiary bez zarzutu. A do tego najtaniej spośród uczestników :D

 

W okresie gdy szukałem materiału na stronie Teodorów nic takiego nie było.

A dla mnie szukanie materiałów to głównie internet - takie czasy.

 

A teraz widzę, że owszem są bloki T18 i T24 mają rozwiązanie P+W

ale juz 12 cm jest tylko klasyczna - bez P+W.

No a niestety przy murowaniu na klej taki układ odpada.

 

Cenowo - owszem wypadli lepiej niż Ludynia, ale już po doliczeniu kosztów

transportu nie było tak różowo. Szkoda bo dużo dobrego słyszałem o ich materiale.

A że pomimo dużego zamówienia, nie byli skłonni do rozmów i dalszych negocjacji,

poszedłem do konkurencji.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rydzu ! nie wiem jakie foldery czytałeś. ja mam Teodory pióro-wpust, 25 cm - T-25 bloczek. praktycznie żadnych domieszek (raz kawałeczek drewna). Wymiary bez zarzutu. A do tego najtaniej spośród uczestników :D

 

W okresie gdy szukałem materiału na stronie Teodorów nic takiego nie było.

A dla mnie szukanie materiałów to głównie internet - takie czasy.

 

A teraz widzę, że owszem są bloki T18 i T24 mają rozwiązanie P+W

ale juz 12 cm jest tylko klasyczna - bez P+W.

No a niestety przy murowaniu na klej taki układ odpada.

 

Cenowo - owszem wypadli lepiej niż Ludynia, ale już po doliczeniu kosztów

transportu nie było tak różowo. Szkoda bo dużo dobrego słyszałem o ich materiale.

A że pomimo dużego zamówienia, nie byli skłonni do rozmów i dalszych negocjacji,

poszedłem do konkurencji.

 

Pozdrawiam

 

>>> faktycznie 12 klasyczna. Muruję z niej działówki.

No co robić. Wiem jak to jest - materiał raczej dobry - to najważniejsze, ale jak z nimi gadałem to nie było łatwo. :) To tez jest spółka pracownicza i to widać :)

ps widzę że wywołany przeze mnie temat spoin pojawił się na forum - tylko teraz jakoś łagodniej traktowany :) :)

ps2 Rydzu - a na jakim Ty właściwie etapie jesteś ? bo ja pierwszą dachówkę kładę ... ) DOPIERO !!! :)

pozdrawiam

THORIN :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tez mamy Teodory , 12 -stke murowalismy jednak na klej z kotwami i porzadnie wyszlo -spoina grubsza , ale sciany rowne.

 

W ani jednym bloczku smieci nie bylo.

Rabat - dostalismy calkiem spory. Cala tajemnica tkwi chyba w tym , kiedy sie kupuje : najlepiej pod koniec roku lub pod koniec miesiaca !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tez mamy Teodory

Rabat - dostalismy calkiem spory. Cala tajemnica tkwi chyba w tym , kiedy sie kupuje : najlepiej pod koniec roku lub pod koniec miesiaca !

 

Czy mozesz powiedziec kiedy kupowales i jaki rabat dostales?? Wlasnie przymierzam sie do pertraktacji z nimi i dobrze byloby wiedziec na ile moge liczyc .Z gory dziekuje. Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostalismy 21% rabatu w styczniu tego roku

 

Dzieki za odpowiedz :wink:

Jeszcze pytanie do fachowcow silikatowcow.Na stronie Teodorow bloczki T12,18 i 24 maja te same wymiary ,poza gruboscia oczywiscie,wiec ich zuzycie na 1m2 powinno byc takie samo a nie jest :o T 18 ma zuzycie 17 szt,pozostale 16.

Co Wy na to ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie do fachowcow silikatowcow.Na stronie Teodorow bloczki T12,18 i 24 maja te same wymiary ,poza gruboscia oczywiscie,wiec ich zuzycie na 1m2 powinno byc takie samo a nie jest :o T 18 ma zuzycie 17 szt,pozostale 16.

Co Wy na to ????

 

Ja budowałem z Ludyni, ale... bloczki mają ciutkę wieksze - długość 256 lub 258 mm,

wysokość ta sama i podają zuzycje 16,9 przy zaprawie i 17,4 przy murowaniu na klej.

(niezależnie od tyou bloczka).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszytkich

 

Właśnie podjęliśmy strategiczną decyzję odnośnie budowy naszego nowego lokum.

Start na wiosnę !!

Materiał na ściany - silikaty.

 

W związku z powyższym obiecuje przeglądać niniejszy wątek

 

Tak na marginesie - zwróciłem się do kilku pracowni architektonicznych z pytaniem o koszty projektu indywidualnego. Jako jeden z parametrów podałem model ściany :

ściana 3 warstwowa (silikaty+ocieplenie+cegła klinkierowa).

 

Wydawało mi się, że jest OK.... ale, tylko do momentu kiedy od jednej z nich dostałem odpowiedź (cytuje dokładny fragment) :

 

"Podana przez Pana ściana jest rozwiązaniem niezgodnym ze sztuką budowlaną i nasz konstruktor nie wyraża zgody na jej zastosowanie. Prawidłowo wykonana ściana 3- warstwowa posiada między ociepleniem i klinkierem pustkę powietrzną wentylacyjną, co z kolei wymaga dość skomplikowanych połączeń i odpowiednich wykończeń cokołów oraz okapów zapewniających przepływ odpowiedniej ilości powietrza"

 

Szczęka opadła na podłogę i do chwili obecnej tam leży....

Dotychczas wydawało mi się, że pustka powietrzna jest optymalna (ale chyba też niekonieczna), dla ocieplenia wełną. Przy styropianie natomiast jest zbędna... No cóż błądzić rzeczą ludzką - ale co Wy myślicie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Wydawało mi się, że jest OK.... ale, tylko do momentu kiedy od jednej z nich dostałem odpowiedź (cytuje dokładny fragment) :

 

"Podana przez Pana ściana jest rozwiązaniem niezgodnym ze sztuką budowlaną i nasz konstruktor nie wyraża zgody na jej zastosowanie. Prawidłowo wykonana ściana 3- warstwowa posiada między ociepleniem i klinkierem pustkę powietrzną wentylacyjną, co z kolei wymaga dość skomplikowanych połączeń i odpowiednich wykończeń cokołów oraz okapów zapewniających przepływ odpowiedniej ilości powietrza"

 

Szczęka opadła na podłogę i do chwili obecnej tam leży....

Dotychczas wydawało mi się, że pustka powietrzna jest optymalna (ale chyba też niekonieczna), dla ocieplenia wełną. Przy styropianie natomiast jest zbędna... No cóż błądzić rzeczą ludzką - ale co Wy myślicie ??

W wypowiedzi pracowni architektonicznej nie ma błedu a to z tego względu, że ocieplenie potraktowali jako materiał termoizolacyjny z wełny (szklanej, mineralnej ). Ty również dobrze rozumujesz, że dla izolacji wykonanej ze styropianu nie jest obowiązkowa szczelina wentylacyjna. Tak więc i Ty i oni macie rację.

Co do rodzaju materiału izolacyjnego zastosowanego do ociplenia ścian 3warstwowych nie chcę się wypowiadać gdyż wszystko zależy od zasobności portfela i przekonań (napewno nie religijnych). Różnica w cenie pomiędzy wełną a styropianem jest jak 2:1 a chyba cena dla niektórych jest decydująca pomijając fakt mocno przereklamowanego przez producentów wełny tzw. "efektu oddychania ścian" :o :D :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wątku o BK była mowa, że przy kładzeniu na klej BK trzeba trochę podszlifować.

 

Czu to samo odnosi się do bloczków silikatowych? I czym je ewentylanie szlifować (przecież są twarde)?

Bloczków silikatowych nie szlifuje się gdyż tolerancja (według producenta) wynosi nie więcej jak +- 1 mm. Ręczne szlifowanie byłoby chyba niemożliwe a pozostaje jedynie szlifowanie mechaniczne choć nawet cieńka warstwa kleju wystarczy by zniwelować te niewielkie nierówności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...