Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak budować SILKĄ?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy słyszeliście informację, że Xella bardzo pogorszyła jakość Silki? Podobno "nie trzyma" wymiarów. Z tego powodu (?) oferta na wykonawstwo mojego domu urosła o kilka tysięcy złotych. :evil:

 

Właśnie skończyłam pierwszą kondygnację z silki na klej.

Jeżeli chodzi o wymiary Xelli to mój murarz jest bardzo zadowolony. Jedyna uwaga jaką zgłosił to minimalna różnica w wysokości pomiędzy bloczkiem 18 a 24. (24 jest milimetr niższy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gregmena

niemce biją silke jakością i równością,a przede wszystkim ceną, ceny które podałeś byłyby dla mnie koszmarem....

 

jedynie elewacyjna silka lux jest piękna, a nawet równie piękna jak elewacyjna z niemiec, może nawet bielsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natomiast co do murowania wpadlem na pomysl zeby murowac bloczki do gory nogami i w dziury lac bardzo chuy beton- mam takie plany gdyz zaluje ze nie kupilem blokow pelnych

.

 

m.dworek, wyjasnij proszę o co chodzi z tym zatykaniem dziur w bloczkach. Po co? Dlaczego?

a to dlatego ze zaluje terza ze nie kupilem bloczkow pelnych a chce miec wieksza akumulacje ciepla i dzwiekochlonnosc wiec wymyslilem pomysl z zalewaniem dziur zaprawa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natomiast co do murowania wpadlem na pomysl zeby murowac bloczki do gory nogami i w dziury lac bardzo chuy beton- mam takie plany gdyz zaluje ze nie kupilem blokow pelnych

.

 

m.dworek, wyjasnij proszę o co chodzi z tym zatykaniem dziur w bloczkach. Po co? Dlaczego?

a to dlatego ze zaluje terza ze nie kupilem bloczkow pelnych a chce miec wieksza akumulacje ciepla i dzwiekochlonnosc wiec wymyslilem pomysl z zalewaniem dziur zaprawa ;)

 

 

W ten sposób nie poprawisz ani akumulacyjności cieplnej ani na pewno dźwiękochłonności. Daj spokój - szkoda twojej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że chwalicie się po ile kupiliście, więc i ja się dołączę.

Właśnie dzisiaj zadatkowałem Silkę E18 - 2550 szt., czyli 170 m kw.

Zapłaciłem 2,42 zł brutto za sztukę, czyli 36,3 zł na metr kw.

Do tego niestety transport - 4 kursy po 150 zł

 

Czyli:

cena z transportem 2,66 zł / szt. czyli 39,82 zł / metr kw.

 

I witam w klubie budujących Silką :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dokonałem zakupu projektu czyli machina ruszyła (a raczej powoli rozpędza się, bo papierki toczą się już jakiś czas). Ściana nośna i ścianki działowe będą z silikatów. Na dzisiaj myślę, że będzie to silka, a konkretnie silka E (blisko mam cegielnię w Starym Kurowie). Mam pytanie do zaprawionych w bojach kolegów i koleżanek dotyczące tak reklamowanych "bezpiecznych kanałów elektrycznych".

 

Jak to się sprawdza:

- czy łatwo utrzymać precyzję ustawienia bloczków i dodatkowo nie zachlapać kanałów?

- jak rozwiązaliście poziome odcinki kabli i wprowadzenie do kanałów? Idą dołem czy górą? Ja będę miał nieużytkowe poddasze więc mógłbym sobie puścić różne kabelki strychem, ale jak mam wejść w kanał jak od góry będzie wieniec? Dziury w nim zostawiać czy co?

- a może powinienem zapytać czy ktoś w ogóle te kanały ma i wykorzystuje?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...