Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak budować SILKĄ?


Recommended Posts

Byc moze zadam pytanie na ktore padla juz odpwiedz, ale ten watek jest bardzo rozbudowany a ja nie mam teraz czasu aby dokladnie przestudiowac go od deski do deski.

 

Tak wiec pytanie jest nastepujace, kiedy nalezy zagruntwac sciany z silikatow? Czy mozna zrobic to juz na etapie stanu surowego otwartego?

 

Dziekuje za pomoc.

 

/GregM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

wszystko zalezy od sposobu myslenia, ty myslisz DZIS wiem ze nie bede nigdy kul, a ja mysle NIewiem czy za 15 lat nie bede kul, a 24 daje mi wieksza swobode kucia niz 18, sam to przyznasz....

 

Gregmena - co ty masz z tym kuciem? W kamieniołomach robisz czy co? :-? 8)

 

Z ciekawości - jakiej klasy masz te bloczki z Niemiec? Bo Picasso kupuje bloczki klasy 20

- których niemce nawet w ofercie nie mają (swoją drogą - w tych to się musi dopiero fajnie kuć :D ).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gregmena

rydzu nic tylko takie jaja, mieszkam w bloku i normalnie se mieszkam, 15 lat i nic, a tu pewnego dnia sysze kucie..... a 15 lat nic nie kuło... a tu stuk stuk i puk i sąsiad mi do domu wlazł..... i tu zobaczyłem na zywca różnice 18 cm a 24 cm...... nibny nie wiele a JEDNAK....

 

dziś nic nie kuje, ale za 15 lat nie wiem...

 

dach robie tez z dachówki, bo burzyłem dom na działce i dachówka po 80 latach była piękna... dlatego robie z dachówki i wiem ze za 15 lat nie bede zdzieral GONTu czy blachy....

 

po prostu patrze wstecz....., dlatego jak słysze wakeman ze nigdy nie będzie kuł, to śmiac mi sie chce......., tak jak się z sąsiada uśmiałem, który też przez 15 lat NIC NIE KUŁ

 

mówię ze jestem tradycyjną konserwą i uważam że dom moją fortecą i stawiam go na ścianie nośnej.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gregmena

Anpi daj meila, wyśle ci na priw zdjęcia.... (bo nie umiem tu wstawić)

 

osz choolera ale wtopa rzeczywiście niemce mają 25... co mnie jeszcze bardziej cieszy niz 24 i 18... :)

 

ceny żadne nie dumpingowe, a nawet mogo byc taniej, płaciłem hurtowni za cały materiał na dom w styczniu, materiały odbierałem od maja i czerwca.... wpłacie kolosalna sumę z góry, to i ceny były dobre... a poza tym sam przyznasz że ceny w styczniu są inne niż w środku sezonu..... i sam przyznasz że jak kupuje wszystko to można wynegocjowac lepszą cenę niż kilka palet cegły.. poza tym jak ktoś śledzi cennik w niemcach, wie że jeszcze w kwietniu cena bez rabatu była 2.40 zl brutto, a obecnie bez rabatu jest 2.90 .... rabat około 20% w hurtowni.... więc ceny takie sobie dostałem na silikat, myśle ze moglo byc lepiej, naprawde ogromny upust w porównianiu z cena z dzis mialem na welne gdy placilem za nią w styczniu..... wełna rockton rocwoola - poezja, niech się chowa styropian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gregmena

oj jezdze vanem wiec moze racja....

a w porównaniu z projektem i sciana 2w, robiac sciane 3w nic nie stracilem powierzchni uzytkowej domu, a nawet zyskalem, bo murarz tak kombinowal by wyjsc na zewnatrz poczynajac od fundamentów.....

 

zreszta akurat chyba mylimy pojecia przeciez mozna jak niektórzy zrobic spokojnie sciane 2w grubsza od 3w.... byly tu już zapytania o 18 cm sciane nosna i 30 welna......

 

 

ludzie to wolny kraj i kazdy robi jak cche, jeden robi jak ja 3w i dachem dachówki, elewacja z cegielki.... bo policzylem ze taniej mnie to wychodzi DZIŚ, i na pewno taniej wychodzi mnie to za 15 lat

 

drugi robi sciane 2w 18 silikat, da na to 15 styropianiu, na dach gont i też dobrze... a że wcale nie taniej a za 15 lat remont budynku....., toz co najwyzej przegoni myszy z styropianu.....

 

dzis sciana 3w wyszla mnie nie drozej niz sciana 2w

 

a co do kosztów za 10-15 lat widze u ludzi domy sprzed 10 lat-15 lat

widze u ludzi domy 3w z dachówką, i elewacja z cegielki nadal są piękne

 

a domy 2w tynkowane i z gontem alba blachą są już z powodów nie tylko estetycznych do remontu

mnie nie jest stać na droga budowę 2w i wrzucic na dom jakis gont, bo za 15 lat dzieci idą na studia (oby) i nie wiem czy bedzie mnie stac na to....

 

ale budujta jak chceta i mi pozwólcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gregmena

ok,

 

 

anpi ale ty w kazdym wątku tu atakujesz mnie, a argumentów poza atakiem nie masz zadnych juz nawet oskarżyles mnie ze jestem klamca i nie buduje domu, a meila do dzis minie podales bym ci przeslal foty

 

więc sorry ja podaje argumenty i swoje zdanie, a ty atakujesz mnie personalnie i nic wiecej

 

kto ma racje????

 

ja mysle ze mamy tylko inne myslenie, ja mysle cio bedzie i dzis i za 20 lat, a wy myslicie byle dzis bylo dobrze.... patrz wakema nigdy nuie bede kul w scianie..... a reke sobie wakeman da za to uciac za 20 lat?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok,

 

 

anpi ale ty w kazdym wątku tu atakujesz mnie, a argumentów poza atakiem nie masz zadnych juz nawet oskarżyles mnie ze jestem klamca i nie buduje domu, a meila do dzis minie podales bym ci przeslal foty

 

więc sorry ja podaje argumenty i swoje zdanie, a ty atakujesz mnie personalnie i nic wiecej

 

kto ma racje????

 

ja mysle ze mamy tylko inne myslenie, ja mysle cio bedzie i dzis i za 20 lat, a wy myslicie byle dzis bylo dobrze.... patrz wakema nigdy nuie bede kul w scianie..... a reke sobie wakeman da za to uciac za 20 lat?????

 

Chyba źle mnie zrozumiałeś. Nie atakuję Cię, nie znam Cię. Dziwi mnie tylko trochę Twoje zacietrzewienie. I tyle.

 

Mój mail: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gregmena, ja już cię nie za bardzo rozumiem.

 

Spór jest o ścianę 2w-3w, czy o grubość warstwy nośnej 18, 24 cm?

 

Bo jedon do drugiego ma się jak piernik do wiatraka.

 

Wydaje mi się, że gregmena za wszelką cenę chce nam udowodnić, że jedyną słuszną grubością ściany jest 24 cm, a (ostatnio) jedynym słesznym pokryciem dachu - dachówka ceramiczna :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gregmena

anpi zasugerowaeś że jestem kłamcą a to nie mile....

 

dachówka ceramiczna nie jest jedynym slusznym, ale na pewno najlepszym i tyle, chyba nie ma zadnych watpliwosci, jesli pytam w hurtowni o cene blachy a pan mi mówi ze ta blacha to 36 zl za metr to juz zaczyna oznaczac ze dach z ceramiki nie jest miazdzaco drozszy.... nawet pomimo drogich dodatków

 

szarus ta chora nic nie wnoszaca dyslusja z gregmenem, rozpoczela sie od mojego smiechu z propozycji sciany 18 nosna plus 30 welna

 

przyznaje ze nie ide za prądem marketingu i reklamy i nie buduje 2w z 18 nosnej....

 

proponuje zakonczyc watek dyskusji o niczym, niech kazdy buduje jak chce, o slusznosci rozwiazan porozmawiajmy za 15-20 lat

 

podkreslalem wiele razy ja jestem konserwa buduje z starego materialu jakim jest silikat, buduje nie jak mi kaza reklamy 1w, czy 2w ale 3w

 

powiedzcie lepiej czym zaimpregnowac elewacje z silikatu najlepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze , te 6 cm oszczędności na ścianie fundamentowej to już rosyjska ruletka. Jak ktoś lubi codziennie sprawdzać czy jego dom jeszcze stoi, czu już przypadkiem gdzieś się wali to proszę bardzo. Ale ja wolę skakać na spadochronie , jak mam sobie podnosić ciśnienie. W domu chcę być spokojny. :D

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gregmena

Anpi ale w co ci sie nie chciało wierzyć?? że ktoś buduje ściane 3w??? że ktoś ma nosną 25, robię tak jak mam w projekcie i tyle.... więc po cóż twa złosliwośc?????

czy już wszyscy wierzą tylko w marketing i reklame i uwierzyliże norma to 2w albo 1w??? przeciez to drożej i mniej pewnie, nie wspominajc nawet o pojawiających się na forum muratora wątkach typu jak powiesic kosz na ścianie 2w albo że tynki pekąją na 2w

Nie przysięgam tez jak niektórzy ze na pewno nigdy nie będe kuł w ścianach... bo to już dopiero szczyt głupoty... choćby z powodu braku przewidywalności przyszłości.... a co jeśłi za 15 lat będziemy wymieniac nasze ogrzewania i wląsnie będzie nowe supertanie ogrzewania które dawac bedzie darmowa energie ale będzie wymagało kucia...

 

oczywiście na szczęscie to wolny kraj i naprawde sie ciesze że budujecie jak chcecie, nawet fundamenty, nawet ściane o grubości 15, 18

 

szaruś i tówj znajomy zrobił coś złego???

widze jakąś dziwną złośliwośc z waszej strony, gdzie zamiast argumentów o słuszności ściany 18, są ataki personalne na mnie i po co???

 

próbowałem już kilka razy zakończyc tą dyskusje, ja podałem swoje argumenty, wy zapewniliście że nigdy w ścianach nie będziecie kuć przez całe życie (;)), więc dajmy sobie siana pogadajmy za 20 lat

 

 

PAX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anpi ale w co ci sie nie chciało wierzyć?? że ktoś buduje ściane 3w??? że ktoś ma nosną 25, robię tak jak mam w projekcie i tyle.... więc po cóż twa złosliwośc?????

 

Strasznie jesteś przewrażliwoony na swoim punkcie.

 

A co do tego czy Ci wierzę czy nie - najpierw się upierałeś, że budujesz z bloczków 24 cm. Okazało się, że jednak nie. Upierasz się, że kupiłeś bloczki 24 cm taniej niż 18 cm. To też ciekawe. Poza tym w kółko powtarzasz tą samą śpiewkę o ścianie 3W i dachówce ceramicznej.

 

Dla mnie możesz budować nawet ścianę 8-warstwową. Nie wiem tylko po co się tak zacietrzewiasz?

 

Nie przysięgam tez jak niektórzy ze na pewno nigdy nie będe kuł w ścianach... bo to już dopiero szczyt głupoty...

 

No, teraz to Ty obrażasz innych.

 

szaruś i tówj znajomy zrobił coś złego???

widze jakąś dziwną złośliwośc z waszej strony, gdzie zamiast argumentów o słuszności ściany 18, są ataki personalne na mnie i po co???

 

Postawiłeś sobie za punkt honoru walkę o wyższość 3W nad 2W?

 

Niestety - nadal nie wierzę, że w ogóle budujesz jakiś dom. Miałeś mi przysłać zdjęcia. I co? Do dziś nie doszły :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...