Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak budować SILKĄ?


Recommended Posts

a przycinanie takich silikatow to rozumiem szlifierka katowa z diamentowa tarcza??

 

jaka musi byc srednica i na ile wystarcza jedna taka tarcza?

 

planuje pelne bloczki 18 cm z ludyni ale jakos nie widze tego ciecia i w ogole to musialbym jakos dokladnie zaplanowac co i jak

 

Tak - cięcie szlifirką 230 mm.

Tarcze nie są znowu takie drogie - a wystarczają "marketówki" ;)

U mnie kilka ich na pewno poszło w czasie budowy.

Cięcie bloczka to kwestia minuty jak się nabierze wprawy.

Naciąć na 4-5 cm z każdej strony, a potem mocniej puknać i już... :)

A tego cięcia to wcale tak wiele znowu nie ma - jak by było duzo i ciężko to na pewno by coś

majster u mnie marudził o dodatkowej "gratyfikacji" za utrudnienia.

 

A swoją drogą: dlaczego bloczki pełne? nie lubisz ekipy (dźwiganie) czy budujesz 5 pięter?

Pełne to tylko na mury piwniczne się wykorzystuje.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

powiem ci rydzu, ze tylko dlatego, ze nie lubie jak robie otwor na kolek pod szafke a kolek mi wpada w jakas pustke

 

myslisz, ze prosciej bedzie kupic stosowne kolki?

 

ja jakos nei jestem pewien......co bedzie lepeij zrobic

druga rzecz to tylko 18 cm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to nie MOJA hurtownia!! W Teodorach podali mi namiary na nich , bo maja najblizej mnie auto z HDSem.

Po drugie pytam bo nie wiem.

Po trzecie nie ma glupich pytan ,sa tylko glupie odpowiedzi , takie jak te dwie powyzej.

Po czwarte ,skoro jestescie wszystkowiedzacy i macie takie poczucie humoru to powinniscie zmienic forum !!!!

 

psia mac jaka agresja.

a dawno mnie nie bylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długich przemyśleniach i przeczytaniu większości postów na temat silikatów zdecydowałem, że będę budował właśnie z tego materiału. Zastanawia mnie tylko jedna sprawa, jak mocowaliście (ci którzy już ocieplili)

styropian do ścian? W materiałach dotyczących ocieplania styropianem jest napisane aby nie wiercić udarowo otworów pod kołki mocujące , gdyż klej przestanie trzymać. Jak to jest w waszym przypadku ?

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrk1 - po wywierceniu ponad tysiąca dziur pod kołki w silikatach mogę stwierdzić - NO PROBLEM !!!

Dom mam cały z silikatów i obłożony styropianem i cegłą klinkierową.

Pierwsza i trzecia warstwa połączone kotwami (4 na m2).

Kwestia podstawowa - odpowiedni dobór wiertła do kołka... :wink:

(kołek ma być wbijany z lekkim oporem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom mam cały z silikatów i obłożony styropianem i cegłą klinkierową.

 

Krystian - może ty mi pomożesz?

Ponawiam pytanie zadane jakiś czas temu odnosnie tynków - gruntować silikaty

przd tynkami cementowo-wapiennymi czy nie gruntować? A może coś jeszcze

innego trzeba z nimi zrobić?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do cięcia silikatów szlifierką:

- jest to rzeczywiście jedyna sensowna metoda, nawet konsultant Silki po cichu powiedział, że ta ich gilotyna nie dość, że droga to jeszcze nie można nią uciąć prosto jakby się chciało,

- koniecznie tarcza diamentowa,

- co do kupowania zwykłych tarcz diamentowych w supermarkecie po ok. 50-80 zł: jeśli operator szlifierki nie skrzywi podczas cięcia to trochę wytrzymują, ale jeśli mu ręką drga to boczne krawędzie takich tarcz błyskawicznie się niszczą i po trzech dniach pracy tarcza jest do wyrzucenia. Ja polecam trochę droższe tarcze posiadające także boczne powierzchnie pokryte w częściach diamentem. Taka tarcza jest też wygodniejsza do skomplikowanych docinek pod kątami innymi niż prosty, albo, kiedy zdarza się że trzeba "ciut" skrócić bloczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moglby mi ktos objasnic jak to wyglada te obkladanie steropianem silikatu , gdy robie sciane trojwarstwowa?

 

rozumiem, ze mam sciane z silikatu, terza stawiam dzielnie sciane oslonowa z klinkieru

co ze steropianem?

daje go zanim zaczen murowac klinkier?

trzeba go jakos przylepic, czy tylko polozyc

jak to jest z tymi kotwami?

 

kiedy wierce dziury?

jak juz wymurowalem klinkeir na odpowiednia wysokosc?

i teraz wypada kotwa?

albo musze jakos zgadywac gdzie bedzie ta kotwa najlepiej pasowala?

 

i wierce przez steropian?

albo najpeirw wierce a potem klade steropian i celuje kotwa w kolek?

 

podpowiedzcie cos bo na prawde nie wiem jak to wyglada

sosunkowo prosto jest dla mnie wyobrazic sobie jak to by bylo stawiac wszystkie 3 sciany jednoczesnie

ale niestety musze tak zaplanowac robote aby zamknac stan surowy w 2005 i nie bedzie to latwe nawet odkladajac ocieplenie na 2006

 

prosze o wypowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom mam cały z silikatów i obłożony styropianem i cegłą klinkierową.

 

Krystian - może ty mi pomożesz?

Ponawiam pytanie zadane jakiś czas temu odnosnie tynków - gruntować silikaty

przd tynkami cementowo-wapiennymi czy nie gruntować? A może coś jeszcze

innego trzeba z nimi zrobić?

 

Pozdrawiam

Chyba sprawdzasz naszą wiedzę tym pytaniem. Zawsze trzeba silikaty zagruntować przed tynkowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy budując się z takich bloczków, wiatr nie gwiżdże w szczelinach pionowych pióro-wpust (tam się kleju nie daje):

 

http://www.ludynia.pl/page/images/bp/fmp258x250x220ww.gif

 

Czy może lepiej budować z takich, i szczeliny pionowe wypełnić zaprawą?

 

http://www.ludynia.pl/page/images/bp/amd500.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy budując się z takich bloczków, wiatr nie gwiżdże w szczelinach pionowych pióro-wpust (tam się kleju nie daje):

 

http://www.ludynia.pl/page/images/bp/fmp258x250x220ww.gif

 

Czy może lepiej budować z takich, i szczeliny pionowe wypełnić zaprawą?

 

http://www.ludynia.pl/page/images/bp/amd500.gif

BEz obawy o przeciągi. Szczeliny te są tak wyprofilowane aby przy równym murowaniu (klejeniu) nic podobnego się nie wytwarzało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szaruś - w temacie hulania wiatru w szczelinach ci nic mądrego nie odpowiem, bo stawiałem

od razu mur 3W, i tu na pewno wiatr nie hula ;)

 

Czy bloczki trzeba najpierw nawilżać (moczyć) przy murowamiu na klej, czy kleić na sucho?

 

A co do murowania silikatów to zauważyłem, że gdy bloczki były stawiane w upalne dni to zdarzało sie

że po kilku dniach klej nie trzymał. Nie były to sytuacje nagminne, ale zdarzały się. I podejrzewam,

że wynikały właśnie z suchości bloczków silikatowych, które momentalnie odciągały całą wilgoć z kleju.

Nie uważam tego za jakąś straszną wadę, bo jak ściana dostanie później wilgoci choćby z deszczu czy

z tynku to klej pewnie zwiąże, ale przyznaję - byłem tym nieco zaskoczony i rozczarowany,

bo liczyłem, że jak użyłem klej zamiast zaprawy to już nic tego nie ruszy :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie

robil juz ktos wz tych duzych bloczkow polmetrowych z ludyni sciany?

jakie wrazenia?

 

no i prosze zna ktos jakas strone gdzie jest pokazane jak sie mocuje kotwy do scian jak juz stoi sciana nosna a ja potem robie ocieplenie i oslonowa

chodzi o to ze nie wyobrazam sobie tego niby wiercenia w scianie nosnej

(znaczy to tak ale jak potem trafic ta kotwa w ten kolek i jak zalozyc styropian?

przeciez, zeby wywiercic dziure to musze wiedziec dokladnie gdzie ona wypadnie, a zeby to wiedziec to musze juz byc mniej wiecej na tym poziomie z moja cegla oslonowa a jak juz tam jestem to juz mam styropian miedzy scianami a jak go juz mam to nie mam dojscia wiertarka do sciany nosnej

 

 

gdzie tkwi blad w moim rozumowaniu?

na jakim poziomie?

 

podejrzewam ze moze byc tak, ze musze zgadywac gdzie wypadnie fuga miedzy ceglami sciany oslonowej jakis metr do przodu

i pozniej ewentualnie zyc z roznica paru centymetrow roznicy w tym co mi wyjdzie a tym gdzie jest kotwa?

 

powiedzcie cos wreszcie?

watek czytalem juz dawno jest piekny i dlugi i nie pamietam zeby bylo tam o tym i nie mam czasu czytac go znowu wiedzac, ze moge tego nei znalezc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...