Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak budować SILKĄ?


Recommended Posts

Anpi, już na Twoje pytanie odpowiedziałem powyżej, elewacje 3w po prostu się czyści, a elewacje z 2w można po prostu co kilka lat wymienic, raz że to może być konieczność (uszkodzenia) a dwa to najwięszy plus 2w można np zmienic kolor elewacji, czego ja nie moge zrobić.... (chociaż w zasadzie zawsze moge ściane także otynkować ;))

 

ale ja wybrałem wariant domu oszczędny, robię 3w, by się nie martwić odpadającym tynkiem i nie zmieniac elewacji, robię dach z ceramiki by za 20 lat nie zmieniac dachu....

 

budując dom 3w teraz i na przyszłośc, najważniejsze było to by było najtaniej i nic więcej

 

nie kwestionowałem że nie można budowac z silikatów 18, ale śmiałem się z budowania domu 18 silikat i 20 wełna, ani to mądre, ani oszczędne, ani sensowne... a na pewnoe kontrukcyjnie o niebo słabsze jak moje....

 

generalnie nie wiem dlaczego mówicie takie straszne kwoty że drożej 24 od 18, ja mam z niemiec i zapłaciłem chyba 300 zł więcej za 24 niż 18

może mówicie o silce, ale jej bym nie chciał jakościowo słabiutkie to w porównaiu z niemcami, a nawet ludynią (ale nie mówię o silce elewacyjnej)

 

1. Jak zamierzasz czyścić elewację z silikatu? Chyba nie szczotką? Myślisz, że usługa czyszczenia będzie tańsza niż EWENTUALNA naprawa elewacji 2W? I myślisz, że po czyszczeniu będzie wyglądała jak nowa? Wątpię.

 

2. Skąd informacje o słabej jakości Silki? Robiłeś może jakieś badania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość gregmena

2. wzialem 2 cegly jedna z zakladów xella nazywala sie silka

2 cegla z zakladów pcmb niemce

 

ogladam ja i facet który stawia z silki

 

wnioski:

cegla z niemiec idealna, równa

silka minimalne nierównosci, ale jednak

szzcególnie z niemiec silikat dobry pod klej bo równy

 

w cegle z niemiec zadnych ubytków

w cegle z siliki minimalne ubytki, uszczerbane na rogach

 

koniec, zal goscia ze jak duren przeplacil za silke, a ja mam o wiele tansze niemce

on zaplacil za 18 silka o 4000 zl plus transport wiecej niz ja za 24 niemce transport gratis, przy czym on ma domek minimalnie mniejszy i chyba materiaBow mniej zamówi niz ja

 

ale ta dyskusja nie ma sensu, to tak samo czy ytong z xella jest zawse lepszy od BK z polskiej firmy???? nie a na pewno drozszy, chyba ze tez chodzi o haso ja mam z ytonga, ale nie buduje domu dla szpanu ani na handel

 

aha cegla z silki latwiej pekala przy drazeniu w niej

 

uwagi powyzesze nie dotycza silki elewacyjnej snieznobialej, wspaniala jakosc, tu nawet lepsza od elewacji bialej z niemiec, ale cena 2 zl za sztuke a ja zaplacilem 50 groszy brutto za sztuke z transportem gratis

 

oczywiscie dochodzi jedna róznica, ktos powie ALE JA MAM DOM Z SILKI Z XELLI a ja nie moge szpanowac, ale czy warto placic 2 razy wiecej ?????

 

1. nigdy nie czyscilem, ale wkrótce przed impregnacja, rusza w ruch szczotki, opowiem jak bylo....

widzialem domy z bialej silki elewacji i karcherem ludzie myja i jest ok

 

no ale tu zazdrosze 2w, mozna sobie co kilka lat remontowac elewacje i zmieniac kolorek

ale ja nie mam kasy

 

 

 

 

wracajac do watku czy 18 czy 24, czekam namoment az ktos napisze ze robi dom 12 cm a welna 30, przeciez bedzie cieplej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gregmena

ANPI

1. zasada dyskutyjmy, a nie obrażajmy innych, wszyscy sie buduja i każdy ma wystarczająco dużo kłopotów, bym jeszcze zamiast argumentów czytał Twoje ataki na mnie.....

 

2. jak z Toba anpi dyskutowac skoro Ty w ogóle nie czytasz postów i wypowiedzi innych, piszesz, że nikt nie promuje tu teorii o grubszym ociepleniu niż warstwa nosna..... i że ja lecze swoje kompleksy, jak widze ty chyba tu leczysz swoją agresję, poczytaj wyżej wątek, cała ostatnia dykusja zaczeła się od rozmowy o silikacie na nośną 18 i wełnie 20 cm i wlasnie to zanegowałem, jako niezbyt mądre rozwiązanie

 

3. Anpi matematyka, 20 cm to więcej niż 18, więc chyba ty leczysz tui swoje urojenia, skoro atakujesz mnie i podpierasz swoją wypowiedż NIEPRAWDĄ

 

4. reasumując dykutujemy tu chyba o budownictwie, więc naprawde nie wiem dlaczego mnie atakujesz, gdybym leczył kompleksy to na pewno budowałbym z silki z xelli a nie z silikatów z PCMB niemce, albo pewnie budowałbym z YTONGa i smiał się z dziwaków silikatowych, albo z porothermu i smiałbym się z wszystkich produktów xelli

Anpi twój ostatni wątek, to atak a brak argumentów, ja opisałem swoje spostrzeżenia o cegłach i o grubościachg ściany... jeśłi rozmowy o budowaniu ci nie odpowiadają, przejdź na forum onetu albo wp tam na pewno możesz innych do woli poobrażac

 

koniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ANPI

1. zasada dyskutyjmy, a nie obrażajmy innych, wszyscy sie buduja i każdy ma wystarczająco dużo kłopotów, bym jeszcze zamiast argumentów czytał Twoje ataki na mnie.....

 

2. jak z Toba anpi dyskutowac skoro Ty w ogóle nie czytasz postów i wypowiedzi innych, piszesz, że nikt nie promuje tu teorii o grubszym ociepleniu niż warstwa nosna..... i że ja lecze swoje kompleksy, jak widze ty chyba tu leczysz swoją agresję, poczytaj wyżej wątek, cała ostatnia dykusja zaczeła się od rozmowy o silikacie na nośną 18 i wełnie 20 cm i wlasnie to zanegowałem, jako niezbyt mądre rozwiązanie

 

3. Anpi matematyka, 20 cm to więcej niż 18, więc chyba ty leczysz tui swoje urojenia, skoro atakujesz mnie i podpierasz swoją wypowiedż NIEPRAWDĄ

 

4. reasumując dykutujemy tu chyba o budownictwie, więc naprawde nie wiem dlaczego mnie atakujesz, gdybym leczył kompleksy to na pewno budowałbym z silki z xelli a nie z silikatów z PCMB niemce, albo pewnie budowałbym z YTONGa i smiał się z dziwaków silikatowych, albo z porothermu i smiałbym się z wszystkich produktów xelli

Anpi twój ostatni wątek, to atak a brak argumentów, ja opisałem swoje spostrzeżenia o cegłach i o grubościachg ściany... jeśłi rozmowy o budowaniu ci nie odpowiadają, przejdź na forum onetu albo wp tam na pewno możesz innych do woli poobrażac

 

koniec

 

1. Jeśli poczułeś się urażony tonem mojej wypowiedzi, to przepraszam. Ale... Twoja propozycja była ewidentną formą zaczepki. Chyba nie sądzisz, że znajdzie się ktoś, kto będzie budował z 18 cm muru i 30 cm ocieplenia?

 

2. Czytam inne posty. Ale chyba jest różnica między propozycją 18 cm + 20 cm, a Twoją propozycją 12 cm + 30 cm. Pomijam już fakt, że nie buduje się ścian nośnych zewnętrznych 12 cm.

 

3. Teoretycznie masz rację. Ale 18 cm + 20 cm to praktycznie "pół na pół" (biorąc pod uwagę tolerancję wymiarów materiałów). A Ty zaproponowałeś absurdalne 12 cm + 30 cm. Proporcje są trochę inne, nie sądzisz?

 

4. Nie rozumiem o co Ci chodzi. Ja kupiłem Silkę, nie dlatego, że nazywa się Silka, tylko dlatego, że dostałem najlepsze warunki. Cegła to cegła, kupuję tam gdzie jest taniej i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gregmena

4 OK, u mnie były inne warunki a silka była strasznie droga, ale koło mnie jest wielu producentów, leżajsk, ludynia, niemce, może dlatego ceny silikatów niskie, a silka z daleka to droga

ta silka którą oglądałem nie była najlepsza... ale to nie oznacza że Twoja była równie fatalna

 

a co do 1,2 3, dom buduje się na ścianie nośnej.... ocieplenie służy czemu innemu, ale jak patrze na wypowiedzi ludzi, tylko patrzeć jak ktos na forum napisze, 18 silikat 25 wełna, a w sumie czemu nie 30, na pewno będzie mu cieplej, ale czy mądrzej i oszczędniej?? ściana także musi miec w naszym klimacie swoją grubość, ale nie tylko ze względu na zimę ale także na ewentualne podczas wielu dziesięcioleci użytkowania rożne w tejże ścianie, wiercenia, przybijania, obijania, wbijania, dlatego uważam że grubośc ściany 24 cm jest rozsądna.... a 18 cm o 6 cm mniej rozsądna...., horrorem uważam pojawiające się niusy o stawianiu ściany nośnej z silki 15......, nawet jerśli tak producenci piszą.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 OK, u mnie były inne warunki a silka była strasznie droga, ale koło mnie jest wielu producentów, leżajsk, ludynia, niemce, może dlatego ceny silikatów niskie, a silka z daleka to droga

ta silka którą oglądałem nie była najlepsza... ale to nie oznacza że Twoja była równie fatalna

 

a co do 1,2 3, dom buduje się na ścianie nośnej.... ocieplenie służy czemu innemu, ale jak patrze na wypowiedzi ludzi, tylko patrzeć jak ktos na forum napisze, 18 silikat 25 wełna, a w sumie czemu nie 30, na pewno będzie mu cieplej, ale czy mądrzej i oszczędniej?? ściana także musi miec w naszym klimacie swoją grubość, ale nie tylko ze względu na zimę ale także na ewentualne podczas wielu dziesięcioleci użytkowania rożne w tejże ścianie, wiercenia, przybijania, obijania, wbijania, dlatego uważam że grubośc ściany 24 cm jest rozsądna.... a 18 cm o 6 cm mniej rozsądna...., horrorem uważam pojawiające się niusy o stawianiu ściany nośnej z silki 15......, nawet jerśli tak producenci piszą.....

 

Nie rozumiem, dlaczego się upierasz, że 18 cm to "nierozsądna" grubość ściany. Skoro materiał ma odpowiednią wytrzymałość, architekci projektują i OBLICZAJĄ domy dla ściany 18 cm, to po co robić grubszą? Droższy transport, więcej zaprawy, mniejsza powierzchnia pomieszczeń - to wady grubszej ściany.

 

Ja mam do Ludyni jakieś 40 km, a mimo to ich dział handlowy jest na tyle mało elastyczny, że bardziej mi się opłaciło przywieźć Silkę z magazynu oddalonego o ponad 100 km, a i tak zapłaciłem ponad 1000 zł mniej niż za Ludynię. Poza tym Ludynia nie zapewnia transportu z HDS-em. Mam rozładowywać ręcznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gregmena

obliczenia, obliczeniami... architekci w tych domach nie mieszkają.... przyklad, ja mam w projekcie wieźbe pod dachówke ceramiczną, a mój cieśla (naprawde dobry) zlapal sie za glowe jak ktos mógl taką więźbe zaprojektować, że to dachu nie utrzyma ..... a zaprojektowal architekt......

 

co do 18, patrz wyżej uwagi użytkownika MarcinaU, może niech ktoś kto ma 18 oceni najlepiej

 

"Ale do tematu. Budując ponownie dałbym jednak silkę 24. Z niechęcią (z racji na formę wypowiedzi) ale przyznam rację gregmena - jak elektryk zaczął wkuwać kable to trochę mnie przeraziło, że zostaje 15 i mniej bloczka. A bruzda lecieć miała dookoła domu. Dlatego w części domu kable są w ścianie, a w części na ścianie. "

 

transport dla mnie czy bym wióz 18 czy 24 - gratis i rozladunek też

wiecej zaprawy - fakt

mniejsza powierzchnia - murarz budowal maksymalnie na zewnątrz i fundamenty i ściany na nich, moglem miec sciane 1w a mniejszy dom gdyby ktos zrobil do wewnątrz.... mówiąc obrazowo

 

grubsza ściana to stabilność - pamietaj przez wiele dziesiecioleci bedziesz w tej scianie robil wiele rzeczy, kul, ryl, wbijal.... obys nie doszedl do momenty ze sciana stoi na 5 cm nosnej..... a w 25 bedzie to jeszcze 11, róznica jest

chocialz mopze ty przez cale zycie tego domu po prostu nic nie bedziesz robil w scianie nosnej....

 

ludynia to komuna, masz racje

 

silka jest ok, moze ja widzialem jakas wyjatkowo wadliwą partie materialu...., zresztą nie mówie ze silka jest zla, jest bardzo dobra, ja tylko mówię, że cegly z niemiec podobaly mi się bardziej

 

Anpi nasza dyskusja do niczego nie prowadzi, zbudowales z 18 i jest Ok, ja jestem starą smieszną konserwą co ma dom z 24 nosnej i sciane 3w, nie jestem modny, nie buduje 2w, nie mam dachu z blachy, ale z ceramiki, i mój dom to bunkier, no i jeszcze mam welne a nie styropian

 

powiem jedno silikaty są Ok, można budowac i 2w i 3w, byle nie 1w, myslenie moje i anpi to 2 rózne style myslenia i do zgody nie dojdzie

to nie do pogodzenia, tak samo jak nie dojda do zgody zwolennicy 2w i 3w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregmena - jak już powołujesz się na mnie to pamietaj moje zdanie - ściana nośna to jedno ocieplenie to drugie. Nie spodziewaj się, że ktoś zaproponuje budowanie z 12. Ale 18 + 25 ocieplenia to już może się zdarzyć. Dlaczego? Bo 18 jest konstrukcyjnie dopuszczalna, a 25 ocieplenia jest cieplejsze niż 15. A czy warto? To już osobna dyskusja nie mająca związku z całym tym wątkiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gregmena

nie powoluje sie na ciebie, ja tylko ciebie cytuję....

oczywiście wszystko można, także 18 nosna plus 25 welna, mozna nawet 24 nosna plus 30 welna

zreszta mozna i 18 plus 30 a moze 2 razy po 20 welna, na pewno nikt nie bedzie mial cieplejszego domu, prawda, fakt

 

ja tylko delikatnie zaznaczam ze jak sie robi sciane 18, to nie tylko podczas budowy, ale takze przez kilkadziesiat lat budowy w tej scianie robimy rózne rzeczy, Ty marcin wkuwales kable.... ale za 10 lat do czegos bedziesz kul sciany do czegos co moze dzis w ogóle nie istnieje, dziś masz w niektórych miejscach sciane 15, a jak jeszcze pokujesz, to bedzie nosna 10

 

po prostu 24 jest stabilniejsze i pewniejsze i w zasadzie nie wiem czemu po prostu anpi mi nie przyzna racji.... przeciez ja przyznaje ze 18 jest dopuszczalne, ale ze wzgledu na nieprzewidywalnosc, co w przyszlosci bedziemy w scianie robic, niezbyt pewne

zreszta o co to rozmowa

robisz 18 ok

robisz 24 ok

 

mi murarz, powiedzial nie rób 18, w hurtowni sie smiali, (za 24 zaplacilem 300 zl wiecej wiec chyba duzo nie zarobili wiecej), w projekcie mam 24, wiec zrobilem 24 i mysle ze w przyszlosci mam wiekszą swobode kucia w scianach niz gdybym mial 18, czy to prawda?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gregmena

OK ciesze sie ze sie zgadzamy, na początku tej dyskusji wysmialem sciane 2w 18 plus 20, glownie z powodu nosnej ...., fakt faktem, jeśli do silikatów dajemy ocieplenie minimum 12, można dawac nieograniczona grubność welny, nawet i 20, gdzie dojdziemy do momenty ze ocieplenie jest grubsze niz sciana nosna a ja poddalem w watpliwośc sens sciany gdzie dom "stoi" na ociepleniu..., poddalem w watpliwosc poniewaz kujac sciane nosna, mozemy doprowadzic do momentu ze dom naprawde stoi na ociepleniu, ktora zreszta przy 2w latwo uszkodzic i co wtedy dziura..????

ale prawda jest taka ze ryjąc w ścianie, nawet i 24 mozemy zniszczyc, np raz postawic sejf w scianie, a za kilka lat wyjac sejm.... i co sciana stoi na ociepleniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale prawda jest taka ze ryjąc w ścianie, nawet i 24 mozemy zniszczyc, np raz postawic sejf w scianie, a za kilka lat wyjac sejm.... i co sciana stoi na ociepleniu

 

Co by się nie stało ściana stoi na ... ścianie. ocieplenie jest tylko do niej przyklejone. Jak zrobisz w ścianie dziurę, nawet taką jak sejf na wylot to ściana stoi z uwagi na swoją konstrukcję. Ocieplenie nie wiem jak grube jej nie wzmacnia. Podobnie jak ściana 3W - zewnętrzna warstwa jest osłonowa, nie konstrukcyjna. Więc na wytrzymałość ściany nie ma znaczenia czy przykryjesz ją gazetą czy 30 cm wełny (no może ma bo wełna w końcu troche waży :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

 

Juz prawie jestem silikatowcem, bo wlasnie negocjuje cene na Silke E24 (20MPa). Chcialem sie Was poradzic czy warto szukac taniej czy to co dostalem to standard (to moje pierwsze negocjacje budowlane:), bo wydaje mi sie, ze dostalem sensowna oferte. Na stronie Xelli Silka jest w cenie 3.62/bloczek + transport jakies 900pln. Ja wynegocjowalem taka oferte: 3.09/bloczek, transport malymi partiami z HDS gratis (okolo 7 transportow). (Acha, buduje sie pod warszawa, wiec chodzi mi o tutejsze ceny)

Co sadzicie? Mi sie wydaje to dobra oferta, ale moze to standard i warto jeszcze poszukac? Prosze o szybka odpowiedz, bo do konca tygodnia musze podjac decyzje o zakupie.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... mi murarz, powiedzial nie rób 18, w hurtowni sie smiali, (za 24 zaplacilem 300 zl wiecej wiec chyba duzo nie zarobili wiecej), w projekcie mam 24, wiec zrobilem 24 i mysle ze w przyszlosci mam wiekszą swobode kucia w scianach niz gdybym mial 18, czy to prawda?????

Troszeczkę dziwne argumenty aby budować ściany 24. Ja mam M18 i jak już wybuduję to nie mam zamiaru już nic więcej kuć. Co ja mówię (piszę) ja prawie wcale nie kułem mojej 18. Od podłogi do liczniku pod wiązkę przewodóe elektrycznych i tyle. Kanalizację zabuduję. Po co kuć? CO, CWU - wszystko w podłogach tylko w kotłowni pójdzie na ścianie ale tylko niektóre. A powiesić obrazek czy szawkę w kuchni??? Nie przesadzajcie. Jak często zmienia się meble w kuchi???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gregmena

wakeman - Ty chyba jesteś wróżka!!!!!

 

a co jeśi za 15 lat będziesz remontowal swój system grzewczy domu a tu jest super nowosc, alternatywne źródło ogrzewania, super tanie, koszt ogrzewania 1 zl/miesiecznie... ale bedzie wymagalo kucia w scianie???? czy wtedy tez powiesz nie chce tego cche nadal archaiczne gazowe, bo nie bede kul w scianie.....

 

wszystko zalezy od sposobu myslenia, ty myslisz DZIS wiem ze nie bede nigdy kul, a ja mysle NIewiem czy za 15 lat nie bede kul, a 24 daje mi wieksza swobode kucia niz 18, sam to przyznasz....

 

tak jak zrobilem sciane 3w, bo niew iem czy za 10 lat nie powiesze kosza na scianie....

 

tak jak zrobilem dach z dachówki ceramicznej, bo za 15-20 lat dzieci pojda na studia a ja bede potrzebowal kasy na ich studia a nie na remont dachu, niestac mnie na robienie dachu z gontu i naprawianie dachu co 15 lat

 

poza tym zrobilem po prost sciane 3w taniej niz 2w nie tracąc nic z metrazu domu i tylko o to mi chodzilo, o stabilna pewna sciane i ekonomike

 

do picasso ceny które podaleś bylyby dla mnie horrorem

ja mialem za cegle 24 bodajze 1.80 pióro-wpust brutto transport i rozladunek gratis

na 18 oszczędziłbym bodajże 300 zł

 

ja jestem konserwa, dom chce mieć solidny, 3w, z elewacją, dach z dachówki.... i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gregmena

zanim podjąłem decyzje z której silki budować, oglądałem te cegły z xella, ludyni, niemiec i leżajska....

 

i jakościowo najgorzej silka jakaś nierówna, odłamane brzegi i zrezygnowaem z niej na rzecz niemiec, któa była równie udana jak ludynia i leżajsk.... poza tym oglądaem budowy z silki i myśle ze niemce biją xelle

 

a cenowo silka to horror, a wolanie kasy za transport jest śmiechu warte

dlatego mam z niemiec, prawie o połowe taniej i transport i rozładunek gratis (ale kupoiwawem w miejscowej hurtowni nie w samym zakładzie, w zakładzie cena była wyższa...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanim podjąłem decyzje z której silki budować, oglądałem te cegły z xella, ludyni, niemiec i leżajska....

 

i jakościowo najgorzej silka jakaś nierówna, odłamane brzegi i zrezygnowaem z niej na rzecz niemiec, któa była równie udana jak ludynia i leżajsk.... poza tym oglądaem budowy z silki i myśle ze niemce biją xelle

 

a cenowo silka to horror, a wolanie kasy za transport jest śmiechu warte

dlatego mam z niemiec, prawie o połowe taniej i transport i rozładunek gratis (ale kupoiwawem w miejscowej hurtowni nie w samym zakładzie, w zakładzie cena była wyższa...)

 

Coś kręcisz. Twierdzisz, że budujesz z silkatu 24 cm, tymczasem Niemce nie produkują takiego bloczka, tylko 25 cm. Jeszcze jakieś dampingowe ceny podajesz.

 

Może wstaw jakieś zdjęcia Twojej budowy, bo coś zaczynam podejrzewać, że jesteś tylko budowniczym-gawędziarzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...