Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak budować SILKĄ?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Drodzy Silikatowcy,

 

Cóż tu dużo mówić... czytam Wasz wątek i Forum chyba od 2004 i ... zaczynam budowę :D :D :D W zeszłym tygodniu odebrałam pozwolenie na budowę, ENEA ciągnie właśnie prąd, ekipa już wybrana, w sobotę kopię dziury pod słupki z tymczasowym ogrodzeniem, wstawiam "sławojkę", studniarz kopie studnię i za jakieś 2 tygodnie ZACZYNAMY TRA,TA,TA...

 

Oczywiście z silikatów, na klej, ściana 2W, 25 cm, cegła P+W + wełna 18 cm.

 

Cieszę się bardzo, ale ostatnie dni spać nie mogę, bo ogarniają mnie takie strachy i obawy, że szok :roll:

 

Proszę Was bardzo o pomoc i rady. Muszę powiedzieć, że moje dotychczasowe decyzje to wypadkowa doświadczeń RYDZA, MarcinaU, Wakmena, Arqa, Markusa_Gdynia, Jagny i wielu innych dobrych ludzi, którzy sa otwarci i chętni by dzielić się swoimi doświadczeniami z innymi - to jest bezcenne :wink:

 

Dziękuję Wam Wszystkim i proszę o wyrozumiałość w przypadku pytań trudnych, głupich, naiwnych i innych...

 

Pozdrawiam i z utęsknieniem czekam na suchą wiosnę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jeszcze może wypowiedzieć się na temat "zimnych silikatów" po przejściu tej zimy?

 

Bardzo ciężko jest wykonać bruzdy pod instalacje?

 

ad 1

pisałem to już w wątku o zużyciu gazu :

2005-10 - zużycie 137m3 (ok 180pln)

2005-11 - zużycie 236m3 (ok 310pln)

2005-12 - zużycie 313m3 (ok 410pln)

2006-01 - zużycie 388m3 (ok 510pln)

2006-02 - zużycie 259m3 (ok 340pln)

2006-03 - zużycie do dzisiaj 163 m3 (ok 220pln) - do końca miesiąca dojdzie do 250 pln.

 

Podane wartości obejmują zużycie gazu na co, cwu i gotowanie.

Dom dość duży (240m2) z czego 140 ma temperaturę 22-23 stopnie, a 100m2 temperaturę 16-17 stopni.

Materiał domu: silikat 24cm/styropian 15cm/silikat 12cm. Stropodach ocieplony styropianem.

Kominek - w styczniu paliliśmy tylko w dni poprzedzające duże spadki temperatur. Poza tym

unikalismy bo chciałem sprawdzić na co stać naszą instalację co.

Teraz w marcu trochę cześciej palimy - kominek skręcony ma max. Od początku sezonu

zuzyliśmy około 3-3,5 m3 średnio wysezonowanego drewna (cięte i rąbane we wrześniu).

 

Ad 2

Bruzdy pod instalacje robi się łatwo. Pod zwykłe przewody elektryczne najłatwiej jest to robić

szlifierką kątową z 2 tarczami i podkładką dystansową między nimi którą reguluję się szerokość

bruzdy. Szersze bruzdy to 2 cięcia w odpowiedniej odległości i "dłutowanie" młotkiem :)

- też bez problemów.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jestem struchlała ze strachu :roll: ale nie dam się tak łatwo :wink: Do boju!!!

 

Pamiętam ten dziwny niepokój tuż przed startem budowy :)

Będzie dobrze!

 

Powodzenia i pozdrawiam

 

 

Ojej, ja tez juz się zaczęłam bać, a zaczynamy najwczesniej z końcem maja. Nie wiem co bedzie tuż przed :o

 

Słuchajcie, wytłumaczcie mi jeszcze raz jak to jest z tym ocieplaniem ścian od góry - na ścianach szczytowych od góry normalnie styropian (muruje się je niżej), tka? A co z tymi ścianami, na których leżą murłaty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przeciętny "ocieplacz dachu" będzie wiedział, że coś takiego należy wykonać? Czy trzeba stać nad nim jak kat nad straceńcem i pilnować wszystkiego?

 

W zasadzie to przy każdym etapie budowy należy stać i pilnować, wtedy może będzie dobrze. Ocieplenie dachu nie jest w tym przypadku wyjątkiem. Niestety. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z roznych postow wynika ze ekipom nie mozna wierzyc (moje zdanie zreszta jest podobne) i najlepiej wszystko robic samemu bo i tak czas sie traci na pilnowanie

 

 

oboje pracujemy w ogromnych firmach... w biurze od 9 rano do późnych godzin nocnych praktycznie każdego dnia.... :-? (dla mnie "wcześnie" to wyjść z pracy ok. 20.00 ...)

 

w soboty i niedziele śpię do południa, bo czasem muszę.... :oops:

 

jeżeli pojawię się na budowie częściej niż raz w tygodniu, to będzie to ogromny sukces... I na pewno nic nie zrobię sam przy budowie - choćbym bardzo chciał. :(

 

Czy w takich warunkach, my w ogóle możemy myśleć o budowie?? :o czy raczej o wygodnym mieszkaniu w bloku??? Ale marzy nam się pies, i ogródek, i ławeczka pod drzewem, i....

 

pls. poradźcie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduje sie kolejny fan silki :) Start -mam nadzieje tuz tuz, czekam jak na zbawienie na pozwolenie na budowe. Domek bedzie parterowy, do wysokosci parapetu 3W (silka 24+welna12+klinkier) powyzej parapetow 2W (silka 24 + welna18). W sumie decyzje o budowaniu z silki podjalem szybko. Po potwierdzeniu pozytywnych cech silki zarowno na tym forum jak i u kilku juz zasiedlonych rodzin -decyzja juz byla latwa. Domy ciche, zdrowy klimat w srodku, jak juz ktos wczesniej napisal - taka niby klimatyzacja, zima trzyma dobrze cieplo a latem przyjemny chlodek - ludzie u ktorych bylem to potwierdzili,za jednym wyjatkiem ( ale ten gosc zrobil termos dajac na silke 15cm styropianu).

A jak wyjdzie ? o tym napisze za jakies 3 lata :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie u ktorych bylem to potwierdzili,za jednym wyjatkiem ( ale ten gosc zrobil termos dajac na silke 15cm styropianu).

 

A na co ten gość od "termosu" narzeka, jeśli można wiedzieć? Bo nie wiem jak w praktyce, ale w teorii nie ma znaczenia, czy ocieplisz wełną czy styropianem. I tak przez ściany przechodzi tylko ok. 1% powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w takich warunkach, my w ogóle możemy myśleć o budowie?? :o czy raczej o wygodnym mieszkaniu w bloku??? Ale marzy nam się pies, i ogródek, i ławeczka pod drzewem, i....

 

pls. poradźcie..

 

Możecie. Ale niestety innym trybem pracy. Musicie pogodzic się z niedociągnięciami (po prostu nie będzie idealnie), brać tylko dobre i polecane ekipy, które trzeba pilnować relatywnie mniej, byc twardym i bez skrupułów egzekwoać swoje, robic raz w tygodniu dokładną kontrolę tego co powstało. Poza tym zaopatrzyc się w dobrą lampę aby codziennie po 22 też sprawdzić jak idzie robota. :roll:

 

Z perspektywy czasu widzę, ze nie na wszystko trzeba zwracać aż tak dużą uwagę. W końcu domy wielorodzinne są budowane bez takiego "ojcowskiego" doglądania i jeżeli kupisz mieszkanie to właśnie w taki sposób wybudowane. Więc chyba nie jest aż tak źle.

 

Ale pamiętaj - taki dom, jaki inwestor. Im więcej będziesz wnikać i się czepiać tym mniej fuszerek zostanie wykonanych. Nie unikniesz ich, ale poświęcając maximum czasu zminimalizujesz ich ilość.

 

I tyle. Aż tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduje sie kolejny fan silki :) Start -mam nadzieje tuz tuz, czekam jak na zbawienie na pozwolenie na budowe. Domek bedzie parterowy, do wysokosci parapetu 3W (silka 24+welna12+klinkier) powyzej parapetow 2W (silka 24 + welna18). W sumie decyzje o budowaniu z silki podjalem szybko. Po potwierdzeniu pozytywnych cech silki zarowno na tym forum jak i u kilku juz zasiedlonych rodzin -decyzja juz byla latwa. Domy ciche, zdrowy klimat w srodku, jak juz ktos wczesniej napisal - taka niby klimatyzacja, zima trzyma dobrze cieplo a latem przyjemny chlodek - ludzie u ktorych bylem to potwierdzili,za jednym wyjatkiem ( ale ten gosc zrobil termos dajac na silke 15cm styropianu).

A jak wyjdzie ? o tym napisze za jakies 3 lata :D

 

Błagam dajcie już spokój z tymi termosami - jakiś bałwan wymyślił na potrzeby maketingu wełny określenie i reszta owieczek za tym baranem dąży...ślepo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...